Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan működik a tegezés?

Hogyan működik a tegezés?

Figyelt kérdés
22F vagyok. Az új munkahelyemen a főnököm nem sokkal idősebb nálam. Amikor voltam állásinterjún, egyszer tegezett máskor magázott, én végig magáztam. Ki mondja ki, hogy tegeződjünk? Számomra ez mindig kínos helyzeteket szül...
2020. febr. 16. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Az idősebb kezdeményez, illik elfogadni
2020. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Mindig az idősebb kezdeményez általában.

Más szituációban a főnöknek illik.

Most, hogy ő főnök is, és idősebb is, így ő kell.

2020. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A főnöknek kell felajánlania. De azzal, hogy ő letegezett, már felajánlotta.
2020. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdeményezés az is, ha letegez. Felnőttnek számítasz, illene magázni téged. Viszont az idősebb, a rangosabb és a nő az adott helyzetben kezdeményezheti a tegezést feléd (amit elutasíthatsz ugyan, de fordítva az illem szerint nem kezdeményezheted nála, hogy tegeződjetek). A tegeződés és a magázódás felnőttek között mindig kölcsönös, tehát ha valaki letegez, érezd magad szabadnak visszategezni, ha szeretnéd.


Nekem is gondot okozott kezdetben a tegezés, magázás a munkahelyen, aztán egyszerűre fogtam. Magázással kezdtem, aztán ha az illető letegezett, egyből tegezésre váltottam. Eddig senkit sem zavart.


A csendőr pertu időszaka lejárt, ha tegeznek, tegezhetsz, mert önmagában jelzés értékű a gesztus.

2020. febr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb ajánlhatja fel a fiatalabbnak, nő a férfinek, főnök a beosztottnak. ÉS kiemelném az orvosi rendelőt, ahol az orvos a betegnek és nem fordítva!
2020. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, felajánlani nem tudod, de rákérdezni igen, vagy megfigyeled, hogyan szólítják a hasonló korú munkatársak, és aszerint jársz el.


Amúgy még csak interjún találkoztál vele, vagy már a cégnél is? Ha már a cégnél, munkaviszonyban is, akkor az ő dolga lett volna első nap tisztázni a helyzetet. (Nem voltam ott az állásinterjún, de a leírásod alapján szerintem ösztönösen tegezett, de mivel magáztad, mert "interjún úgy illik", ennek hatására néha ő is átváltott magázásra.)

2020. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!