Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megint kezdődik az a bizonyos...

Megint kezdődik az a bizonyos mókuskerék. Ti nem unjátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3 műszakban dolgozok több, mint 2 éve és már egyre jobban kikészít pedig még csak 23 vagyok.

Egyre többet fáj a hátam, lábam. (pedig lehet ülni is, de attól függ mit csinálsz)

Minden napom időhöz van kötve, hogy akkor ma reggel 6-kor vagy délután 2-kor vagy este 10-kor megyek és előtte ugye készülődés, bepakolás stb.

Van, hogy szombat vasárnap is mennem kell.

Sokszor nézem az Instagramot és csak azt látom, hogy a mostani magyar indfluencerek itt síelnek, meg ott nyaralnak, meg New York-ban vannak mikor azért nem is dolgoztak meg keményen csak pózoltak pár termékkel.

Aki meg keményen dolgozik alig él meg és még nyaralni sem tud elmenni.. Ez annyira igazságtalan.

Persze, lehet ezt siránkozásnak veszitek, kicsit az is plusz irigység mert az is megérdemelné ezt aki meg is dolgozik érte.

Jelenleg nem is tudok munkát váltani mert itt ahol lakom semmi nincs. Vagyis de, egy másik gyár ami sokkal keményebb mert ott tényleg egész nap állni kell.

Gondolkodtam, hogy kimegyek hajóra hisz az nagyon jól fizet persze ott többet is kell dolgozni, ezt is tudom.

Csak tényleg igazságtalan, hogy valakinek szó szerint semmit nem kell tennie és dől a lé.



2020. febr. 24. 12:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát, ez ilyen és részben megértelek. Én is lényegében gyárban dolgozok mérnöktanulóként, nekem is sokszor fáj a hátam. Nálunk is elvárás lenne a hétvégi bejárás, de azt sokszor nem vállalom. Mivel emberhiány van és jól csinálom a munkám, úgysem rúgnak ki.

Amit nem vállalnék, az a váltott műszak. Nálunk lebeszéltük, szóval van fix délelőttös, fix délutános, fix éjszakás. A főnökség erre tojik, részükről úgy oldjuk meg, ahogy akarjuk. Nekünk így jobb.


Mit csinálsz pontosan? Nincs valami extra dolog, amit eltudsz lesni és egy hasonló céghez átmenve többet tudsz keresni vagy jobb pozíciót kapni? Nincs külföldön ismerősöd, aki segítene ott elindulni?


Az influenszerkedésről: Jó szöveg, hogy bárki csinálhatja, de nem igaz. Ahogy az sem, hogy nem kell hozzá semmi extra. Vannak dolgok, amik kellenek hozzá és vannak, amik szépen a háttérben maradnak.

Pl. ha valaki nem tud jól kommunikálni, nem ért a szükséges tech cuccokhoz, annak nem fog menni.

Amit láttam, az két fő út: Az egyik az, hogy valaki megszállottan szeret valamit és tényleg rápörög. Pl. csinál gameplay videókat. Ehhez az úthoz kell valami plusz egyéniség, egyediség, ami kevesekben van meg.

És ott a másik út: A pénz, a kinézet és a kapcsolatok. A volt sulimból páran befutottak. Az egyikük egy modell sráccal jött össze, ő tolta szépen a szekerét, bár előtte is volt bőven pénze. A másikuk már gimiben is modellkedett, náluk is pénzes volt a család, szóval tolták szépen. Meg volt egy srác is, aki valóban tehetséges volt zene terén, de ő is csúnyán megbukott volna, ha a szintén pénzes szülők nem hagyják kiteljesedni és nem támogatják.

Ez van, ilyen a világ. Ez a gimi a megye egyik legjobbja volt. Az általános sulimból, ahova előtte jártam és a szegényebb réteg járt, senki sem futott be semmi ilyen karriert.

2020. febr. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha a gyári munka megy akkor megtanulsz németül vagy angolul és mész külföldre.Tudom máshol se arany élet a gyári munka és fizetés.De nagyobb az értéke mint itthon és környezet is jobb általában.Ez sokszor motiváló.

Hirtelen ez jutott eszembe...de még rengeteg választási lehetőség van.

2020. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Milyen rengeteg választási lehetőség?
2020. márc. 10. 16:04
 14/14 anonim ***** válasza:

Menj máshova dolgozni.Rengeteg hasonló hely van.Ment tanulni rengeteg szakma van.Tanulj tovább felső oktatásban.Csinálj jogosítványokat C CE kategóriára.

Szerezz tangoncás engedélyt vagy valami nehézgépre jogsit.

Vagy ha már esetleg kirúgtak akkor menj el munkanélkülire és ott indítanak tanfolyamokat (én is ilyen helyen szereztem szakmát)

Tanulj nyelveket stb stb

Vagy menj mávhoz mozdonyvezetőnek vagy váltókezelőnek rengeteg ilyen hirdetést látok.

Villamos vezetőket is keresnek...nem kell csinálni semmit csak jelentkezni és elvégezni a tanfolyamot kapsz közben minimálbért is.

Vagy menj el szerződéses katonának (ha nincs érettségi) ha van akkor hivatásosnak.Ott is csak az alkalmasságikon kell átmenni.

Ugyanez a rendőrségnél.

Egyik munkahely se leányálom mert ez magyarország...

De azért van miből választani.

Én inkább külföld párti lennék a helyedben tanulnám a nyelvet és közben félre tennék annyi pénz amennyit csak tudok és mennék ki ...még ha csak gyári munka is.

2020. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!