Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Be fognak szólogatni az...

Be fognak szólogatni az idősebb nők a munkahelyen?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és most megyek rendesen dolgozni először. Az ott lévő nők 40 felettiek jellemzően. Én csendes lány vagyok. Felek, hogy mi lesz.
2019. nov. 4. 21:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem igen és úgy gondolom mindegy hova mész gyárba, áruházba vagy irodába, a 40 feletti nők beavanyodottak, féltékenyek a fiatalokra amiért előttük az élet felettük pedig eljárt az idő.

Én az első munkahelyemen emiatt csak 1 hónapot bírtam, a végén sírógörccsel távoztam. Bekerültem 40+-os nők közé 23 évesen frissdiplomásként. Kaptam tőlük mindent: hol azt hallgattam, hogy a gyerekük is korombeli, volt aki gyerekként kezelt mint aki nem ért semmihez és volt aki alámtett ahol csak tudott: ha talált egy apró hibát a munkámban azonnal szaladt a vezetőhöz, hogy már ezt is elrontottam, a vezető előtt olyan dolgokkal próbált tesztelni amiről azt hitte fogalmam sincs: pl. tudom-e minek a rövidítése a számlán a LKW, mit jelöl az adószám 9. számjegye . Sokszor munkaidő végén távoztam mondjuk 16:30-ig szólt a munkaidő és már vettem is a kabátomat, hisz napi 8,5 óra bőven elég volt belőlük, és mivel nem túlóráztam 20-30 percet, azonnal szaladtak a főnökhöz, hogy fiatalkorom ellenére mit sem jelent nekem a becsületes munka.

A következő munkahelyemen szintén bekerültem egy olyan csapatba, ahol a főnököm volt a legfiatalabb a 38 életévével, a többiek 40-55 év közöttiek voltak. Na itt nem hagytam magam, érdemes nekik visszaszólogatni finoman. Pl. volt hogy az egyik anyáskodóan megjegyezte, hogy hozzak be kényelmes váltócipőt, mert ő is papucsban van bent egész nap és nem ég bele a lába a cipőbe, higgyem el nekem is milyen jó lenne. Persze ezt nem kedvesen hanem tudálékosan mondta, mint aki mindent jobban tud. Elsőként figyelmen kívül hagytam, majd másodszorra mikor próbált rávenni akkor megjegyeztem neki, hogy utoljára az óvodában volt váltócipőm, javaslom neki hogy vegyen kényelmes bőrcipőt, sokkal kényelmesebb mint egy kínai benti papucs és nem fog beleégni a lába :)

Persze utána még kóstolgattak. Nem mondom, hogy leálltak, mindig éreztették, hogy nekik mekkora tapasztalatuk van minden téren és mindenben rájuk kellene hallgatnom. Volt hogy látták hogy borsófőzeléket készítettem ebédte rántottsajttatal, megkérdezték a receptjét és elmondták, hogy mit kell másképp csinálni hogy finomabb legyen - nem mintha érdekelt volna.

Úgyhogy sajnos ezekre számítanod kell mindenképp, ritka a 40 feletti normális nő. Egy volt, de annak se kutyája, se macskája, se gyereke, se férje, talán ez segített megtartani a józan gondolkodását.

A csendességedet próbáld legyőzni és kiállni magadért, mert enélkül eltaposnak.

2019. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!