Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a kollégákról, akik együtt töltik a szabadidejüket?

Figyelt kérdés

Már nem az első munkahelyem ahol némelyik kolléga együtt jár moziba, színházba, koncertekre, edzeni, vásárolni, stb.

Ez azért van, mert nincs más akivel el tudnak menni?

Én elképzelni sem tudom, hogy heti 40 (+) órát eltöltök a kollégákkal, a családomra, barátaimra csak este, de érdemben inkább csak hétvégén jut idő, és még ezt se velük, hanem a kollégákkal töltsem.

Az csak hab a tortán, hogy a közös szabadidős programot rendszeresen az irodában az mellett tárgyalják ki hangosan, vihorászva aki épp dolgozna.


2020. febr. 13. 18:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

Azt, hogy jó nekik. Nekem is volt ilyen az előző cégemnél, jóba lettünk többen és jártunk vásárolni, edzeni, moziba, inni, bulikba stb. Sokkal jobban telik a munka barátok közt és akármilyen sz@r kedvvel mész be dolgozni, sokkal jobb, hogy tudod, hogy ott vannak a barátaid.

Azt, hogy zavarnak téged, amíg megbeszélik, nem szép tőlük. De gondolom, az sem zavarna kevésbé, ha másról beszélnének "a fejed fölött", akár munkáról. Engem pl. a mostani munkahelyemen zavar, hogy folyamatosan pofáznak mellettem, amikor bemehetnének egy tárgyalóba is, hiába beszélnek munkáról.

2020. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem irigy vagy, hogy téged kihagynak :) de ez persze csak felvetés a róluk ideírt szöveg stílusa alapján.
2020. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
55%
Az hogy össze vannak zárva egy munkahelyen, nem jelenti azt, hogy ne beszélgethetnének és ebből ne alakulhatna ki barátság. Nem gondolok erről semmit mert felesleges. Sokan sokféle képpen találkoznak és alakul ki barátság vagy nem. Ez is csak egy a sok közül. Én is szereztem barátokat a munkahelyemen mert sok velem egykoru fiatal volt hasonló érdeklődési körrel. Kicsit elviselhetőbbé tette a munkát hogy ott voltak.
2020. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
37%
Mert aki a kollégád,az nem lehet a barátod vagy mi?!
2020. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

12. Ha meg kellene fogalmaznom egy érzést, az leginkább a sajnálat lenne. Mégpedig azért, mert nekem a munkán kívüli életemből is van kivel eltöltenem a szabadidőmet. Ebből kiindulva feltételeztem azt, hogy őket otthon csak az üres lakás várja, elmennének ide-oda ám nincs kivel, így jobb híján a kollégákat választják.

Eddig ezt gondoltam :) DE így, hogy páran leírták a valódik okát, azaz jobban érzik magukat barátok között pl., már jobban át tudom érezni a helyzetet. Mondjuk külön irodának jobban örülnék, de hát a világ az open office irányába halad, sajnos.

2020. febr. 13. 19:41
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
És szerinted nekik nincs a munkatársaikon kívül más barátjuk? Téged kéne sajnálni amiért ezen kattogsz. Együtt is jól kijönnek, az hogy együtt dolgoznak az egy dolog. Utána találkozhatnak mással is
2020. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
39%

"Mert ez aztán egy marhára érdekfeszítően izgalmas téma...😃"


Akkor is az ő dolga. Lehet lapozni, más témákat nézegetni.

2020. febr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
36%
Azért elgondolkoztató, hogy a kérdező családokról, barátokról papol, miközben itt osztja az észt ahelyett, hogy velük lenne... :D
2020. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

16. "És szerinted nekik nincs a munkatársaikon kívül más barátjuk? Téged kéne sajnálni amiért ezen kattogsz." - Szerintem nincs, mivel szinte minden programot együtt csinálnak ezek az emberek.


"Együtt is jól kijönnek, az hogy együtt dolgoznak az egy dolog. Utána találkozhatnak mással is" - Én is épp azt mondom, az hogy együtt dolgoznak egy dolog. Voltak olyan kollgáim is, akik a munkahelyen sülve-főve együtt voltak, de amint lejárt a munkaidő elváltak útjaik. Ezzel semmi problémám. A kérdésben említettekkel a lényeg ÉPPEN az, hogy utána sem találkoznak mással, hanem egyött töltik a szabadidejüket.

Úgy érzem neked abszolút nem jött át a kérdés lényege ;)

2020. febr. 13. 20:24
 20/25 anonim ***** válasza:
28%
Nekem rengeteg haverom van, a munkahelyen is, úgyis el szoktunk menni szórakozni, hogy kollégákkal + a párom is jön, pedig még a főnökük is vagyok. Na és? Ha jofejek es van közös érdeklődés, akkor szívesen lógok velük. Nekem az olyan fusztrált emberek a szánalmasak, mint amilyen a kérdező, az ilyenek ki szoktak hullani a mkunkahelyrol, mert nem tudnak beilleszkedni
2020. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!