Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni munkahelyi...

Mit lehet tenni munkahelyi mobbing ellen?

Figyelt kérdés

Már többször szóltam miattuk a főnöknek és már nagyon sokan elmentek innen a kollégáim miatt. Engem is csesztetnek, mivel szóltam ezért már nem élesben, hanem a hátam mögött. Segítsetek mit tegyek. Nem akarok folyton minden munkahelyemen felmondani valami miatt. Meg kitudja, ha fel is mondok, mi a garancia, hogy a következő jobb lesz. Valahogy egyhelyben kellene tudnom megmaradni. Meg mindig jobb lenne, ha a jelenlegi helyzetet tudnám valahogy kezelni, minthogy megint keresni egy másikat és ott betanulni.

Amúgy a főnököm azt mondja, hogy ne foglalkozzak velük, csak csináljam a munkám, de nemtudom, hogy ez ennyire egyszerű e..

Ha váltok, akkor úgy fognam fel, hogy kudarcot vallottam, és az én hibám, hogy nem tudtam lesz*rni őket..


Ti mit tennétek?



2019. nov. 15. 18:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%
Úgy is meg lehet védeni magad, hogy nem leszel tiszteletlen. Az én elvem az, hogy ugyanazt adom a másiknak, amit tőle kapok. Ettől nem leszel tiszteletlen, hiszen neked nem feladatod eltűrni azt, hogy megalázzanak, eltapossanak, csak mert fiatalabb vagy, igenis kikérheted magadnak. És ezzel még nem leszel tiszteletlen. A tisztelet nem azt jelenti, hogy megalázkodsz előttük. Lehet ők ezt hiszik, de az már az ő bajuk. Azért csesztetnek, mert hagyod nekik. Ha kiállnál magadért, és látnák hogy lepereg rólad amit mondanak, akkor abbahagynák. Az ilyenek a saját megkeseredett sz_r életüket vetítik ki másra és vezetik le rajtuk a feszkót. Komolyan úgy gondolod, hogy neked ezt feladatod eltűrni? Legyen már egy kis önbecsülésed.
2019. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem nem kell elturnom. Csak az a helyzet, hogy már százszor vissza szóltam és róluk is lepereg. Különösebben nem érdekli őket max jót röhögnek rajtam. Ezek ebből élnek, ez élteti őket, hogy szívják más vérét.. Miért hagynak abba?
2019. nov. 15. 20:42
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
Azzal tudsz visszavágni, ami miatt gyűlölnek téged. Hívd fel rá többször a figyelmüket apró célzásokkal, hogy te fiatal vagy, előtted a jövő, ők meg már nem viszik semmire. Utalj rá, hogy a te korosztályodra csorgatják a nyálukat a férjeik ;)
2019. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Szerintem ha ezt mondanám, meg is skalpolnanak

😂😂😂

2019. nov. 15. 21:52
 15/19 anonim ***** válasza:
41%
Te most akkor mégis mit vársz tőlünk?? Világosan elmondtuk, hogy nem kell törődni velük és védd meg magad ha kell, de te mindenre csak a kifogást keresed. Azt hitted majd egy csettintésre le tudjuk cserélni a kollégáidat kedves, anyáskodó kolléganőkre? Hogy jobb legyen, azért neked kell tenni. Mi adtunk tanácsokat, innentől kezdve rajtad múlik. És ne mindenre a kifogással gyere, mert senki nem fogja helyetted elintézni őket. Vagy siránkozol tovább és semmi nem fog változni, vagy összeszeded magad és visszaszólsz ha csesztetnek.
2019. nov. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nemtudom miről beszélsz, csak vicces volt amit írtál, elképzeltem mi lenne belőle, ha így reagálnék le valamit, nemtudom miért kell így beszélni

🤔😅


Egyébként meg mint már mondtam, vissza szoktam szólni, eddig még nem hagytam szó nélkül semmit, de nem hagyják abba, ezért kértem volna tanácsot, hogy milyenkor mit lehet tenni. Te kedves utolsó folyamatosan azt mondod, hogy szóljak vissza, de ezen már rég túl vagyunk. A probléma már nem az, hogy merjek e vissza szólni vagy nem, nemtudom mi nem érthető ezen.

Mindegy is, azért köszönöm mindenkinek.

2019. nov. 15. 22:49
 17/19 anonim ***** válasza:
17%
De nem mi látjuk őket, nem mi tudjuk, hogy pontosan mit csinálnak. Neked kell eszközt találni, ami működik is, mert teljesen helyzetfüggő az egész. Nincs bevált módszer mindenre és mindenkire. Ne haragudj már, de hogy gondoltad, hogy segítsünk neked? Más nem tud helyetted JÓL dönteni egy adott helyzetben. Az pedig, hogy mit engedsz meg nekik magaddal szemben, a te felelősséged. Ha nekik is csak sértődsz meg hisztizel, akkor magadból csinálsz céltáblát. Miért vagy ilyen buta?
2019. nov. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
MO-SO-LYOGJ! Általam megélt, hasonló, de nem ugyanilyen horderejű példa: Amikor leszoktam a cigiről, eleinte menetrend szerint megtörtént az, hogy körbeültek a dohányosok és cikiztek - részletek nélkül. Fél évig csinálták ezt, aztán elmaradt a dolog, mert mosolyogtam és következetesen megerősítettem bennük, hogy nem érdekel az agitációjuk, kifogásaik, befolyásolási szándékuk. Ugyanígy jártak az alkohollal is, - nem akarták elhinni, hogy egyik pillanatról a másikra "nullára lehet állni" a szeszfogyasztásban, (de ezt csalódottan végig kellett nézniük). - Ez is nagyjából fél évet ölelt fel az életemből, de a végén sorsomra hagytak, - még pedig olyannyira, hogy el is veszítettem ezeket a "barátaimat", de úgy vélem, az eseten én nyertem hosszútávon. Mi köze ezeknek a te munkádhoz? Az, hogy amennyiben nincs közönség, elmarad idővel az előadás! Hidd el, sokkal megalázóbb lesz nekik tudomásul venni, hogy hordába verődve sem sikerül elüldözniük, nem hogy egy személyben! Egy a lényeg: Amit a főnököd elvár tőled, azt teljesítsd! - Ha munkádban nincs kivetni való, akkor kikezdhetetlen vagy szakmailag - a többi pedig (sajnos) nem érdekli a főnököket (általában). Nekem is vannak "jóakaróim", de nem találták meg a fórumot, ahol alám tehetnének, mert a főnökeim tudják, hogy bármelyiket "megeszem reggelire", ha szakmáról van szó, - végighallgatják (udvariasságból) a vádakat, panaszokat, sirámokat, de semmit nem tesznek, mert bizonyítottam már egy párszor előttük, - a többi csak a velőig hatoló irigységről, gonoszságról szól. OTT legyél fejben, a többire pedig magasról és vastagon!... El ne felejts mind eközben mosolyogni!
2019. nov. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Az életkorodra elfelejtettem kitérni! Az életkor egy állapot! Egy ember életkora nem bűn, nem kiváltság, ill. nem jogosítvány arra, hogy szemétkedjünk másokkal, hanem egy állapot! Ezt még alkalomadtán megvilágíthatod a sötét agyúaknak, ha a kölcsönös tisztelet elve kerülne palettára. Tehát magasról, vastagon és mosolyogva! Ne felejtsd!
2019. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!