Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a mentalitásról, hogy "Ha nekem szívnom kellett, amikor a helyedben voltam, most te is szívjál! "?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor valaki, aki fiatal kezdőként megaláztatásokban és piszkálódásokban részesült a régebb óta ott dolgozóktól, később ezt avval kompenzálja, hogy ő is így bánik az akkori újonccal. Mindent megtesz azért, hogy meg legyen alázva, ha lehet, még jobban, mint ő annak idején. Nekem is volt módom áldozatként megtapasztalni ezt. Szerintem az egyik legundorítóbb mentalitás és gondolkodásmód. Ugye részben a sorkatonaság is erre épült, sőt mi több, ott mondhatni kötelező volt. Ti hogy vagytok vele?
2020. febr. 9. 08:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom miért lehet, én személy szerint nem szivatnék senkit csak azért, mert velem ezt tették annak idején. Inkább segíteném az újat, hogy könnyebben menjen neki minden, és elkerülje azokat a hibákat, amikbe én belefutottam esetleg.
2020. febr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
1: Na igen. Az lenne a logikus, hogy az új dolgozó szeresse meg a helyet, érezzen magában késztetést a felzárkózásra és beilleszkedésre. Így viszont 50%-kal nő az esélye annak, hogy rövidesen elkezd más hely után nézni.
2020. febr. 9. 08:38
 3/36 anonim ***** válasza:
76%

1. vagyok


Persze, ez lenne a logikus. Csak nem itt... akik így szivatnak valakit szándékosan, azok csak élvezik a "hatalmat", hogy végre nem ők vannak csesztetve, és egy picit kiélhetik magukat. Velem is próbálták, sőt, még most is próbál egy-két kolléga keresztbe tenni, hogy akadályozzon a munkámban, vagy épp rossz színben tüntessen fel a főnökség előtt. Hogy mire mentek ezzel? Pontosan tudják róluk, hogy ilyenek, és azt sem hiszik el nekik velem kapcsolatban amit kérdeznek. Nálam nem jött be a taktikájuk, majd talán egy másik emberrel.

2020. febr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
82%

Azért az sem mindegy, hogy hogy szívatják a másikat. Én is tanítottam kollégát(még most is tanítom, mert ez nem olyan szakma amit 2 év alatt meg lehet tanulni). Egyik eset, mogy mondtam neki valamit, hogy hogy csinálja, erre nem úgy csinálta. Elmondtam neki mégegyszer, még mindig nem úgy csinálta. Harmadjára is elmondtam, meg mindig nem úgy csinálta. Elmondtam negyedjére, ötödjére, hatodjára, az lett a vége, hogy kétszer akkora munka lett és nekem kellett rendberakni. Amikor legközelebb ilyen jött, akkor én megcsináltam ugyanazt, amit ő a multkor, aztán megmondtam neki, hogy ezt most ő fogja rendberakni. A végére kikészült idegileg, hisztizett, csapkodott, engem átkozott, hogy mekkora egy szemét vagyok, de végül összerakta és csodák csodájára legközelebb már úgy csinálta ahogy az elején mondtam és kínlódás nélkül meglett negyed annyi idő alatt. Egy külső szemlélő, meg a tanuló is csak azt látja ebből először, hogy én szívatom őt, de ha másképp nem megy a dolog, akkor kénytelen vagyok így csinálni.

És számtalan ilyen esetet tudnék mondani, mert valamiért azt hiszik, hogy ők jobban tudják a dolgokat és nem átbeszélni akarják a dolgot, hogy miért lenne jobb az egyik megoldás, csak figyelmen kívül hagyják a másikat és mennek a maguk feje után. Persze, van amikor tényleg jobban tudják, de ez az esetek elenyésző hányada.

2020. febr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
3: Én már csak azért sem szívatnék senkit, mert hogy ha elkerül onnét, és úgy hozza a sors, hogy később munkán kívül összetalálkozok vele, esetleg leveri rajtam.
2020. febr. 9. 08:45
 6/36 A kérdező kommentje:
4: Amit te írsz, az nem a szívatás kategóriába tartozik. A nehezen tanítható, lázadozó új kolléga más tészta.
2020. febr. 9. 08:47
 7/36 A kérdező kommentje:
Bár tegyük hozzá, hogy az ilyen kollégát az esetek jelentős részében a fenti bánásmód szüli. Annyi jogtalan csesztetést és szívatást nyelnek be, hogy utána egy adott munkahelyen már a jogos rászólást is piszkálásnak veszik, nem tudják elkülöníteni, annyira idegbetegek lettek.
2020. febr. 9. 08:52
 8/36 anonim ***** válasza:
85%
Helytelen és igazságtalan. N számú embert oktattam különböző dolgokra és egyszer sem fordult elő, hogy szándékosan megaláztam a tanítványaim közül csak egyet is. Sőt, amikor "nehéz esettel" találtam magam szemben, akkor többször is önvizsgálatot tartottam és sokszor átgondoltam a tanítvány helyzetét, a módszeren változtatás mikéntjét, de mindenkit úgy adtam ki a kezem alól, hogy magas szinten ismerte azt, amit átadtam neki, ill. kivétel nélkül mindegyik értette, szerette, amit megtanult tőlem. Magától értetődő, hogy akik nem vettek részt az oktatásban, irigykedtek, rossz indulattal viszonyultak olyan apróságokhoz, mikor a tanítványomtól kellett megtudniuk, hogy még mennyi mindent nem tudtak - annak ellenére, hogy időtlen idők óta a cégnél dolgoznak.
2020. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
34%

Külföldi munkahelyen altalaban azokat szivattsk aki nem visz a fönöknek ajandekot meg miegyeb.

Hal eg ezzel a mentalitassal en itthon nem talalkozom csak azzal hogy azert nem segitenek semmit söt akadalyoznal infovisszatartassal miegyebbel mert nekik sem segitett senki. Plusz nem füzödik érdeke sem ahhoz hogy en jobban vagy szimplan tudjak barmit nehogy még veletlen ügyesebb okosabb legyek nala vagy feljebb lepjek esöbb.

2020. febr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

9: A nem segítés gyakorlatilag ugyanebbe a kategóriába esik. Nem látják be, hogy abból akár hátrány is származhat, ha nem mutatnak meg valamit, mert lehet, hogy emiatt fogsz valami kárt okozni. Mondjuk, hogy olyasmihez nyúlsz, ami nem is a te munkakörödbe tartozik, mert te úgy tippelted, az is a te részed, hisz senki nem mutatta, azt várták, magadtól gyere rá. Gyárban dolgozva volt részem abban, hogy leugattak, hogy miért nem csinálok meg soha egy bizonyos dolgot, és az olyasmi volt, amit soha egy szóval nem mondták, hogy az én munkám lenne.

Ja, és az ilyenek többek között arra is szoktak hivatkozni, hogy ha segítenének, akkor az te úgyis csak avval hálálnád meg, hogy hátbatámadod őket, mert ugye mindenki csak beleharap a segítő kézbe. Röhejes általánosítás.

Hasonlóan irritáló még a "Ha én csak nehezen, vért izzadva szereztem meg, akkor nehogy már te könnyen juss hozzá."-mentalitás.

2020. febr. 11. 08:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!