Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön dolgozók! Mi a...

Külföldön dolgozók! Mi a véleményetek arról a mentalitásról, hogy mi ne kommenteljünk ide?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, és látom az utóbbi időben, hogy ha valaki külföldre távozott kritikát mond a magyar munkahelyzetről vagy politikáról, akkor az leosztást kap, akár nyilvánosan, akár privát üzenetben. A legtipikusabbak a "Ki a fenét érdekel, hogy mi van külföldön?" és "Ha már kint vagy, minek szövegelsz visszafele?"-típusú beszólások. Ennél trágárabban szokták, de úgy nyilván nem idézem. De igazából, ha valaki akár csak mellékesen megemlíti, hogy külföldön él, az a komment nem marad 100%-os pontozású.

Nem is tudom. Az egy dolog, hogy már 11 éve kint élek (esetemben Hollandia). De nálam ez nem úgy működik, hogy kint vagyok, elvagyok, és nem törődöm többet az otthoni dolgokkal. Nyilván vannak otthon rokonok és barátok, akiknek érdekel a sorsa.

Egyesek avval jönnek, hogy mivel nem élem át az otthoni dolgokat, így nem lehet reális rálátásom. Nos, 20 éve, vagy annál régebben ez igaz lehetett, főleg a rendszerváltás előtt. Akkor a külföldön élő tényleg csak az otthoni ismerősökkel váltott évi 1-2 levélből tudhatta meg, hogy mi a helyzet odahaza. De napjainkban az infók egy kattintásra vannak, és az amber akár órákat beszélgethet skype-on az otthoniakkal. Tehát elég röhejes ez a felvetés.

Hogy tiszta legyen, szavazni nem szoktam elmenni, az szerintem is az otthon élők reszortja.


2019. szept. 29. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
43%

"Egyesek avval jönnek, hogy mivel nem élem át az otthoni dolgokat, így nem lehet reális rálátásom. "


Meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Nem itt élsz, nincs rálátásod a konkrét dolgokra itt.

2019. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
1: Már ne haragudj. De olvasva és ismerősökkel beszélgetve miért ne érezhetném át a dolgokat? Arról nem is beszélve, hogy egy rakás dolog mit sem változott 11 év alatt. ÉS ha a kormány behoz egy rendeletet, ami a népnek szívás, én még meg tudom ítélni, attól, hogy én nem szívom.
2019. szept. 29. 10:19
 3/65 A kérdező kommentje:
Amúgy még jó, hogy írom a kérdésben, hogy szintén külföldön élők válaszait várom.
2019. szept. 29. 10:20
 4/65 anonim ***** válasza:
56%

#3

Pedig jobban tennéd, ha nem a külföldön élők véleménye érdekelne, hanem a honi magyaroké, ugyanis ők tudják, hogy miért írják, amit írnak.

A külföldön élőktől mit szeretnél megtudni? Nyilván egyetértenek veled, ha magyar fórumokat olvasgatnak, így ebből a szempontból totál értelmetlen a kérdésfeltevésed.

2019. szept. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
97%
Nem tom, én nem szeretek ilyenekbe belefolyni. Valami képem persze van arról, hogy mi folyik odahaza, de nem tartom magamat kifejezetten tájékozottnak. Hiába járok rendszeresen haza, nem szoktam kifejezetten követni a politikai fejleményeket, nem tudom, hogy mi mennyibe kerül, nem tudom, hogy mik az aktuális témák, egyszerűen nem tudom, milyen igazából most otthon élni. De nem gondolom, hogy azért, mert én személy szerint nem követem az otthoni közéletet, csak a családom és barátaim életét, más ne lehetne tájékozott, és ne lehetne valid véleménye a otthoni dolgokról. Sőt, szerintem kifejezetten érdekes lehet olyasvalaki véleménye, aki mindkét ország közéletében otthon van.
2019. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:
5: A lényeg, hogy totál bevett dolog, hogy magyarok fórumokon kritikát mondanak más országokról. De ha valaki Magyarországról mond kritikát, azon felhördülnek, azon különösen, ha külföldre vándorolt magyar mondja, akinek van reális összehasonlítási alapja. Számomra ez az érthetetlen.
2019. szept. 29. 10:31
 7/65 anonim ***** válasza:
47%

Engem nem erdekel, hogy mi mit gondol rolam, es a velemenyemrol.

Amig ez az oldal kulfoldrol is elerheto, addig, fogok ide irni.

simples!

2019. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:
6: Ott van a gond, hogy már akkor is kapok beszólásokat, ha csak egészen apró dolgokról írok. Például megjegyzem, hogy itt kint a vonatok egészen éjfélig járnak, odahaza is így kellene, mindjárt kényelmesebb lenne az utazás, és erre valaki leszól, hogy mit szövegelek haza külföldről.
2019. szept. 29. 10:33
 9/65 anonim ***** válasza:
43%
Nos.Éltem kint én is,és a saját környezettemmel,az adott országgal foglalkoztam,nem ugattam bele magyar dolgokba,nem is követtem igazán.Most itthon élek,ez érint.Nem értem én se ha valaki máshol él,miért akar belefolyni itthoni dolgokba.
2019. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:
10: Azért, mert érdekel az otthoni rokonok és barátok sorsa. És nem folyok bele (írom, hogy nem szavazok), hanem csak véleményezem.
2019. szept. 29. 10:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!