Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vidéki vagyok sokat dolgozok...

Vidéki vagyok sokat dolgozok mégis kevés a pénz, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Nyáron voltam fent BP.-en (autót voltam venni) de az a sok csöves a Keletinél és körül valami elképesztő. A c. csávó két éve is ugyanott áll a keleti kapujában és kamu kéregetést folytat.


Miért nem zavarják el ezeket a mocskat onnan?

———-


Másik: A mostani munkámat tekintve a fizetésem kemény 126.000Ft ha végig dolgozom a hónapot. Nyáron heti 50 órában 147.000Ft a maximum amit kapok.


Pesten, saját szakmámban dolgozva 270-300.000Ft kapnék nettóban napi 8 órában.


És autóval járnék be Pest mellől.

———


Ezt gondoltam ki, mivel nem beszélek németül így, hogyan merjek külföldre menni ?



Itt vidéken : meg akinek nincsenek földjei vagy kemény vállalkozása az gyakorlatilag egy csöves. Annyit keres ami csak arra elég, hogy ne haljon éhen. De ha netán ráférne egy felújítás a házra vagy újabb kocsi akkor, kampec.


Hitelnek meg őszintén mi értelem van?


Nem tudom mibe kéne fognom, hogy legyen pénzünk .


A lottóban is reménykedem még egy csöppent, de ennek így nem sok értelme van.



2019. dec. 13. 05:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a magyar valóságban.

"Nem tudom mibe kéne fognom, hogy legyen pénzünk ."


Fentebb meg is válaszoltad. Tanulj angolul, németül.

Tegyél félre és költözz külföldre. Itthon nincs jövő fiatalként, ahogy te is levezetted. Nyilván külföldön sem lesz saját házad, de legalább bérelni fogsz tudni és nyugaton egy életet leélhetsz egy ilyenben. Itthon nem verhetsz be egy szöget sem a falba, nem vallalhataz gyereket, kutyát, macskát..

És tegyük hozzá az árakat is, Pesten pl egy garzon sem nagyon van már havi 200 alatt. Arányaiban jobban megéri nyugaton bérelni. Persze ez alatt nem mondjuk Londont értem, egy kisvárosban kezdenék bevándorlóként első körben.

Az ingazas szerintem nem jó ötlet, annyi időd és benzined megy el, hogy sokkal előrébb nem leszel. De ez csak az én véleményem.

2019. dec. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Vidéken nem menő a fusizás?
2019. dec. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2# én pl fusiztam, de az egy változó "jövedelem" ami után nem adózol. Ergo nem tudsz arra alapozni, hogy következő hónapban is lesz ebből pénzed + nyugdíjasként földön futó leszel. És könnyen fel is nyomhatnak az emberek vagy nem fizetnek ki.

Nem éri meg kockáztatni, akkor már inkább legyen vállalkozó . De kérdés, hogy egyáltalán hány éve dolgozik és mi a szakmája.

Ha keresett, akkor külföldön is az lesz.

2019. dec. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gublug ***** válasza:
0%

Hello.

Mivel fizikailag kissé kilátástalan a helyzet, ezért ajánlom, hogy nézz utána, hogy a Domján László féle Agykontroll mire képes.

Youtube-on is kereshetsz agykontrollos videókat. Nincs veszteni valód. Nagyon sokaknak bevált. Nekem is.

2019. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, ha autót jöttél venni, akkor talán mégsem megy olyan rosszul. Ahol laksz, egy ahhoz legközelebb eső városban próbáljál elhelyezkedni, ahová vonattal is be lehet járni, vagy gyere Pestre, ha az első megoldás nem lehetséges, de autóval közlekedjél, mert az elviszi minden pénzed, hanem vonattal.Lehet, a munkahelyed - ha jó szakmád van - még az utazás költségét is állni fogja, próbálj ilyen helyet keresni. Ha vidéken élsz, biztos van házatok, hányan irigyelnének miatta. Az a kéregető is a pályaudvar mellett. Ja, és nehogy lesüllyedjél az italozók közé. De ne is menj külföldre, elvégre ez a hazád.
2019. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Meg lehet élni, Kelet-Magyarországon is simán, nagyon is jól. Felénk az emberek vagy 95%-a keres 150 nettó alatt, igen vannak itt is jól fizető munkák. Csak te nem tanultál, lusta voltál, tetszettél volna piacképes diplomát szerezni.


Mérnök, infós diplomás ismerőseim pályakezdőként megkaptak nettó 300nettókat,pár év tapasztalattal 4-500 nettóik vannak 25-30 éves fiatalok, nagy autóik vannak jól élnek. Te is lehettél volna mérnök, hónap végén ehetnél. Te lusta voltál, mint ahogy a többi ember felénk ezért vegetálsz, egyáltalán nem értem miért sírsz.

2019. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6# ezt a hülyeséget kár volt lepötyögnöd. Mondom ezt mérnökként. Akit nem érdekel ez a reál vonal, az a feje tetejére is állhat, nem lesz mérnök.

Én pl mindig imádtam a matekot és jó is voltam belőle, de egyetemen az első matek vizsgám 3 pontos lett. A százból. Aki sosem volt jó matekból, gimiben sem, ami fényévekre van az egyetemitől, az szerinted hogy fog atmenni éveken keresztül az egyetemen a matek vizsgákon? És akkor még a többi nehezen megfoghato mérnöki tárgyakról nem is beszéltem. Ez nem való mindenkinek és egyáltalán nem lusta vagy buta, aki nem mérnök vagy infós.

Lehet hasra esni persze a 300k-s fizutól, de amíg nyugaton ennek a mérnöki fizu dupláját vagy tripláját haza lehet vinni mosogatással, addig miről beszélünk? Azt sem lehet mondani már, hogy külföldön az árak is ilyen arányban vannak. Mert a világbajnok 27%-os áfával drágábban vásárolunk, mint nyugaton.

A lakaspiac is szárnyal, ott tartunk, hogy Pesten a szobák, lakótárssal is 100 fölött vannak.

2019. dec. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor is meg lehet élni Kelet-Magyarországon, letelik a munkaidő és csinálsz mást, keresel mellékállást, másodállást. Felénk sok ember így van letelik a 8 óra és megy napszámosnak, megy fát vágni idősekhez stb.. Aki letelik a munkaidő és herevere az ne sírjon, letelik a munkaidő és ugrasz mellékállásba. Így már össze lehet szedni havi 50-100 ezret sok munkával de meg lehet élni.

Munkahelyed,120 ezer+ mondjuk elmész havi 100 órát napszámosnak, az 70 ezer, nemond ,hogy 200 ezerből nem lehet megélni, felénk a 150 nettó milliomosnak mondják Békés megye. Vállalsz mellékállást, felénk tök természetes, lemegy a 3 műszak és ugranak az emberek a mellékállásba. Azt mondod nem bírnád, nem akarod, lusta kényelmes rátartiak a maik, munkahely után fekszenek az sírnak nem élnek meg 130 ezerből, nem feküdni kéne mellékállásban dolgozni. Te is heverészel azért nem tudsz megélni, az ilyet nem kell sajnálni.


Meg mi motiválná az emberek, a mérnöki szakokra, ha nem a hús evés, ismerősöm panaszkodik pénzügyi diplomával nem lehet megélni, nem értem 140 nettóval mit akar, amikor sokan még ennyit se keresnek.

2019. dec. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Reggeltől estig dolgozom... főleg most
2019. dec. 21. 06:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Hétvégén is, menj el maszekolni, fusizni keres mellékállást keresni.
2019. dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!