Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a mentalitásról, hogy "Ha nekem szívnom kellett, amikor a helyedben voltam, most te is szívjál! "?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor valaki, aki fiatal kezdőként megaláztatásokban és piszkálódásokban részesült a régebb óta ott dolgozóktól, később ezt avval kompenzálja, hogy ő is így bánik az akkori újonccal. Mindent megtesz azért, hogy meg legyen alázva, ha lehet, még jobban, mint ő annak idején. Nekem is volt módom áldozatként megtapasztalni ezt. Szerintem az egyik legundorítóbb mentalitás és gondolkodásmód. Ugye részben a sorkatonaság is erre épült, sőt mi több, ott mondhatni kötelező volt. Ti hogy vagytok vele?
2020. febr. 9. 08:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Én az elmúlt 2 évben kezdtem el világosan látni, hogyha valaki korpa közé keveredik megesik a disznók és minden munkahelyen vannak ilyene, illetve minden munkakörben. Nekem is volt egy olyan munkatársam, aki folyamatosan szidta a volt kollégáit, meg hogy mit tettek vele, aztán megüresedett felette egy pozíció és ő is elkezdett helyezkedni.
2020. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén? Én sokáig úgy voltam vele, hogy én nem ezt fogom tenni a gyerekeimmel/beosztottaimmal, és mindent megteszek, hogy jól legyenek betanítva. A vége az lett, hogy mivel jól lettek betanítva, sokkal többre vitték sokkal kevesebb idő alatt, mint én, és csak mégjobban megerősítették a többiekben, hogy én rossz munkaerő vagyok, lásd a másik milyen ügyes lett. Nem szivatok senkit, csak azért kicsit bánt.
2020. aug. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Jövőre én leszek az akinek lehetősége lesz hogy úgy mond kocsogoskodjek, de 1.nem vagyok olyan ha tehetem kerülök minden konfliktust próbálok mindenkivel jóban lenni 2. Azok után amiket velem is csináltak pláne nem fogok raalni senkire csak ha megerdemli vagy úgy látom hogy nem ártana neki egy kis helyre igazítás.
2020. aug. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:
100%
Igazsagtalan, es szerintem ha valaki ezt csinalja es tenyleg kokemenyen arra hajt hogy te most igen is szenvedj mert nekem is rossz volt, ott valami onertekelesi problemak lehetnek szerintem
2021. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
24: Egy részük arra hivatkozik, hogy amikor őt szívatták, akkor mindenkitől azt hallotta, hogy ez nem személyes, hanem az újoncokkal való általános bánásmód. És éppen ezért nem fogja eltűrni, hogy a mostani újoncnak jó dolga legyen.
2021. márc. 9. 09:22
 26/36 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak olyan munkahelyek, ahol “piszkálni kell” az újoncot. Lehet valaki szorgalmas és tehetséges, ha nincs meg az alkata egy munkához. Ha nem bírja a nyomást, nem tud csapatban dolgozni, vagy nem tud kiállni magáért, még van lehetõsége idõben kiszállni. Szerintem ez még mindig jobb, mint hogy a szorgalmáèrt betegyék egy csop. vezetõi poziba vagy kinevezik O.V.nek aztán összeroppan 10 év után
2021. márc. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Egyik barâtnõm orvostanhallgató, jó esze volt, egész életében tanult. Most végez, és rájött, hogy nem akar orvos lenni. Szerintem biológusként vagy gyógyszerészként boldogabb lett volna. Az ilyeneket szerencsére kiszorják 80%ban, de õt nem tudták. Ès most boldogtalan
2021. márc. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
26: Oké, de én dolgoztam már olyan helyen, ahol aránylag nyugis volt a tempó, nem volt az ember folyamatos stresszben. De valamiért ott is akadtak, akiknek hobbijuk volt a piszkálódás.
2021. márc. 9. 09:57
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Proli tempo.

Nem fenyezem magam, de ha setalok, es egy faag vagy ko az uton van, azert rugom oldalra, nehogy mas hasraessen. Amit nem szeretnek magamnak, nem kivanom masnak sem. Pedig nem vagyok cuki.

2021. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ostoba mentalitásoktól sem fejlődik normálisabb ütembe a világ.
2021. ápr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!