Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sikertelen állásinterjú után...

Sikertelen állásinterjú után miért nem adnak visszajelzést?

Figyelt kérdés

Multicég. Küldtek sablon visszautasítást interjú után.

Nincs ezzel baj de felhívtam őket hogy kiderítsem.mi volt a gond.

Felhívtam aki volt az interjún de vérlázító volt mert az elején hallani lehetett hogy nem örül a hívásomnak. Holott én udvarias voltam és rá is kérdeztem hogy jókor hívom-e.

Mondtam hogy fontos lenne nekem a visszajelzés de unott hangon mondta hogy ott az email amit küldött.

Miért nem lehet segíteni a másik embernek? Nem pénzt kértem csak egy érdemi visszajelzést.


2020. febr. 4. 15:16
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

#9

Nyílván magadból indulsz ki. Elég szomorú, hogy te nem adnál másnak tanácsot(ha kéri) mert ingyen nem szeretsz segíteni.

Lelkisegélyt nem kértem tőlük, akinek az iq-ja eléri a 70-et az rájött a kérdés leírásból is.

2020. febr. 4. 18:17
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

"Nem pénzt kértem "


Az idejét kérted. Az idő pénz. Tehát mégiscsak pénzt kértél.

A cégnek nem érdeke, hogy olyanra pazaroljon munkaidőt, akit fel se akar venni!

2020. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező!

Az a helyzet hogy tele van a világ 9 és a 12-es kommentelekőkhöz hasonló empátiahiányos emberrel.

Az ilyen emberek el se tudják képzelni, hogy másnak tegyenek szívességet.

Az ő fejükben az van, hogy ha valakiből nincs hasznuk akkor nem foglalkoznak vele.

Tudom, hogy hányingerkeltő, de ez van.

De vannak normális hr-esek is. Volt aki magától hívott interjú után, elmondta, hogy miért nem én kaptam az állást és adott tippet hol tudnék elhelyezkedni.

2020. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
El voltál kényeztetve! A munkáltatók többsége az esetek igen túlnyomó hányadában semmilyen válaszra nem méltatja a munkavállalókat, - nem hogy válasz email!
2020. febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

De mégis milyen visszajelzést vársz?

Hogy találtunk valakit, aki jobban teljesített az interjún / több szakmai tapasztalata volt / szimpatikusabb és meggyőzőbb volt / kevesebb pénzt kér?

Ezzel mivel lennél előrébb?

2020. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Mert sok ember nem tudja elviselni a visszautasítást és ha felhívják azzal, hogy nem őt választották, elkezdi tovább tolni magát/beszólogatni stb. Valahol ezt olvastam indoknak a hr-esek részéről erre a kérdésre.
2020. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
48%

A hr-esét nem tudom, hiszen nem hallottam, de a te stílusod aztán az igen vérlázító, amiben itt követelőztél. Túlléptél azóta ezen?

Lehet bunkónak mondani, csak nyugodtan, de attól még a hr-es az nem telefonon igénybe vehető pszichológus, hanem azért fizetett munkaerő, hogy az interjúkat lebonyolítsa (sok más meglévő dolgozókkal kapcsolatos feladat mellett). Pont. Nincs több kötelezettsége, amit te elvárhatsz. Másnak sem segít, mert akkor mást se csinálna, mint lelki fröccsöket tartana a bukottaknak (akik közül ki tudja, hányan hívják fel random a visszajelzés után, és küldik el az anyjába). Neked miért kéne akkor, ha a többieknek sem teszi? Nem te kérted tőle ezt először, az biztos. Halálosan unják már az ilyen arcokat, akik felhívják őket, hogy “de miéééért nem?”. Ez nem felnőtt viselkedés.

A visszajelzésnek meg nem mondom, hogy örülj, mert nyilván rossz a kudarc, de ők megtiszteltek annyival, hogy korrektül közölték, hogy sajnos nem téged választottak. Sok cégnél ezt nem teszik meg, letojják, hogy te ott izgulsz.

Az meg tényleg nem várható el, hogy pont rád emlékezzenek és ahogy hívod őket, pattanjanak is megkeresni a rólad szóló jegyzeteket (amiket tényleg kidobnak, mikor megvan az új ember, mert minek foglalja a helyet). Ne sértődj meg, de ennyire nem vagy fontos ember, pláne ha fel se vettek. És ahogy mondták, az sem biztos, hogy bármit is rosszul csináltál, csak éppen ott volt a Kovács József, akinek van 2 évvel több szakmai tapasztalata, és egy tizessel kevesebbet kér a munkájáért. Meg kék volt a szeme, és az bejött a hr-es Rozinak. Lehet megint tiltakozni, de ilyen szubjektív szempontok is számítanak egy interjún, mint a külső (csak jó hr brigádnál nem ez a legfontosabb).

2020. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#17

Látom valaki nagyon unatkozik karantén közben:)

2020. márc. 31. 18:27
 19/25 A kérdező kommentje:

"de a te stílusod igen vérlázító".

Inkább nem veszem fel a provokációdat, szóval....minden jót:)

Szia!

2020. márc. 31. 18:32
 20/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én két körös interjún voltam, az első nagyon jól sikerült, már másnap fel is hívtak, hogy menjek második körre. Elmentem, nagyon kedvesek voltak, ígérték, hogy visszahívnak pár nap múlva. Egyedül a hr-es vezető volt kegyetlenül őszinte velem, és rajta éreztem, hogy tuti nem én leszek. Na hát a nagy ígérgetésből, hogy majd hívnak, nem lett semmi. Lassan egy hónapja volt, és azóta sem hívtak.

Szóval örülj, hogy neked visszaszóltak. :) Szerintem is lényegtelen, hogy miért nem téged választottak, valaki jobbnak tűnt és ennyi. Eleinte én is idegeskedtem, hogy miért, de tudod mit? Mostmár nem érdekel, ha annyi sincs bennük, hogy leírják, hogy nem engem választottak, akkor menjenek a búsba. :)

Szóval őszintén mondom: örülj, hogy neked egyáltalán visszaszóltak.

2020. márc. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!