Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a mentalitásról, hogy "Ha nekem szívnom kellett, amikor a helyedben voltam, most te is szívjál! "?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor valaki, aki fiatal kezdőként megaláztatásokban és piszkálódásokban részesült a régebb óta ott dolgozóktól, később ezt avval kompenzálja, hogy ő is így bánik az akkori újonccal. Mindent megtesz azért, hogy meg legyen alázva, ha lehet, még jobban, mint ő annak idején. Nekem is volt módom áldozatként megtapasztalni ezt. Szerintem az egyik legundorítóbb mentalitás és gondolkodásmód. Ugye részben a sorkatonaság is erre épült, sőt mi több, ott mondhatni kötelező volt. Ti hogy vagytok vele?
2020. febr. 9. 08:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%

Ne keresd a logikát az emberekben.


Alacsony IQ-val és megkeseredett élettel rendelkeznek sokan.


A maguk fajta primitív módon cselekednek a legtöbben.


Ha valaki sanyargatott levegőnek néztem, felmondásom után pedig rájöttek, minden az ő nyakukba zuhant.


Egy kis csapat része voltam, pár fős.


Más vagyok, mint az átlag + művészlélek, sok mindenhez értettem már akkor is.

A nők külsőmre pedig féltékenyek voltak, mindig megnéztek, az öltözőben is.


Előbb tudta a kolegina, hogy lila folt van seggem oldalán, mint én magam.

Sportolok, megesik hogy beütöm s nem veszem észre.


Ott tettek keresztbe ahol tudtak.

Volt hogy ott voltam ötükkel s ilyet mondott kolegina, aki már meg-meg pukkant a rosszindulattól, féltékenységtől:

"Csak mi 4-en érünk valamit..."


🤣👌


Na, volt egy nap, amikor csak kibicikliztem a melóból, hátra hagyva őket, amikor már meguntam, hogy a sikertelen szánalmas életük kudarcainak fájdalmát rajtam töltötték le.


Felmondtam.

Nem volt ott a főnököm, akivel jóban vagyok mai napig, mert kicsi lányára vigyázott.


Kapom az infókat, hogy most 4-en szenvednek egyedül, megy a hiszti, nyafi megkeseredettségben.


Az egyiküket áthelyezték másik helyre, így 3-an maradtak 🙃


Nem kell az ilyeneket szivatni, az élet vissza dobja nekik a gonoszkodást.

Néha rá kell segíteni a karmára 😁👌


A legnagyobb ellenőrzések, káosz előtt mondtam fel.

2020. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
50%

Jah és a "valamit nem mutatnak meg" részre:


Nem egyszer hátráltattak direkt engem s egy másik kollégát úgy hogy tudták mi hol van, csak nem mondták el direkt vagy eldugták.


Szegénység bizonyitványukat sokszor vilogtatták.

Nem foglalkozva azzal, hogy határidő közeleg vagy bármi...

2020. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
95%

Klasszikus egyetemi és kapitálista hozzáállás.


Egyetemi professzorok általános hozzáállása ez a veszprémi Pannon Egyetemen.

Mivel aki ott végez, ezt szépen megtanulja és tovább adja, így egy elkeseredett magyar közönséget lehet ilyen hozzáállással kinevelni.

Külön gratulálok PE-nek ezért!


Én már akkor is lázadtam és ingyenes korrepetálásokat tartottam nagy csoportban több mindenkinek. Hogy megmutassam, a hatalom ellen fel kell lépni és jobbá kell tenni a jövőt!


A munkahelyemen is hülyének néznek, amikor tudást osztok meg másokkal, hogy ne csak egy ember tudja, amit tenni kell, hanem többen.


Aki igazi kapitálista, az nem is adja tovább a tudását, és nélkülözhetetlen akar lenni, hogy csak őt lehessen alkalmazni.


Egy igazi kapitálista szánalmasnak tartja, hogy másnak segítsen, és azt fel emelje. Ha nekem nehéz volt megtanulnom, fizessék ki, a bele fektetett energiámat, különben nem adok át tudást! És ha át is adom, nem úgy, hogy mindenre használni lehessen, csak arra, amit éppen kell. Nagyon vigyázzva arra, nehogy pótolhatatlan legyek.

2020. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
#11 elég magas IQ-val rendelkezők is így viselkednek egy verseny szférában!
2020. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
13: Tehát a kérdésem tárgya nevezhető kapitalista mentalitásnak is?
2020. febr. 23. 13:35
 16/36 anonim ***** válasza:
91%

Igen, azzal IS jellemzhető.

Meg még kicsinyességgel és irigységgel, félelemmel is jellemezhető.


Aki magabiztos és nincs felni valója, nem fog másokat szivatni olyannal, amivel a saját csapatát hátráltatja.

2020. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Amatőr, kisstílű húzásnak tartom.
2020. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Hasonlo ahhoz a kerdes, mikor mondjuk te napokat tanulsz egy dolgozatra nem voltal sehol szivtàl a szabadidöddel, aztan most a lógós élösködö padtarsad màsolhassa le avagy nem.
2020. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
18: Ha haveri viszonyban vagyok vele, felőlem lemásolhatja. Vagyis másolhatta volna, elvégre már 13 éve nem vagyok iskolás. :)
2020. aug. 2. 12:45
 20/36 anonim ***** válasza:

De valszeg nem folyamat egyoldalusagrol van akkor sem szo..azaz mint haver azert bizti ad is meked vmi pluszt.


De azert egy munkahely kicsit mas.

2020. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!