Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek a főnöknek a...

Szerintetek a főnöknek a felmondást a dolgozóval milyen stílusban illendő közölnie?

Figyelt kérdés

Akár próbaidő alatt, akár szerződés lejártával. Velem közölték már hivatalosan, és barátságosan is, biztatva, hogy úgyis találok majd valamit. Talán utóbbi esik jobban, de csak ha nem képmutatás. Persze nyilván attól is függ, hogy mi miatt küldik el az embert. Létszámleépítéskor hihető, ha bíztatnak.

Legutóbb egy hotel étterméből, ahova mosogatónak mentem, küldtek el a próbaidő végén, illetve már egy héttel előtte sejtették. A menedszer odahívott, mondván, hogy nem biztos, hogy maradni fogok, mert vannak hibák a munkámban. És az új mosogató, akit most vettek fel, sokkal jobban csinálja, és nem kell annyiszor szólni neki. Még egy hetet adnak bizonyítani, ha addig sem válok be, mennem kell. (És nyilván jönnöm kellett, éreztem, hogy már el van dőlve, csak már be voltam osztva következő hétre. Utána láttam, hogy a rákövetkező hétre már nem vagyok.) De ezt elég nyers, barátságtalan stílusban. Ennél szerintem tapintatosabban kell ezt csinálni. Még ha nem is édesgeti körbe, meg mondja, hogy sajnálja, de akkor legyen normál, hivatalos stílus, esetleg kívánjon neki sok sikert. De ennyire direktben kiemelni a negatívumokat, és az illető alkalmatlanságát elég modortalan dolog.

Szerintetek mi a megfelelő stílus?


2019. nov. 16. 10:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10: Mondjuk most kíváncsiságból rákerestem a menedzserre facebookon, azóta már ő sincs ott. (Akkor, december óta dolgozott ott.) Vagy elege lett valamiért, vagy pedig egyszerűen ő is alanya lett a vetésforgós, elküldözgetős bánásmódnak.

De én erre tényleg kíváncsi lennék, hogy ez ilyenkor hogy működik, amikor felveszik a menedzsert, aki ugye többek között a dolgozók sorsáról is dönt majd? Megszabják neki, hogy a három dolgozóból csak egy legyen hosszabban megtartva, a másik kettőnél mindig kreáljon valami elküldési indokot a próbaidő vége előtt?

2020. jan. 8. 07:09
 12/17 anonim ***** válasza:
Sehogy se esik jól ha közlik.Tartok tőle,hogy rám is hamarosan ez vár.Le vagyok korlátozva a munkahelyen pl.az előbb is a főnöknő gondolom azért adott valami kis munkát a kezembe mert ott voltam körülötte. Gondolom létszám leépítést tervez vagy mást szán a helyemre ha már nem veszi a fáradságot hogy betanítson pedig bennem van az akarat,de azt jól letudja törni ezzel,hogy semmit se csinálhatok jóformán.
2020. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Targyilagosan, diplomatikusan, egyszerüen; mindenféle hegyi-beszéd, körmondatok, erzelmi hullamoktol mentesen.

Egyenesen korrektül es ennyi.

2020. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
*ilyenkor lehordani a munkaeröt az mellett hogy felmondanak neki, valoban primitivsègre vall!!
2020. szept. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jól esni sehogy nem fog. De szerintem az a korrekt, ha tágyilagos és megmondja, mi volt a gond pontosan. Meg ha esélyt ad kijavítani, az a legjobb. Nekem 2x is volt olyan, hogy nem tanítottak be normálisan, nem is mondták el igazából hogy mit várnak el, csináltam ahogy tudtam, majd amikor nem tetszett, mondva csinált gagyi indokkal elküldtek,

Miközben láttam hogy hirdették a helyem egy ideje. Na ez undi.

2020. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Félre hívja az illetőt, tárgyilagosan elmondja, hogy sajnos nekik mások az elvárásaik, ezért a továbbiakban nem tudják folytatni az együttműködést...na, ez az ideális!

Amúgy ma ebből fixen a félre hívást csinálják meg, nehogy gond legyen a munkaüggyel, hogy megalázták a dolgozót a kollégák előtt.

2020. szept. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tárgyilagpsan röviden tömören minden cécó es felhajtás nelkül es minel rövidebebbre fogni
2020. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!