Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire elfogadott e-mailben...

Mennyire elfogadott e-mailben felmondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok


A főnököm konferenciára utazott váratlanul én pedig pont aznap kaptam pozitív választ a másik cégtől, ahova felvettek. Irtamm a főnöknek hogy beszélni szeretnek vele de azt írta most pár hétig nem lesz itt.


Mindig rosszul érzem magam ha nem szemtől szemben beszélek ilyen jellegű témákról, viszont nem akarok lecsúszni a másik munkahelyről sem, mert nem fognak rám várni.


Ilyen esetben szerintetek gáz ha válasz e-mailben megírom hogy miről akartam beszélni, magyarul hogy felmondok?


Köszi


25L


2020. febr. 13. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem hívod fel?
2020. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem okosabb volna a céghez inkább egy hivatalos (írott, postázott levélben) felmondást benyújtani. Akár ott van a főnököd, akár nincs. A felmondást beadod, és a másik cégnél ezt megmondod (beadtad a felmondást, de a főnököd nem elérhető. Normális cég megérti, és tud várni.) Amikor a mostani főnököd elérhető lesz, akkor beszélsz vele - addigra úgyis iktatják a felmondóleveledet és amint megérkezik, látni fogja ő is.


Ha nem akar veled beszélni, ha nem elérhető, akkor az e-mail-t sem fogja olvasni.

2020. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

E-mailt olvas.


Ez itt úgy megy hogy neki kell felmondanom. Nagy cégről beszélünk, mások a szabályok, nem tudok felmondani anelkul hogy tudna róla.

2020. febr. 13. 09:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Biztos van neki is egy felettese, vagy helyettese. Olyan nincs, hogy elmegy a főnök pár hétre, és megáll az élet, akármekkora is a cég.

Írd meg a felmondást, és keresd meg a helyettest/felettest, hogy ebben az esetben kihez fordulj a dologgal. Ezzel párhuzamosan nyilván jelezheted neki mailben korrektségből, hogy XYnak leadtad, de önmagában az kevés lesz.

2020. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nagy cég, akkor pláne van munkaügyi osztály.
2020. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megírod neki, hogy szemtől szemben szeretted volna, de pont most kaptál egy lehetőséget amikor távol van, szóval sorry.


És csatolod a hivatalos felmondólevelet.

2020. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A felettese másik országban van:/

Sajnos itt a cegnel nincs senki... már utanajartam. Na meg kell a beleegyezese... most hosszú lenne elmagyarazni de kb annyi a lényeg hogy a másik cég része ennek a cégnek, csak erre nem akartam kitérni a kerdesemben. Szoval végülis másik reszlegre mennek. És úgy megy itt hogy kell a főnök beleegyezése hogy átmenjek.

2020. febr. 13. 10:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Küld el a felmondasod tertivevenyesen a cég hivatalos címere.

Ha nincs ott senki akkor legfeljebb magad veszed át. Innentől már megy a ‘countdown’. A főnököd meg majd elolvassa ha visszajön. Így nem csúszik ki az 1 hónapos felmondási időből.

2020. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!