Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 5 éve nem fizetem a tb, mert...

Szivacs007 kérdése:

5 éve nem fizetem a tb, mert azóta nincs munkahelyem. Eddig sehol nem jelzett semmi. Szerintetek kezdjem el fizetni? Attól tartok, hogy utólag be akarják majd vasalni mert feltünik, hogy eddig nem volt fizetve.

Figyelt kérdés

2020. febr. 10. 14:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Hiába törölteted meg pontozod le a válaszokat, igazunk van.
2020. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Én 2 évig nem fizettem, de nem rosszhiszeműségből, 2 év után megtaláltak és megkértem részletre. Azt tudnod kell, hogy 1 évben 1* jár 500 ezer alatti tartozásra 12 havi részletfizetés.
2020. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

"a fiam külföldön dolgozik 3 éve és nem jelentette be, neki visszamenőleg nem kérik, csak most januártól kellene fizetnie."

Ha külföldön dolgozik és leigazolja a megfelelő nyomtatványon a külföldi biztosítása időpontját, akkor nem kell fizetnie, ha ott is marad.

Gyerekem 7 éve költözött ki. Azon évben bent volt még a TB-nél bejelenteni, hogy kint dolgozik.

Bejelentés persze valahol eltűnt.

Tavaly jöttek a levelek, miért nem fizet TB-t, mert 2 éve orvoshoz kellett mennie amikor itthon volt. Kitöltötte az erre való nyomtatványt és kész, végre külföldi biztosított státuszt kapott. Ha hazajön és doki kell, az EU-s kártyájával ellátják sürgős esetben.

Általában a külföldön dolgozók akkor kerülnek képbe, ha itthon dokihoz mennek.

2020. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!