Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy találhatom meg azt a munkát?

Hogy találhatom meg azt a munkát?

Figyelt kérdés

Szerintetek mindenki számára van olyan munka amit magáénak érez? Amiben örömét leli? Amit nem érez tehernek folyamatosan?


Arról van szó hogy keresem önmagam, azt hogy mi az a munka amiben kiteljesedhetnék ami nem lenne teher amit nem unnék meg annyira hogy már kb sírva mennék be. Amibe nem szürkülnék bele...


Elvégeztem egy egyetemet, amit szerettem is, hasznos tudást adott amit nem csak a munkában de az életben is nagyon jól jön. Aztán el is kezdtem dolgozni benne. Talán egy év után kezdtem érezni hogy Úristen ez a hely nekem nem ad többé semmit. Se szakmailag se anyagilag nem haladtam előre. A feladatok nőttek a pénzem nem. Szakmailag sem voltak nagyobb kihívások és három év után teljesen megutáltam, arra gondoltam hogy Jézusom ha nekem ezt kell egy életen át csinálnom kiugrom az ablakon. Nem elég hogy a fizetéssel sem lett semmi, még azt is kezdtem érezni hogy az agyam eltompul vagy hogy mondjam, nem kap új ingert.


Fogtam magam jelentkeztem egy újabb képzésre. Amit szintén imádok és hasznos kihívást jelent és szeretem tanulni és esküszöm az agyamnak is jót tesz. Terveim szerint ebben akarok később dolgozni. De félek attól hogy ugyanígy járok ezzel is később.


Közben gondoltam egyet is külföldre költöztem, dolgozom teljesen más területen mint otthon. Nem csak a pénz miatt hanem önmagam miatt is hogy teszteljem na vajon ez milyen lesz számomra. Az elején ez is jó volt..de megint kezdem azt érezni mint a fent említett helyen.


Miért nem találom, mi az ami jó nekem? Kell hogy mindig újat tanuljak, hogy valamilyen szinten legyen kreatív ne monoton. Jó a teherbírásom gyorsan tanulok és szorgalmas vagyok és ezért pénzben és szakmailag is nyilván igényt tartok a fejlődésre.


Kicsit irigykedve nézem egy két ismerősöm akin látszik megtalálta álmai munkáját látszik mennyire szereti és mondhatni a hivatása.


Alapvetően tevékeny ember vagyok S a lablogatas nem az én műfajok S mivel úgyis dolgozni kell hát szeretnék valami olyannal foglalkozni ami boldoggá is tesz. Olyan nagy kérés ez?


Hol az enyém? Hogy találhatnám meg? Ti hogy vagytok ezzel?


2020. febr. 8. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de írhattál volna konkrétumot is. Mert gondolom pl ha villamosmérnök lennél akkor nem volna ilyen problémád, hiszen folyamatosan fejlődő terület.
2020. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nàlam csak olyan gondok szoktak lenni pl ahogy folyamat leneznek beszolnak (fönök, kollektiva)olyan helyeken valahogy bénázok, de ahol hagynak kibontakozni ott meg karriert is tudok epiteni es egyre magasabb poziciokba kerülök.


Pelda. Egyik üzletben voltam elado folyamat gunyoltak panaszkodtak kicsináltak, masik üzletbe atmentem ami kisebb volt egyedül dolgoztam azaz elado/üzletvezetö voltam, berendeltem a keresletnek megfelelö àrut 2 honap alatt duplaztam a havi árbevételüket, folyamat rekordbeveteleket hoztam azota is vàrnak vissza.

Aztan diplomaval penzügyi terület, egyik helyen megint kifurtak, lehordtak engem, nem kaptam nagyobb volumenü feladatokat sem, masik helyen meg egyre több mindent biztak ràm, már irodavezetö pozicioban vagyok.

Mashol is leneztek mindig aztan meg több milliokat mentettem meg egy exprt-kereskedelmi cègnek azutan be fogták a szajukat.


Szoval nalam nem is a munkaval monotonitassal van baj en mindenböl kitudom hozni a maxot, nekem a fönökkel es kollektivaval van altalaban bajom hogy Alapbol lekezelnek lenèznek kiutálnak.

En igy ha feljebb akarok kerülni vagy lépni vagy többet keresni sajnos mas munkahelyeknel mar azt is neznem kell szabalyosan hogy kikkel kell együtt dolgoznom majd vagy hany fövel. Interjukon pont meg is szoktam jegyezni hogy a probaidö nekem inkabb azert fontos hogy kiderüljön együtt tudunk e müködni egyaltalan hosszabb tavon.


Alapvetöen ugy váltok munkahelyeket is hogy az uj helyet kezdetben olcson reszmunkában vallalom csak be a jelenlegi allasom mellett. Aztan ha minden oke akkor atmegyek magasabb oraszamba magasabb fizuert.


Egyszer mikor nem volt munkam itthonra es külföldre is palyaztam egyszerre, röhej de külföldi munkam 1 hèten belül lett, kimentem de kivancsi maradtam itthon ugyan mikor lenne allasom igy palyazgattam tovabb, es honapok mulva kaptam vegre itthoni ajanlatot en meg benyögtem hogy köszke màr nem aktualis azota kijöttem dolgozni de lehet haza mennék ha stabil jövedelmem lenne es brahibol pökhendien bevágtam hogy netto 300 kezdöbèrèrt he he. Ezutan jött a hideg viz, a válasz: rendben belefér a költsegvetèsünkbe melyik nap felel meg önnek szemelyes interjura?...

2020. febr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szoval igy. Palyazz mindig probalj ki mindent
2020. febr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valami olyat kellene találni, amit hivatásként tudnál csinálni, így nemhogy tehernek nem éreznéd, hanem vágynál rá, hogy csinálhasd mindig. Milyen tudományok milyen ágai érdekelnek - és ott milyen szakmai lehetőségek nyílnak ilyeneken érdemes gondolkodni.

Nem tudom felnőtteknek pályaválasztási tanácsadó van -e.

2020. febr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ehhez fontos az egyén alaptermészete, tudása. Ha bekattant az illető, akkor mindegy.
2020. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!