Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak ha sokszor...

Mit csináljak ha sokszor leblokkolok a telefonos beszélgetéseknél?

Figyelt kérdés

Amúgy se volt soha erősségem a kommunikáció, de a munkahelyemen sajnos sokszor kell telefonon beszélni az ügyfelekkel, vagy ismeretlenekkel.


Ez az első munkahelyem, már azért sokat fejlődtem, de még mindig vannak olyanok amikor leblokkolok, és nem tudom mit mondjak.

Pl. most valami felmérés miatt keresték a főnökömet, de nincs ma benn, mert síelnek, és annyira erősködött a nő, hogy adjam meg a mobilszámát, hogy csak hebegtem-habogtam, hogy nem tudom most megadni, de aztán végül megadtam. Utólag rájöttem, hogy azt kellett volna mondanom, hogy hétfőn lesz csak elérhető, nem kellett volna megadnom a számát, félek, hogy ha kiderül le fog ba.ni.


De amúgy meg ha ismeretlen telefonál sokszor nem is értem, legalábbis nem fogom fel, hogy mit mondanak honnan és ki hív. Így ha valamelyik kollégámat keresik a ... hivatalból, a ... nevű ügyintéző, a ... ügyben, nem tudom mit mondjak. Volt, hogy megkértem ,hogy ismételje meg, de akkor se jegyeztem meg. És akkor is csak motyogok valamit, hogy valami nő keresi.


Nagyon gáz, de már nem tudom mit csináljak, komolyan ennyire hülye vagyok?


2019. dec. 13. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Legyen előtted jegyzetpapír, írd le a neveket, amit nem jegyzel meg.

A többi rutin. A főnököddel hibáztál, de nem kerültél még ilyen szituba, most már ezt is tudod.


Én is ilyen voltam, de munkában bele vagy kényszerítve, szóval majd belejössz. :)

2019. dec. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Így van, ha nincs eszed legyen noteszed, remélem nem vagy diszlexiás is :-)

Vagy hívásrőgzítőd.

2019. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem mindig van papír+íróeszköz, és ezerrel körmölöm amit mondanak :)


Ha leblokkolok, vagy csak simán nem tudok válaszolni, akkor elkérem a nevüket/telefonszámukat/e-mail címüket, és gyorsan összekapom magam mielőtt válaszolok. El is szoktam ballagni a szomszéd irodába rákérdezni, ha nem vagyok biztos hogy jó választ adok.


Eleinte amúgy úgy végeztem a telefonos ügyintézést, hogy meghallgattam a kérdést, majd elismételtem ugyanazt valamelyik kollégámnak :)

Nem "akadt ki" senki a telefon túloldalán, néha kedvesen korrigáltak ha valamit nem jól mondtam.


Ha nagyjából tudod, hogy mitől blokkolsz le, akkor csinálhatsz egy telefonos puskát - pici notesz vagy excel-táblázat, benne felsorolva válaszok, amire tudsz alapozni.


De nyugi, fejlődni fogsz, később nem lesz gond :)

2019. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy betűzzék le a nevüket, és közben írd le.
2019. dec. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Én is utálok telefonálni, üzeneteket feljegyezni, de az én munkámhoz is szükséges :)

Ez egy olyan dolog, amit lehet fejleszteni és meg lehet tanulni.

Ha valamit nem értesz, kérdezz vissza nyugodtan, hogy "Elnézést, lenne szíves a nevét még egyszer megmondani?" semmi sértő nincs ebben.

Legyen nálad notesz vagy valami cetlis tömb, és oda írd fel, hogy ki az és mit akar. Nem is lehet megjegyezni ismeretlen neveket meg cégeket egyből még annak se, aki jó szociális készségekkel rendelkezik. Főleg, ha egy nap hívnak 15-en.


Ha hívnak, kérdezd meg mindig ki az, kit keres, te tudsz-e segíteni, ha pedig nem, akkor kérdezd meg, hogy adj-e át üzenetet a kollégának, ill. majd a kolléga visszahívja. És mindent írj le!

2019. dec. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!