Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Karácsony alkalmából miért...

Karácsony alkalmából miért nem ad valami segélyt a munkaügyi központ?

Figyelt kérdés
Főleg az ilyeneknek mint én, hogy én amúgy sem kapok semmit. Legalább ilyenkor támogathatnák azt aki nem kap semmit sose.

2019. dec. 17. 14:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%
Miért adna? Nem jótékonysági szervezet.
2019. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Merre laksz?

Ha van 2 kezed és 2 lábad, éjszakai takarítónak bármikor felvennélek bruttó 291000 Ft bérrel, ha. 3 hónap próba időn túl lépsz, a béred bruttó 319000 Ft +10000 ft cafeteria szép kártyán. + egyéb jutalmazás ha jól dolgozol. Ha érdekel, írj. Budapesten.

2019. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%
Miért nem tudsz dolgozni! Nem vesznek fel sehová? Itt valami sántít! Már a fofytékossággal rendelkező embereknek is van lehetősége elhelyezkedni! Segélyre várás persze könnyebb!
2019. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
"fogyatékosság"
2019. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
35%

Kedves válaszolók!


Nem minden álláskereső lakik saját ingatlanban vagy mamahotelben. Sokunkat ér úgy a munkanélküliség, hogy albérletet vagy lakáshitelt fizetünk! Felejtsétek már el, hogy takarítani vagy gyári melózni bárhol lehet, mert azzal nem vagyunk előrébb! Nem elég a puszta létfenntartáshoz sem, amit ezekért kapunk. Némelyik garzonnak csúfolt lyuk többe kerül havonta, mint egy takarító fizetése. Nyilván jobb a semminél, de csak ha van mellette félretett tartalék, amiből ki lehet pótolni, vagy talál az ember másodállást. Egyik verzió sem tartható sokáig, tehát az ember álláskereső marad takarítás mellett is.


A munkaügyi központ tényleg nem segít állást találni pedig azért létezik elvileg. És tényleg jó volna legalább karácsonykor nem azt számolgatni, hogy hány havi lakbérre elég még a tartalék. Jó volna legalább egy szerény ajándékkal meglepni a rokonokat, barátokat. Jó volna megengedni magunknak egy kicsit ünnepibb menüt és nem azon izgulni, hogy a drága alapanyag is a félretett pénzt terheli.


Szerintem nagyon jó volna ha lenne ilyen karácsonyi pénz. Bár én tavaly karácsonykor éltem át mindazt, amit fent leírtam, nem sajnálnám azoktól, akik most járnak ebben a cipőben.


Kérdező! Sok sikert! Az új évben több esélyed lesz. Év elején szívesebben vesznek fel embert, mint év végén. Gondolj a szabadságokra, betanításra, próbaidőre, ezek mind nagy macerát jelentenek decemberben. Ha valahol most váratnak a válasszal, valószínűleg ezért.

2019. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
55%

#15


Kifogás, az van mindig. Ezért tartanak ott a Magyarok ahol.

2019. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
51%
#16 +1
2019. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
35%

Olyan nincs, hogy valakit ne vegyenek fel...

Problémák lehetnek:

Nem adtál bele mindent, nem kerested, válogatós vagy, nem igazán értesz dolgokhoz...stb


Amikor nem volt vállalkozásom s válogattam az állások közt, akkor is megoldottam alkotással a havi "fizumat" minimum...

2019. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
30%
2019. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem traktállak azzal, hogy jelzőkkel illetlek, nem bombázlak olyan kérdésekkel, amelyek nem viszik előrébb az ügyedet. Annyit viszont tudnod kell - ha tetszik, ha nem, - hogy egy munkaügyi központnak nem a munkanélküliek segélyezése a fő profilja. Ha jár valakinek valamilyen jogcímen valamilyen járandóság, akkor folyósítják, aztán ámen! Ez minden, ami anyagi jellegű és a feladatkörbe utalt! Egyéb jogcímen nem kaphatsz pénzbeli, természetbeli juttatást a munkaügyi központtól! Arról pedig pillanatok alatt tele lehetne firkálni az internetet, hogy mit, milyen hatékonysággal tesznek, ill. nem tesznek meg az emberekért úgy, ahogyan arról is, hogy mi a tényleges érdekük, ill. mi az ami nem.
2019. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!