Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor csapatmunkánál egy személynek tekintik az egész brigádot, és így gyakran nem a megfelelő embert szidják le egy hiba miatt?

Figyelt kérdés

NEM TROLLKÉRDÉS!

Én vendéglátóiparban, mosogatóként dolgozva tapasztalom ezt néha, és meg kell mondjam, elég irritáló. A legutóbbi példa: Ketten dolgoztunk egy mosogatógépnél, én a berakó oldalon áltam, ott az a dolgom, hogy az érkező mosatlanról eltávolítom az ételmaradékot, némileg benedvesítem, és a gépbe rakom. Az elszedő oldalon álló meg értelemszerűen kiszedi a dolgokat, megszárítja, és lerakja a megfelelő helyre, ha a gép nem mosta tisztára, visszahozza nekem. Másnap én kapom a lecseszést, hogy egy csomó dolog nedves volt, nem lettek rendesen megszárítva. Én mondom, hogy nem az én hibám, én előző nap a berakó oldalon álltam. Erre az a válasz: "Nem érdekes, melyik oldalon álltál. Ti ketten együtt dolgoztok, egy csapat vagytok!". Én erre ismét mondanám, hogy nem az én hibám, erre a reakció megint "Csapat vagytok, és kész!", majd elviharzik, meg se hallgat.

Régebben egy kínai étteremben dolgozva is tapasztaltam ezt, bár ott durvábban. Ott a másik oldalon álló lassú munkája miatt felgyűlt a mosatlan, és a főnök velem üvöltözött, hogy miért van ennyi megmaradva, meg a másik oldal (ahol nem én dolgoztam) miért lett koszosan hagyva munka vége után. Ha magyarázkodtam, a reakció ott is az volt: "Ti egy csapat vagytok!"

Mert oké, csapat vagyunk! De nekem mégis mit kellene tennem? Megverni a velem dolgozókat, hogy szedjék össze magukat? Ez tipikusan annak az esete, hogy elmondják, mi a bajuk, de azt már nem, hogy tőlem mit várnak.

Ti hogy kezeletik az ilyet?


2020. febr. 28. 06:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem néznek semmibe se. Te csak egy mosogató vagy. A főnököt marhára nem érdekli, hogy ki mit csinál meg nem csinál. Kész van vagy nincs kész. Rajtad lehet látja a lelkiismeretességet és téged oszt ki. Azt a lovat ütik amelyik húz.


Piszok értelmes, intelligens emberek kényszerülnek ilyen munkákra, de pls. Te is törekedj arra, hogy azt csináld amit szeretsz.

2020. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá, "mit csináljak másképp főnök?"
2021. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12: A kínaiban mondtam, az volt a válasz: "Precíz, jó munkát várok." Erre mondom, hogy én személy szerint ugyanúgy dolgoztam, mint máskor, teljes beleadással. Erre: "Csapat vagytok, dolgozzatok össze! Nekem mindegy hogy csináljátok, de a végeredmény legyen elfogadható, mert ez így nagyon nem jó!". Avval elviharzott.

Azt ugye nem organizálta meg munkakezdéskor, hogy a gépnek ki melyik részére álljon, ránk volt bízva, felőle akár közben cserélgethetünk is. Csak az volt a gond, hogy evvel egyetemben úgy is gondolkodott, hogy ha valami fennakadás történik, azt nem egy ember követi el, hanem mi mindannyian.

2021. szept. 23. 20:08
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég súlyos betegség, ami teljesen gyógyíthatatlan. A neve: kínainak születni.
2021. szept. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
22%

Ez a magyar (individualista) munka vállalok nem kínai (kollektivista). Nem is úgy szocializált és nem is lehet fél vállról kezelni és ignorálni. (Hosszútávon nem fog fenntartható vállalkozása lenni is Magyarosságon pont emiatt.)


Ezt nem érti akkor kell másik munkát találni hosszútávon, mert a Gordon Ramsay kell ennek a főnöknek már.

2021. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!