Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelezhet a munkahely?

Kötelezhet a munkahely?

Figyelt kérdés

A válaszom az,hogy nincs hozzá joga, nem

Kérnék véleményét


Helyzet a következő 23N vagyok 1 éve dolgozok.


10 éves voltam amikor először megjött (családban ez normális).

A mensim maga a pokol,minden egyes hónapban,volt hogy ájulásig fajult a helyzet a görcsökkel, és a vérzés maga a naiagara.


Kérdeztem anyukám,hogy ez normális?( Nem volt kitől megkérdezni akkor, barátnőimnek mind kb 14-15 évesen jött meg, internetünk meg 13 évesen volt először )


Szóval anyám azt az elvet vallotta,hogy egyrészt ne hagyjam el magam ne legyek tápos,mert ha szülni kell akkor mi lesz velem ott is elájulok?


Anyám szerint arra jók a görcsök és a fájdalom,hogy még jobban megerősítse a fájdalomküszöbömet és,hogy jobban bírjam a szülési osszehuzodasokat( ez nem tudom mennyire igaz,a szülés része )


17 éves korom óta élek nemi életet

19 éves voltam amikor először elkezdtem szedni a fogamzásgátlót,a vérzés nagyon lecsökkent végre nem kellett extra nagy támpont cserélni 2.5 óránként elég volt a 5 óra csere,a görcsök megmaradtak,de enyhültek valamennyit


Most vagyok 23 éves 1 éve dolgozok és a munkahely ferde szemmel nézz rám,hogy miért nem tudok elmenni orvoshoz ha ennyire görcsölők,ilyenkor is beszoktam menni dolgozni,veszek be gyógyszert,iszok gyógyteákat.

A munkahely már nem tudja ezt elnézni nekem ezért a főnök behivatott,hogy jó lenne ha kezdenék ezzel valamit mert nem tetszik az neki,hogy bejövök dolgozni és 8 órás munkából durván 6 órát teljesítek nem hozom ki a maximumot


Én úgy érzem,hogy ehhez nincs joga,hogy megmondja mit tegyek

Igen fáj,igen görcsölök,igen látni rajtam,de nem szabályozhat be ennyire ha én úgy érzem,hogy az elmúlt években tényleg megedződtem és csökkent is a görcs


3 napról beszélünk és a többi nap mindig 110% teljesítek,nem tudom miért nem elnézőbb ilyenkor


Ehhez van joga,hogy követelje tőlem,hogy keressek fel orvost és kezdjek a görcsökkel valamit ?



2019. nov. 15. 00:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Neked közügy a munkahelyeden, hogy mikor menstruálsz?
2019. nov. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Neked kényelmes, hogy begyógyszerezve és szenvedve kell dolgoznod? Nem lenne jobb, ha elmennél orvoshoz és nem kéne görcsölősen dolgozni?
2019. nov. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nők között dolgozunk

Látják rajtam hogy fáj de bírom


A görcsök enyhültek a fogamzásgátló óta

Váltottam egyszer erősebbre de attól hánytam szédültem,maradtam annál ami beválik


Tudok dolgozni nehezebben de tudok

És ahhoz képest hogy 11 évesen elájultam sokkal jobb a helyzet

A görcsök enyhültek és max 1-2 órát fáj csak az egész napbból

2019. nov. 15. 01:15
 4/28 A kérdező kommentje:

Nők között dolgozunk

Látják rajtam hogy fáj de bírom


A görcsök enyhültek a fogamzásgátló óta

Váltottam egyszer erősebbre de attól hánytam szédültem,maradtam annál ami beválik


Tudok dolgozni nehezebben de tudok

És ahhoz képest hogy 11 évesen elájultam sokkal jobb a helyzet

A görcsök enyhültek és max 1-2 órát fáj csak az egész napbból



Legszíves a kérdésre válaszoljatok

2019. nov. 15. 01:16
 5/28 A kérdező kommentje:

Nők között dolgozunk attol hogy nem mondom

Látják rajtam hogy fáj de bírom


A görcsök enyhültek a fogamzásgátló óta

Váltottam egyszer erősebbre de attól hánytam szédültem,maradtam annál ami beválik


Tudok dolgozni nehezebben de tudok

És ahhoz képest hogy 11 évesen elájultam sokkal jobb a helyzet

A görcsök enyhültek és max 1-2 órát fáj csak az egész napbból

2019. nov. 15. 01:17
 6/28 A kérdező kommentje:

Nők között dolgozunk attól hogy nem mondom

Látják rajtam hogy fáj de bírom


A görcsök enyhültek a fogamzásgátló óta

Váltottam egyszer erősebbre de attól hánytam szédültem,maradtam annál ami beválik


Tudok dolgozni nehezebben de tudok

És ahhoz képest hogy 11 évesen elájultam sokkal jobb a helyzet

A görcsök enyhültek és max 1-2 órát fáj csak az egész napbból

2019. nov. 15. 01:18
 7/28 A kérdező kommentje:
Asszem a telóm belaggolt nem akartam ennyiszer leírni
2019. nov. 15. 01:23
 8/28 anonim ***** válasza:
36%
Sarkítasz. Különben nem hívnának be ilyen miatt. Azt szeretnénk nyilván, hogy menj sima vagy beteg szabira. Nekik mindegy. Mert amit havi három munkanap művelsz odabent, az lóf...
2019. nov. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%
Összevissza írsz. Az, hogy 3 napig nem tudsz normálisan dolgozni, telibe üti azt az állításodat, hogy csak 1-2 óráig fáj.
2019. nov. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, de nem vagy normális..

Addig kellene orvoshoz járnod, amíg nem találják meg, mi lehet a bajod. Mert a menstruációs görcs kellemetlen, de korántsem kellene ennyire fájdalmas legyen, ahogy az ilyen szintű erős vérzés sem normális. Nem aggaszt, hogy valószínűleg van valami betegséged?!


Amúgy meg, a munkaadód ugyanúgy kifizeti neked azt a 2 óra difit, szóval én azt mondanám, hogy jogos. Tök mindegy, hogy ez hány nap egy hónapban...valamit szerintem ki is hagytál a sztoriból.


Szerinted neki “nincs joga ahhoz, hogy megmondja mit tegyél”, de jogosan várhatja el, hogy munkára alkalmas állapotban jelenj meg a munkahelyeden.

2019. nov. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!