Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem akarnak az emberek...

Miért nem akarnak az emberek dolgozni?

Figyelt kérdés
A kérdést az ihlette, hogy van egy ismerősöm, aki panaszkodik, hogy nem talál embert. Lakatos munkákkal, hegesztéssel foglalkozik, rengeteg munkája van, de egyszerűen nem akarnak dolgozni. Igazából nem csak fiatalok, hanem idősebbek sem,pedig jól megfizeti őket (havi 350-400 nettó munkától függően). Ráadásul nem is Budapestről, hanem Kelet-Magyarországról van szó. A legbosszantóbb az, hogy megbeszélik pénteken, hogy ők, akkor hétfőtől dolgozik, be is jelentik, majd hétfőn nem jön dolgozni, de még nem is jelez semmit. Nem csak itt, sajnos más is panaszkodott már, hogy ő munkáltatóként korrekt akar lenni, de a másik oldalról meg nem kap semmit.
2019. nov. 5. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ismerek lakatos-fényező vállalkozót, ő dettó ugyanezt tapasztalja. Én se értem...
2019. nov. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy talált jobbat.

Nekem a környezetem 99%-a szerintem nem keres 50-400 nettót még is dolgozik.


Nem is értem ezt a "Miért nem akarnak az emberek dolgozni?" jelenséget. Mert én sosem szembesültem ezzel a környezetemben. Aki nem akar éhen halni, és nincs aki eltartsa, az dolgozik. Ha van piacképes tudása, akkor jobb pénzt, ha nincs akkor gombokért is kénytelen.

2019. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Illetve az se mind egy hogy a 50-400 nettót milyen munkakörülmények között fizetik meg. pl ha napi 16 óra munkára szombati munkanappal, az azért elég emberalatti.
2019. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ez hülye kérdés volt. Melyik épeszű ember akar dolgozni? Elveszi az egész napod, gyakorlatilag aludni jársz haza, a hétvége semmire se elég, a szabi és az ünnepnapok túl kevesek, a szabi nagyja hivatalos dolgok miatt megy el, nem pihenésre. Nyáron ráadásul csak egy ünnepnap van. És mindezt azért, hogy ne dögölj éhen és legyen hol lakni. Ha bármit szeretnél, vagy váratlan dolog történik, meg vagy lőve. Ki akarja ezt?
2019. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fogyatékosságom meggátol olyan munkavégzésben, amit igazán szeretnék csinálni.
2019. nov. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amit írtál pl,pontosan olyan terület,ahol józan eszű ember sosem dolgozna semmit pénzért.


Munkásszállón,igénytelen és/vagy buta emberek között.

Állandó elvárás,hogy hétvégén is dolgozz.

2019. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Lakatos munkákkal, hegesztéssel foglalkozik, rengeteg munkája van, de egyszerűen nem akarnak dolgozni."


Én máshoz értek, és dolgozom is a szakmámban, ehhez nem értek, és fizetek annak, aki ért hozzá, ha szükségem van ilyen jellegű munkára.

2019. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért az nem olyan munka hogy bárkit behívhat az utcáról. Érteni kell hozzá, és ilyet nem talál az ismerősöd. Miért? Mert valszeg olyat keres aki tapasztalt, válogatós, a másik ok aki igényes szakmunkás már rég kijött nyugat európába ahol még ennél is jobban megfizetik őket. A kevés aki otthon van annak kirobbanthatatlan munkahelye van, de jobbak között is válogathatna.
2019. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem minden a pénz. Ha valaki lát egy koszos igénytelen műhelyt, ahol még elszívás sincs, és napi 1000 órában dolgoztatnák, akkor lehet nem megy oda, hiába 400 nettó. Attól függetlenül nem korrekt, hogy elfogadja a munkát, aztán nem megy be.
2019. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Napi 8 óra, igen van néha hetelés, de utána vannak lazább hónapok, amikor kb 2 hetet dolgoznak, de arra is jól fizet. Ad munkaruhát, ha szállásra kell menni az is igényes. Már rég leadott abból, hogy tapasztalt legyen, friss papíros alig gyakorlattal rendelkező huszonévest is felvesz, csak hogy azok se túl megbízhatóak ilyen téren. Pedig ha van egy kis esze egy ilyen helyen szerez gyakorlatot, azzal simán megpattanhat külföldre ennél sokkal jobb pénzért és itt se gombokért dolgozott. Ráadásul akik régóta ott vannak nem panaszkodnak.


Persze én se szeretek dolgozni, de muszáj, hogy legyen miből élni. És dolgoztam nagyon szar helyen és dolgoztam jobbakon is.

2019. nov. 5. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!