Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szuleimnek koszonhetoen 23...

A szuleimnek koszonhetoen 23 evesen nem merek elkezdeni dolgozni. Szerintetek hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

Sajnos a szuleim mindent a fenekem ala tesznek, es azt erzem hogy teljesen eletkeptelen vagyok. Ha egyedul kell elmennem vasarolni, vagy barmilyen ugyet elintezni panikroham fog el, felek tarsalogni az emberekkel... dolgozni sem merek elmenni, felek hogy valami nagyot hibazok, es mikor probanapra mentem szinte kijott a panikrohamom, rememegett a kezem es teljesen merev volt az egesz nyakam, meg a szemem is tikkel ha emberek koze kell mennem vagy tomeg van...

hogy gyozhetnem ezt le?


2019. dec. 21. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ferfi vagy?
2019. dec. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lany
2019. dec. 21. 17:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el először velük vásárolni meg ügyeket intézni, aztán kicsit megszokod a dolgot. Utána megpróbálhatod egyedül is. Könnyű sosem lesz, de vissza lehet szorítani egy elfogadható szintre. Így már a próbanap is könnyebben fog menni.
2019. dec. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez benned dől el, a sarkadra kell állnod. Jó dolog hogy a szüleid támogatnak, engem is..még a nagyszüleim is segítenek a munkában és én is őket. Csak nálad átestek a ló tulsó oldalára. Felnőtt vagy, hagyjanak érvényesülni. Ami a munkát illeti azt meg fogd fel úgy, hogy mindenki izgul amikor kezdő, mindenki szerencsétlenkedik, kell idő a betanulásra és ezt mások is tudják, csak az ottani veteránok már nem emlékeznek rá, hogy ők is elkezdték valahol és hajlamosak türelmetlenkedni az újakkal. Az ügyintézés nekem is stresszes, de pl egy bankban azért vannak ott a dolgozók, hogy segítsenek. Ők értenek hozzá, neked nem kell. Bemész és eligazítanak.
2019. dec. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy barmi mashoz, ugy ehhez is gyakorlasra van szukseged. Szep lassan. Jarj el boltba, iratkozz be egy konditerembe. Nem kell feltetlenul beszlegetned eloszor, csak szokd a lz emberekkel teli helyeket. Figyeld meg, hogy egyre jobban fog menni a dolog, hasonlo cipoben jartam en is regebben, de mar kinottem :)


F/24

2019. dec. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez van velem is :D Szerencsére már dolgoztam kemény 8 hónapot . Így egy kicsit már jobb .


Az első pár hónap eléggé nehéz lesz ha munkába állsz , de utána csökkeni fog a szorongás is .

Szerintem ne húzd sokáig , mert csak rosszabb lesz :/


Gyakorlásként menj egyedül bevásárolni , de ne nagy boltokba . Én is ezt szoktam csinálni . Néha menj be dohányboltokba is . Az is jó gyakorlásként . Utána már jöhetnek fokozatosan a nagyobb üzletek is :)


Sok sikert !!


23/F

2019. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek iszonyat aranyosak vagytok❤️❤️
2019. dec. 21. 17:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Van végzettséged? Voltál már gyakorlaton? Hol laksz?


Nálunk pl most jött egy önkéntes. Esetleg azt is kipróbálhatod. Nem vár el senki semmit és gyakorolhatsz egy kicsit.


Egyébként csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Szóval ha hibázol, tudhatod, hogy jobb vagy azoknál, akik még sem próbálják.

2019. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet kérdező? :)
jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!