Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégis mit csináljak?

Mégis mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem tudom magam rávenni a munkára. 19 éves vagyok, a szüleimmel élek, és már hónapok óta vége a sulinak, azóta nem tanulok, és még munkába sem álltam. Ha belegondolok, hogy valami olyan dolgot kell csinálnom napi 8 vagy 8+ órában, amit utálok, egyszerűen elkap a hányinger. Sőt, öngyilkosság is megfordult a fejemben már. Alapból utálok emberek közé járni, szorongok, stresszes vagyok ilyenkor. Ez csak tetézi a bajt. Van 1 érettségim, a törit és az irodalmat szerettem az iskolában, szeretem a sportot, imádok ezzel kapcsolatban olvasgatni, belemerülni a dolgokba. Az elméleti dolgok sokkal jobban érdekelnek. Ha én egy gyárban vagy egy boltban melóznék, megőrülnék. Eleve 2balkezes vagyok, utálom a fizikai melót. Ne értsetek félre, tisztelem becsülöm, akik így keresik a kenyerüket, pl. a szüleim is, de ez nem az én világom. Sokkal okosabbnak, értelmesebbnek tartom magam azoknál az embereknél, akik ilyen helyeken dolgoznak. Már eleve, hogy zömmel a buta, egyszerű emberek érzik jól magukat nagy társaságban. Persze vannak kivételek. Ti mit javasolnátok, mit tegyek?

2020. jan. 21. 11:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

És tudsz is mondani olyan munkát, amit szívesen csinálnál vagy csak hitegeted magad azzal, hogy nem teszel azért semmit, hogy olyan munkát végezz, de kifogásnak pont jó, hogy nem bírja a lelkivilágod? Oké, felfogtuk, hogy neked alapból valami álommeló kell. Nincs is ezzel baj, de mit teszel érte? Tanulni nem akarsz tovább, dolgozni nem akarsz menni, így hogy lesznek meg azok a kompetenciák, amik az álommelódhoz kellenek?

Illetve ellennél nyugodtan 150.000 forintból persze. A rezsibe azért be kellene segítened, ha már hosszútávon szeretnél "élősködni" a szülőkön, a kaját nyilván akkor már neked kell állnod, nem várod el gondolom, hogy mindenben ugyanúgy kiszolgáljanak, ha már önálló keresettel rendelkeznél. Így olyan sok félretenni valód nem lenne. Pontosabban semmi komolyra nem tudnál spórolni.

2020. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!