Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sikertelen állásinterjú után...

Sikertelen állásinterjú után miért nem adnak visszajelzést?

Figyelt kérdés

Multicég. Küldtek sablon visszautasítást interjú után.

Nincs ezzel baj de felhívtam őket hogy kiderítsem.mi volt a gond.

Felhívtam aki volt az interjún de vérlázító volt mert az elején hallani lehetett hogy nem örül a hívásomnak. Holott én udvarias voltam és rá is kérdeztem hogy jókor hívom-e.

Mondtam hogy fontos lenne nekem a visszajelzés de unott hangon mondta hogy ott az email amit küldött.

Miért nem lehet segíteni a másik embernek? Nem pénzt kértem csak egy érdemi visszajelzést.


2020. febr. 4. 15:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A cégnek emberre van szüksége, az egész "hajcihő" azért van, hogy be legyen töltve az állás.


Nem a jelentkezőkért van. Ez nem vizsga, hanem a valóság - a cég a saját érdekeit nézi, és ez oké.

Nem elemezgetnek minden egyes jelentkezőt, és vesztegetik arra az idejüket hogy elmeséljék, hogy mit hogyan kéne csinálnia, mi hiányzik. Nekik munkaerő kell, pénz, ők nem ezzel foglalkoznak.


De léteznek kurzusok, ahol nyugodtan eljátszhatod nekik az állásinterjút, és ők alaposan kielemeznek, és elmondják hogy mit kéne fejleszteni, mit csinálsz jól, hogy lehetnél igazán jó.

2020. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Igen, kérdező, mondjuk te. De végül is személyeskedhetünk, valóban nincs perpillanat munkám, mert fizetés nélküli kényszerszabira küldtek. Megyek is, felhívom a hr Zolit, hogy ezt hogy képzelték, bezzeg a Juli meg a Kati maradhatott, a Laci meg a teljes fizetését kapja a szabija alatt is.

Provokáló az meg itt egyedül a te kérdésed, nem is értem, hogy gondolod, hogy egy multinál majd veled fognak foglalkozni úgy, hogy fel sem vettek. Nem vagy előbbre való annál a halom társadnál, akik szintén nem jutottak be. De ezt már kifejtettem egyszer, nem ismétlem önmagam, érveket meg úgyse bírtál hozni, hogy ugyan miért kéne veled törődnie egy hr-esnek, akinek egy vagy a sok emberke közül, akivel dolga volt valaha.

De javaslom kipróbálni ezt a szakmát. Majd meglátjuk, te jobban csinálod-e vagy csak a szád nagy.

2020. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

22.

A kérdést nem gondolom provokációnak.

Vannak multik (1-2) ahol normálisan adnak tippet ha felhívják tanácsért sikertelen interjú után.

De neked sok sikert és kívánom hogy mielőbb találj állást!

2020. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
48%

#23, nekem a stílus provokáló, hogy a kérdező ezt alanyi jogon járó dolognak gondolja, a hr-es (akinek a verziót nem is tudhatjuk mellesleg, pl milyen stílusú volt az érdeklődés) meg szemét, holott elküldte az egyértelmű visszajelzést, nem pedig letojta, hagyta potyára várakozni.

Tudom, hogy vannak jófej cégek, akik ráérnek arra is, hogy tényleg kielemezzék a jelentkezőket, de ez nem elvárható, alanyi jogon járó dolog. Nem gondolom, hogy aki ezt nem teszi meg, azt itt kéne szidni a gyk-n (mert a kérdés célja ez). Nekem is volt olyan hely, ahol letojtak, semmilyen reakciót nem kaptam, mégsem állok neki erről kérdéseket irkálni.

2020. ápr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#24

Alanyi jogon? Szerintem nem írt ilyet, hogy alanyi jogon jár neki. De feltételezte naívan, hogy adnak valami tanácsot.

De úgy vettem ki, hogy elsősorban az húzta fel, udvariasan felhívta őket, de unottan lerázták. De én is így vagyok ezzel. Ha valakivel kedves vagyok akkor legyen ő is kedves.

2020. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!