Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magas IQ az miért hátrány...

A magas IQ az miért hátrány ha egy új munkahelyre jelentkezem?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra, ahol kitöltettek velem ilyen lebutított IQ tesztet, az alapján az jött ki, hogy 152.

Azt tudom, h átlagnál intelligensebb vagyok de azért nem hiszem, h ilyen kiugróan magas lenne az IQ-m, de nem is ez a lényeg, hanem h a teszt alapján az jött ki a munkaadó számára, h kiemelkedően magas, és ennek ellenére nem vettek föl. Pedig minden szempontból alkalmas voltam az állás betöltésére,és az interjún is szimpatikusnak találtak.



2020. febr. 12. 17:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%
Bár a kérdésemre nem sikerült válaszolnod
2020. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
38%
A kérdésedből is lejött hogy igazából nem kérdés hanem kérkedés. A hozzád hasonlók nem jó csapatjátékosok, így a munkaadók, akik általában egy csapatért felelnek és azt nézik elsősorban hogy ki az aki a leginkább fit a csapatukba, nem szívesen választják a hozzád hasonlókat.
2020. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem téged nem a "magas" IQ-d miatt nem vettek fel. Valószínűleg szimpatikus sem voltál nekik, ami tök érthető, senkinek sem szimpatikusak az egoisták. Tudod, neked pont akkora IQ-d nincs, amekkora egód van :) Ki akarna ilyennel dolgozni?
2020. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Költői kérdésre nem szoktam válaszolni. Amúgy imádok vitatkozni :D
2020. febr. 12. 19:15
 15/21 anonim ***** válasza:
51%
Kár, hogy ahhoz sem értesz :)
2020. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Az átlagnál magasabb az egóm, de annyira nem kirívó sztem. Egoistának nem gondolom magam. Kérkedni nem igazán szoktam ,egy anonim oldalra kiírni egy gagyi teszt eredményét nem olyan nagy dolog. Élőben csak néhány embernek mondtam el, akik amúgy is jól ismernek és mindent tudnak rólam.
2020. febr. 12. 19:22
 17/21 A kérdező kommentje:

De az is lehet, hogy egy fordított IQ teszt volt, ahol minél magasabb eredmény, annál alacsonyabb az intelligencia.

Csak ezt nem mondták el, hogy itt kattogjak rajta:D

2020. febr. 12. 19:25
 18/21 anonim ***** válasza:
21%
A környezeted nem tudja követni a tempódat, a főnök nem csipázza a nála okosabbakat. Szerintem viszont valamilyen tudományos vonalon sikered lenne a tudásoddal.
2020. febr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ismered a dunning-kruger jelenséget?
2020. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
50%

Neharagudj, de már a kérdésed stílusából látszik hogy milyen ember vagy.

Lehet hogy "inteligensebb vagy másoknál", de úgy látszik az nem ellensúlyozta a többi hibádat/gyengeségedet.


Ha ilyen maradsz nem igazán kerülsz be jó helyre :D

2020. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!