Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelezhet a munkahely?

Kötelezhet a munkahely?

Figyelt kérdés

A válaszom az,hogy nincs hozzá joga, nem

Kérnék véleményét


Helyzet a következő 23N vagyok 1 éve dolgozok.


10 éves voltam amikor először megjött (családban ez normális).

A mensim maga a pokol,minden egyes hónapban,volt hogy ájulásig fajult a helyzet a görcsökkel, és a vérzés maga a naiagara.


Kérdeztem anyukám,hogy ez normális?( Nem volt kitől megkérdezni akkor, barátnőimnek mind kb 14-15 évesen jött meg, internetünk meg 13 évesen volt először )


Szóval anyám azt az elvet vallotta,hogy egyrészt ne hagyjam el magam ne legyek tápos,mert ha szülni kell akkor mi lesz velem ott is elájulok?


Anyám szerint arra jók a görcsök és a fájdalom,hogy még jobban megerősítse a fájdalomküszöbömet és,hogy jobban bírjam a szülési osszehuzodasokat( ez nem tudom mennyire igaz,a szülés része )


17 éves korom óta élek nemi életet

19 éves voltam amikor először elkezdtem szedni a fogamzásgátlót,a vérzés nagyon lecsökkent végre nem kellett extra nagy támpont cserélni 2.5 óránként elég volt a 5 óra csere,a görcsök megmaradtak,de enyhültek valamennyit


Most vagyok 23 éves 1 éve dolgozok és a munkahely ferde szemmel nézz rám,hogy miért nem tudok elmenni orvoshoz ha ennyire görcsölők,ilyenkor is beszoktam menni dolgozni,veszek be gyógyszert,iszok gyógyteákat.

A munkahely már nem tudja ezt elnézni nekem ezért a főnök behivatott,hogy jó lenne ha kezdenék ezzel valamit mert nem tetszik az neki,hogy bejövök dolgozni és 8 órás munkából durván 6 órát teljesítek nem hozom ki a maximumot


Én úgy érzem,hogy ehhez nincs joga,hogy megmondja mit tegyek

Igen fáj,igen görcsölök,igen látni rajtam,de nem szabályozhat be ennyire ha én úgy érzem,hogy az elmúlt években tényleg megedződtem és csökkent is a görcs


3 napról beszélünk és a többi nap mindig 110% teljesítek,nem tudom miért nem elnézőbb ilyenkor


Ehhez van joga,hogy követelje tőlem,hogy keressek fel orvost és kezdjek a görcsökkel valamit ?



2019. nov. 15. 00:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
67%
Neked nem csak az endometriózis a bajod, előző.
2019. nov. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

#21 köszönöm válaszod


Meg mindenkinek aki írt

2019. nov. 15. 07:22
 23/28 anonim ***** válasza:
31%

A női (egészségügyi) részéhez nem értek, csak a munkával kapcsolatos dolgokra reagálnék.


Nagyon egyetértek 21-essel!


Az egyik nő menstruál, a másik változó korban van, a harmadik egész éjjel a beteg gyereke mellett virrasztott. A negyedik ápolásra szoruló szülője mellől jött dolgozni, az ötödik válófélben van. És a harmadik-negyedik-ötödik egy férfivel is ugyanúgy megeshet.

El nem hiszem, hogy aki ilyen élethelyzetekben van, az ugyanúgy tud teljesíteni a munkahelyén, mintha minden rendben lenne körülötte.

Szóval hülyeség itt 100%-os teljesítményekről handabandázni! Ez a teljesítmény amúgy is csak néhány beosztásban mérhető pontosan. Egy átlag irodai munkánál ki sem bukik, hogy egyik nap jobban vagy és többet bírsz, másik nap kevesebbet. Ezen felül eleve van különbség a dolgozók munkatempójában, de a munkájuk alaposságában is. Lehet, hogy a melletted ülő kollégád lassabban dolgozik, de kevesebb hibával. Vagy egyikőtöknek a gyorsan megoldható rutinfeladatok valók, másikótoknak meg a bonyolult, összetett feladatok, amikbe bele kell ásnia magát az embernek.

Szóval, ha nem egy könnyen mérhető feladatról beszélünk (pl. ki hány kiló uborkát szedett ma az uborkaföldön, vagy hány csavart húzott meg a szalag mellett az autógyárban), akkor két ember munkáját nagyon nehéz összehasonlítani.

Arról már ne is beszéljünk, hogy a legtöbb irodai munkahelyen, ha nem végez valaki a munkájával, akkor tovább ott kell maradnia, hogy befejezze. Szóval kár itt 6 óra teljesítésről beszélni, mert ha ennyi idő alatt elvégezhető a munka, az nem a beosztott hibája, ha meg lemaradásba kerül emiatt, akkor pár napon belül úgyis vagy behozza, vagy túlórázik miatta.


Kérdező!

Ha minden úgy van, ahogy leírtad, akkor én a helyedben keresnék másik állást. Nem kell kapkodni, nem vagy lépéskényszerben, de ahol így állnak hozzá a dolgozókhoz, ott nem érdemes hosszú távra tervezni.


Ettől függetlenül, természetesen keresni kell a megoldást a problémára, mert szerintem sem normális, hogy évtizedeken át így kelljen élned. Ha a hivatalos orvostudomány nem tud segíteni, alternatív megoldások (természetgyógyászat, akupunktúra, reflexmasszázs, relaxálás stb.) irányban lenne célszerű keresgélned.

2019. nov. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelezhet, de kirúghatnak ha nem kezelteted ki magad. Nem kötelességük téged alkalmazniuk.
2019. nov. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
25%

Mondd a főninek, hogy akkor fizesse ki, hogy vegyék ki a méhed, meg akkor már egy nemi átalakítót is kérsz.

Ha nálam dolgoznál én ilyen napokon max. azt várnám, hogy benn legyél és amit tudsz azt csináld meg. Rohadtul megértem a nőket fasziként ilyenkor. Irónikusan vágnék vissza.

2019. nov. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nagyon durva pms tüneteim voltak. Mensi előtt egy héten át zombi voltam. Rosszul teljesítettem a munkahelyen, de szerencsere nem szóltak. A végén kiderült pszichés probléma miatt volt. Felírt a doki szorongascsökkentőt és elmúlt. Nagyon gyenge tünet maradt. De megkönnyebbülten jártam be dolgozni. Nem normális ha vki emiatt nem tud melózni. En a helyedben addig járnék dokihoz amíg meg nem találnák a bajt. Mert ugye a tüneteket vmi okozza, nem maguktól jönnek elő.
2019. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem kötelezhetnek, hogy orvoshoz menj, de a normál munkatempot joggal várják el.
2019. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
40%

Én egy hónapban egyszer fetrengek egy pár órát, de hányás, meg hasonlók nincs. Orvosom mindig azt mondta, hogy akkor van baj, ha már nem bírnèk bemenni iskolába/munkàba, vagy egyéb tünet is jelentkezne. De egy hozzáèrtő azt mondta nekem, hogy valakinek csak akkor múlnak el a borzalmas fájdalmai, ha már szül 1-2 gyereket, szóval nem minden esetben rögtön betegsèg. Aki rögtön halálos betegsègekről ír itt az valószínűleg férfi és azt se tudja konkrétan mi az, hogy menstruàció.

Válasz: Nincs joga ilyenekhez. Miért nem szedsz rá gyógyszert? Én ilyenkor 1 vagy két szem 550-es apranaxot veszek be(orvod írta fel)

2019. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!