Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy múzeumban lennék terem...

Ha egy múzeumban lennék terem őr akkor ott csak 8-16 ig kell dolgozni?

Figyelt kérdés
Vagy max 17-ig. Vagy ott is össze vissza kell menni?

2019. dec. 8. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem lopni éjjel mennek.
2019. dec. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
1: A teremőr nappal vigyáz, figyeli, hogy a látogatók nehogy hozzányúljanak valamihez, amihez nem szabad, meg ilyesmi.
2019. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb múzeum 10-18-ig van nyitva, hétfőn vagy kedden zárva tart, a teremőrök munkaideje ehhez alkalmazkodik, azaz az egyik szabadnapod a múzeum a zárva tartó napjára esik, a másik meg valahová. Szabad hétvége nemigen van. Legalábbis ahol én pénztárosként dolgoztam ilyen volt a beosztás, nekem és a teremőröknek is.
2019. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen a múzeum nyitvatartása, ahova menni szeretnél? Na innen már ki is tudod számolni
2019. dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában 10:00 órakor nyitnak a múzeumok. Vannak rövidebb, ill. hosszabb nyitvatartásúak, - nyilván ez határozza meg a munkaidő hosszát. A nyitási időből levonsz fél órát, a zárási időhöz hozzáadsz háromnegyed órát és az egészet összeadod. (A háromnegyed óra azt feltételezi, hogy van hol kulturáltan lezuhanyoznod munka után és van erre igényed is. a fél óra, ami előtte esedékes, az meg arról szól, hogy kényelmesen be tudj mosakodni a kezdés előtt, el tudj menni eligazításra, ha tartanak ilyet.)

Ez a szakma monoton, - ezért is csodálkoztam azon, hogy szerepel kérdésedben a "csak" szó. - Az csak a látszat, hogy egyszerű "semmittevéssel" eltölteni 6-8 órát és ez főleg akkor érződik, amikor nincs lehetőséged leülni, lehetőséged látványosan félrevonulni, hogy pihenj egy kicsit. Nyilván azért leváltják időközönként az embert meghatározott rendszerben, mert azt senki ne gondolja komolyan, hogy fizikálisan egy helyben áll egy ember ilyen hosszútávon. Az ücsörgő pozíciókban az ébrenlét az, ami kritikus, - a viszonylagos csendben pillanatok alatt képes megborulni bárki, akinek nincs meg a "túlélési rutinja".

Ha el tudja makogni néhány nyelven egy őr, hogy merre van a kijárat, a wc, vagy "kérem ne nyúljon hozzá", az csak előny. A kulturáltabb őröket szokták a "kényesebb" helyeken posztoltatni, a kevésbé értelmeseket, kulturáltakat pedig az eldugottabb helyeken.

2019. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!