Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te mennyit foglalkozol a...

Te mennyit foglalkozol a munkáddal otthon? Mennyi a munka maga, és mennyi időt töltesz érzelmileg a munkahelyi dolgok megélésével/feldolgozásával?

Figyelt kérdés

Jelenleg pedagógusként dolgozom. A munkám jelentős része adminisztráció, és felkészülés a további munkára, ez elég időigényes. Sajnos a munkahelyemen nincs saját asztalom, és bár van egy szoba, ahol leülhet bárki dolgozni, csak egy számítógép van, amit vagy épp más használ, vagy nem működik.

Mivel nincs kedvem a buszon cipelni a laptopomat minden nap, a munkát kénytelen vagyok haza hozni.

Ez eleinte tetszett, mert hamarabb eljöhetek a munkából, el tudok menni bevásárolni, és orvoshoz, de a munka gyakran az éjszakába csúszik, amikor már a családdal, a kedvesemmel lennék.

A rengeteg adminisztráció miatt mindig késésben vagyok valamivel, néha sok mindennel. Sokat szorongok emiatt.


Ráadásként ahogy az órákra készülök, mindig felkavar érzelmileg az aktuális helyzet, melyik gyerekkel mi a helyzet, kinek milyen nehézségei vannak.


Néha arról álmodok, hogy olyan helyen dolgozom, ahol napi 8 óra munka után kilépek az ajtón, és nincs vele dolgom. Nincs otthoni adminisztráció, és nincs érzelmi teher sem.


Létezik ilyen?

Te mit dolgozol, és te mennyit, és milyen formában foglalkozol a munkáddal otthon?



2020. febr. 2. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Én alapból itthon dolgozok,vállalkozóként, szóval a ràfordított időm teljes részét+utána is sokat agyalok előrejutási lehetőségen de az nem stresszes. Kb heti 2 napba sűrítem a teendőimet ami egyszerre nagyon lefáraszt mert 2 nap alatt nagyjából 30 órát dolgozok de ez még mindig kevesebb mint egy gyárban 5x8 órában és a fizu sokszorosa
2020. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1 évet voltam tanár, de nekem is azzal volt a problémám,h ez nem egy 8 órás munka. Otthagytam. Most tényleg 8 órát dolgozom, nem viszem haza. 🙂 Többet keresek.
2020. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es

Mire váltottál?

2020. febr. 2. 20:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Multi cég, sokan vagyunk. Irodai jelleg. HO.
2020. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van céges laptopom és telefonom, a munkaköröm rugalmas.

Ha nagy átlagot akarok vonni, akkor azt mondanám, hogy napi 10-15 percet foglalkozom délután/este munkával otthonról, de ez hozzátartozik a munkakörhöz igazából. Vannak e-mailek amikre estig kell várni és inkább nem ülök 2-3 órát pluszban a munkahelyemen.

Érzelmi feldolgozás vagy ilyesmi nem nagyon. Néha-néha húzom fel magam nagyon, vagy ugrik be egy ötlet. Ilyenkor esetleg átgondolom, vagy leírok valamit.

2020. febr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Volt időszak, amikor éjszakáztam miatta, de rájöttem, hogy totál fölösleges. jelenleg nem teszem ezt, már más területen vagyok. Azonban munka után a napi dolgokon, hibákon kicsit kattogok.
2020. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 3. 01:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Katona, logisztikai alakulat.

Ha akarnám se tudnám hazavinni a munkamat. Max az egyenruhát mosni.

2020. febr. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Es nem csak férfi munka, az irodasok felé nő.
2020. febr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, elgondolkodtatóak.
2020. febr. 8. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!