Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni munkahelyi...

Mit lehet tenni munkahelyi mobbing ellen?

Figyelt kérdés

Már többször szóltam miattuk a főnöknek és már nagyon sokan elmentek innen a kollégáim miatt. Engem is csesztetnek, mivel szóltam ezért már nem élesben, hanem a hátam mögött. Segítsetek mit tegyek. Nem akarok folyton minden munkahelyemen felmondani valami miatt. Meg kitudja, ha fel is mondok, mi a garancia, hogy a következő jobb lesz. Valahogy egyhelyben kellene tudnom megmaradni. Meg mindig jobb lenne, ha a jelenlegi helyzetet tudnám valahogy kezelni, minthogy megint keresni egy másikat és ott betanulni.

Amúgy a főnököm azt mondja, hogy ne foglalkozzak velük, csak csináljam a munkám, de nemtudom, hogy ez ennyire egyszerű e..

Ha váltok, akkor úgy fognam fel, hogy kudarcot vallottam, és az én hibám, hogy nem tudtam lesz*rni őket..


Ti mit tennétek?



2019. nov. 15. 18:03
1 2
 1/19 nemaRendőrség ***** válasza:
40%

Odamész oszt hasbaszúród valamelyiket.

Akkor nem fognak majd piszkálni

2019. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
mobbing b+... az.
2019. nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%
De nagy divat lett ez a "mobbing" mostanság. Ez a felnőtt világ kedvesem, vagy te taposol el másokat vagy téged taposnak el. Nem hisztizni kell, hogy téged bántanak, mert a munkahelyeden senkit nem fog érdekelni a lelkecskéd. Növessz bőrt és vágj vissza.
2019. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
Mintha nem lenne elég ilyen kérdés. Mellesleg magyar emberek vagyunk, a hátamon feláll a szőr a hülye angol kifejezésektől.
2019. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak: nem arról van szó, hogy nem vagnek vissza.. Elvégre már mindenki felmondott, csak én bírom meg. De már én is belefaradtam. Ha ismerned egy kicsit is a jelenséget, akkor tudnád, hogy ez nem ilyen egyszerű és elég komoly lelki károsodást tud okozni, ha nem tudod, hogy vedekezz ellene. De akkor te biztos tudod hogy kell lereagalni az ilyet, szóval hallgatlak, ha lenne pár tanácsod. És most nem ilyenekre gondolok, hogy "menj oda és uvoltsd le meg vágd pofon" mert ezzel nem sokra megyek. Próbálom a legkevésbé agresszívan lereagalni, mert a végén még azt is ellenem fordítják, ha én leszek túl agresszív. Nagyon alattomos egy banda.
2019. nov. 15. 18:48
 6/19 A kérdező kommentje:
Most tényleg az a legnagyobb gond, hogy "mobbing" - ot írtam?! Akkor "munkahelyi terror" - tessék, csak hogy nehogy miattam agaskodjon a szőr a hatadon így este 7-kor.
2019. nov. 15. 18:49
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Nekem volt olyan munkahelyem, ahova gyomorideggel jártam dolgozni. Bármit tettem napi szinten kaptam a nyílt alázást a főnökömtől. Neki alapból volt egy förtelmes stílusa, mindenkivel így viselkedett. Ha valamit kiemelkedően jól csináltam, akkor a dicséret olyasmi volt, mint "gratulálok, úgy néz ki te mégse vagy olyan hülye". És részéről ez tényleg elismerés volt, de én egyszerűen megalázónak éreztem.


Elegem lett, felmondtam. Hirtelen fordult a kocka és fizetés emeléssel akart marasztalni.


Utólag visszagondolva, ha az elején nagyobb lett volna a szám és nem nyeltem voltna le a sok szart... Akkor még lehet ma is ott dolgoznék.


Lényeg, hogy kell állni magadért. Ha pedig ennek ellenére se lesz jobb keresni más helyet. Aki dolgozni akar, az találni fog munkát. :D

2019. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

3. Válaszoló vagyok. Adtam tanácsot. De ha neked ennél konkrétabb tanács kell, akkor mondj egy konkrét példát.


Mikor én a munkahelyemre kerültem, engem se fogadott mindenki szívélyesen. Nekem viszont ez volt az álom munkám, sőt hogy bejussak a tervező osztályra. Hamar rájöttem, ha maradni akarok, akkor nem szabad hagyni magam, vastag bőrt kell növesztenie az embernek. 5 év alatt el is jutottam oda, ami az első nap még csak álom volt. Tudod kik "mobbingoltak" akkor? Akiknek 25 év alatt nem sikerült, és irigyek voltak. Végül is kinek is kell megfelelned? Nekik vagy a főnöködnek? Te a jobbik esetbe vagy, mert a főnököd melletted áll, akkor kit érdekel hogy mások mit gondolnak/mondanak?

Mennyire szereted a munkád? Mi a célod? Meddig juss fel? A célod legyen a szemed előtt, és sz_rj le mindenki mást. Majd mikor te fogsz fentről rájuk mosolyogni, az lesz nekik a nagy visszavágás.

2019. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az a gond csak, hogy csak nőkkel dolgozom nő létemre és mindenki 20 évvel minimum idősebb nálam. Elég nehéz megvedenem így magam, hogy ne én legyek a tiszteletlen. Volt joparszor, hogy visszaszoltam, de még én jöttem ki rosszul a helyzetből, hogy mi az, hogy kis 23 évesen visszapofazok a 40 évesnek. Szóval ilyenkor nemtudom mit lehet csinálni.
2019. nov. 15. 19:58
 10/19 anonim ***** válasza:
14%
Mindenki felmondott már, egyedül te dolgozol ott, tehát szellemek, angyalok és démonok baszogatnak. Erre mi, egyszerű földi halandók sajnos nem tudunk megoldást. Vegyél valami bizsut egy cigány vándorárustól, hátha az leszedi rólad ezt az átkot.
2019. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!