Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek a főnöknek a...

Szerintetek a főnöknek a felmondást a dolgozóval milyen stílusban illendő közölnie?

Figyelt kérdés

Akár próbaidő alatt, akár szerződés lejártával. Velem közölték már hivatalosan, és barátságosan is, biztatva, hogy úgyis találok majd valamit. Talán utóbbi esik jobban, de csak ha nem képmutatás. Persze nyilván attól is függ, hogy mi miatt küldik el az embert. Létszámleépítéskor hihető, ha bíztatnak.

Legutóbb egy hotel étterméből, ahova mosogatónak mentem, küldtek el a próbaidő végén, illetve már egy héttel előtte sejtették. A menedszer odahívott, mondván, hogy nem biztos, hogy maradni fogok, mert vannak hibák a munkámban. És az új mosogató, akit most vettek fel, sokkal jobban csinálja, és nem kell annyiszor szólni neki. Még egy hetet adnak bizonyítani, ha addig sem válok be, mennem kell. (És nyilván jönnöm kellett, éreztem, hogy már el van dőlve, csak már be voltam osztva következő hétre. Utána láttam, hogy a rákövetkező hétre már nem vagyok.) De ezt elég nyers, barátságtalan stílusban. Ennél szerintem tapintatosabban kell ezt csinálni. Még ha nem is édesgeti körbe, meg mondja, hogy sajnálja, de akkor legyen normál, hivatalos stílus, esetleg kívánjon neki sok sikert. De ennyire direktben kiemelni a negatívumokat, és az illető alkalmatlanságát elég modortalan dolog.

Szerintetek mi a megfelelő stílus?


2019. nov. 16. 10:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Termsézetesen, ha fegyelmi, magatartásbeli gondok miatt kell elküldeni a dolgozót, akkor teljesen érthető a nyers vagy goromba stílus.
2019. nov. 16. 10:08
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha ez neked nyers és bántó akkor nagyon meg kell erősíteni a személyiségedet. A cégnél ahol én dolgozok az ilyen elbocsájtás még enyhének is számít. Nem kell meg sértődni ha tényszerűen elmondják mik a hibáid ráadásul ha még esélyt is adnak javítani akkor főleg nem. Te még nem tudod milyen egy igazi bakancsos kemény kirúgás. Erősítsd meg magad mentálisan mert ha ez is ilyen bántó volt számodra nem tudom mi lesz veled ha egyszer valaki komolyan kifog rúgni.
2019. nov. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Van az illem, meg a lehetőség. Illem szerint hivatalosan és normális hangnemben illik, de a tárgyilagosság sem illetlen. A lehetőség még az, hogy káromkodva is elzavarhatnak.
2019. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2: Semmi esélyt nem adtak, el volt már dőlve, hogy el leszek küldve, csak köntörfalaztak. Mert már megvolt a jövő heti beosztás. De utána amúgy rájöttem, hogy azon a helyen havonta cserélgetik az embereket. Na de nem erről szól a topik.


Annyira nem vagyok gyenge idegzetű. Balhéztam már össze főnökkel, ami végül elbocsátáshoz vezetett. Ott nyilván nem vártam el barátságos stílust.

2019. nov. 16. 10:27
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Hidd el, ez egy emberséges eljárás volt, - bármennyire is mást gondolsz erről! A mostanában bevett szokás, hogy az ember háta mögött "zsírozzák le" mind az eltávolítás előkészítését, mind a munkaerő pótlását. Vannak olyan típusú emberek, akiknek ez az utóbbi sokkal rosszabbul esik, mint ha elmondják neki emberi hangon, hogy mire számíthat. Az esetedben megtörtént eljárás tekintetében "szerencsésnek" tudhatod magad, - sokkal embertelenebbül szoktak általában elbánni a munkavállalókkal, amikor az eltávolításukról van szó. Egyébként nem mentél volna többre azzal sem, ha álszent módon, a buksidat, lelkedet simogatva, hízelegve tartottak volna a kirúgásodig abban a hitben, hogy sínen vagy. Hidd el, - az élethelyzethez képest - nagyon is jól jöttél ki ebből!
2019. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5: Nem is tudom. Szerintem nem egészen emberséges dolog azt a hitet kelteni a dolgozóban, hogy maradhat, ha a következő egy héten belül megembereli magát, miközben a háttérben igazából már el van döntve, hogy mennie kell. Akkor mondták volna meg kerekperec, hogy még egy hetem van, aztán agyő. És itt most belemehetnék abba is, hogy mennyire emberséges tudatosan csrélgetni a dolgozókat a próbaidejük végén.
2019. nov. 18. 00:41
 7/17 A kérdező kommentje:
Még mielőtt felmerülne a kérdés, hogy mitől vagyok ilyen biztos a hitegetésben és a tudatos cserélgetésben, elmondom, hogy azóta is (áprilisban történt a dolog) folyamatosan fent látom a hely hirdetését az álláskereső portálon, hogy mosogatót keresnek.
2019. nov. 18. 00:48
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekik is kellemetlen volt ezt közölni.

Azert probàltàk ugy elöadni mintha lenne eselyed maradni.

Szoval enyhebben adtàk elö Lehet felmondunk neked, a sima 2 het mulva mar nem kell jönni -helyett

2019. nov. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a illendőség mindig távol all a valósagtól. Nem várhatod el masoktól azt a színvonalat amit te hoznál az adott esetben. Én főnök vagyok. Ha valakivel gond volt és el kellett küldenek tárgyilagosan megmondtam miért született a döntéa. Nem simogattam meg az illető fejét mellé. Szerencsére csak 2 ilyen esetem volt. De vannak főnökök akik nem azért küldenek el mert gond van veled hanem vagy szemelyes okból mondjuk nem vagy szimpi vagy másnak kell az állás és ilyenkor valami mondvacsinalt hazigsagot mondanak a végén. En ezt rühellem. Mert rólam van szó, így pomtosan tudom amit mondanak igaz e. Nem értem ilyenkor miért kell a színjáték plána mondjuk egy próbaidő végén amikor indok sem kell, kitehetnek. Én elvárnám, hogy legyen olyan tisztességes a munkáltató hogy megmomdja hogy ez van. Jól dolgoztál sajnáljuk de "Józsinak" kell az állás aki a szomszéd fia. Ezt el lehet fogadni akkor is ha rossz. De hogy még a földbe is döngölnek valami hazugsággal az gyomorforgató. Persze semmit nem lehet tenni ez ellen. Sok a gerinctelen ember. Én mindenesetre nem csinalnék soha ilyet.
2019. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az azert aljas dolog, hogy mar elore el volt dontve, hogy elkuldenek, de hogy ne te lepj le ido elott azt hazudtak, azzal hitegettek, hogy van meg egy heted bizonyitani. Sok hasonlo manipulator van sajnos.
2020. jan. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!