Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közeli hozzátartozó halála...

Közeli hozzátartozó halála után dolgozni?

Figyelt kérdés
Ti közeli hozzátartozó halála (szülő) után kivettetek pár nap szabadságot a munkahelyeteken, vagy mentetek dolgozni, mintha 'mi sem történt volna'? Főleg, ha stresszes a munka, és eléggé szétesettnek érzem magam (apukám tegnap hunyt el), meg lehet érteni, ha pár napra, egy hét szabadságra elmegyek, hogy kicsit összekapjam magam érzelmileg?
2020. jan. 19. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

A te érzelmi világod neked kell ismerned. Ha úgy érzed, hogy most nem vagy a toppon és pihenned kell, akkor szerintem vegyél ki egy kis szabadságot.

Én az egyik szülőmmel nem vagyok jó kapcsolatban, szóval az ő halála nekem nem lenne nagy trauma. A másik viszont igen.

2020. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
A törvény 2 napot biztosít a rendes szabadságon felül, ezt általában temetésekre szokták használni az emberek. A munkahelyedtől függ, hogy el tudnak-e most engedni a temetéstől függetlenül, meg hogy mennyire vagy összeomolva. Egyik volt tanárnőmnek a fia halt meg évekkel ezelőtt, őt ez annyira megviselte, hogy egy évig képtelen volt dolgozni. Azt nem tudom, hogyan oldották meg, de amikor már túltette magát, vissza tudott menni ennyi idő után is.
2020. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

„Azt nem tudom, hogyan oldották meg, de amikor már túltette magát, vissza tudott menni ennyi idő után is.”


Súlyos depresszió miatt egyik ismerősöm hónapok óta táppénzen van. Szakvélemény kell a mentális állapotokról. De nincsenek pontos infóim erről.

2020. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Részvétem.

Minden ember más, másként éli meg és dolgozza fel a gyászt.

Van, aki otthon akar maradni, és lehetőség szerint nem akar beszélni/találkozni senkivel jó darabig.

Van, aki viszont igényli az emberi társaságot, a munkát, hogy azzal is lefoglalja magát, és ne állandóan a haláleseten kattogjon.

Teljesen az egyéntől függ. Abszolút megérthető, ha most te inkább otthon maradnál. 1-2 hét szabi, vagy táppénz bőven belefér, ha úgy érzed, arra van most szükséged.

2020. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly meghalt a nagymamám akkor a temetés utan mentem dolgozni mert ugy éreztem a melo elterelia figyelmem,rá fél évre meghalt a férjem nagyija aznapra vettem ki szabit a temetésről hazajöttünk és telefonáltak hogy meghalt apám,napi szinten találkoztunk nagyon jóban voltunk.5napig voltam otthon és utánna mentem dolgozni(nekünk a cég közeli hozzátartózónak eleve 5napot adott)Nekem az 5nap után már jobb volt mert otthon csak sirtam és kattogtam a melo kicsit visszahozott az életbe.Annyi hogy én beüzentem hogy senki ne kérdezzen semmit mert beszélni nem tudtam róla.
2020. jan. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Év elején halt meg az anyukám fiatalon, de hosszú betegség után. Pénteki nap történt, utána a következő héten három napra táppénzre mentem, rendes volt a doki, tudta mi a helyzet. A következő csütörtökön mentem vissza dolgozni, először nehéz volt, de kellett az elfoglaltság és hogy egy kicsit kiszakadjak otthonról. Utána héten vettem ki az ilyenkor adott két napot a temetésre.
2020. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!