Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Angliába se az élet élezetéért...

Angliába se az élet élezetéért költöznek az emberek?

Figyelt kérdés

Ilyen szhar helyet...a pénzen kívül minden szhar. Kaja, időjárás, fodrászok, divat, szabadidős tevékenységek, emberek unalmasak, passzív-agresszívek, koszos minden, lakások picik mint a kutyaól, tömegközlekedés fejetlen, forgalom elképesztő és folytathatnám.


Van itt valaki aki élvezi az itteni életet? A sörözésen kívül milyen más elfoglaltságot talált magábak?


2020. márc. 1. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Aki nem akar magának értelmes elfoglaltságot találni, az nem is fog.
2020. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

En a zenei elet miatt jottem ki. A koncertek miatt.

Ha van penzed, tudod elvezni a dolgokat, a szinhazakat, a stand-up comedy-t, embereket a vilag minden tajarol. Ok, eleg nehez normalis embert talalni, de ha sikerul, akkor ok baratok lesznek egy eletre.

Meg lehet talalni a normalis varosreszeket, a "feherebbeket", biciklivel is lehet kozlekedni, plusz, ha van eszed akkor a kozelben probalsz munkat talalni, vagy koltozol a munkahely kozelebe.


Megis mi lenne az alternativa? Beszukult magyar latasmod, es az elet csucsa a Baratok kozt nezese, es nyaralas Horvatorszagban?

Ez a kerdes az a tipikus negativ magyar latasmod, ami miatt elmenekultem.

2020. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2


Ez az, nincsenek normális emberek. Mindenki ösztönlény, felszínes. Talán ez a legnagyobb gond. Ha ez embernek lennének normális barátai talán bárhol elélne egy darabig.

2020. márc. 1. 12:51
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
De vannak normalis emberek is. Keves, de van. Talan nem jo helyen keresgeelsz.
2020. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Én sem szerettem Angliát. Nem is éltem ott sokáig. Az időjárással nem is volt bajom,de már kezdett az agyamra menni,hogy ahol én dolgoztam/laktam ott európai nem volt! Angol szót nem hallottam,esküdni mernék rá,hogy az én hátam mögött is összesúgtak,néhány utca koszos volt,stb. Tudom,én mentem biztos rossz helyre,de neke ez volt a tapasztalatom,és ez nekem egyáltalán ne tetszett. Kirándulni remek hely Anglia,de hoy én vissza nem költözöm a hétszentség. Minden drága,picik a lakások,primitívek az emberek. Nem jöttem haza,mert ide már semmi sem köt,odébb álltam Norvégiába,azóta Angliát elkerülöm. Egyébként ha jól éltem volna,akkor is eljöttem volna,mert a Brexit-tel egyáltalán nem szimpatizáltam. Ha már Brit szigeteknél tartunk és választanom kéne,akkor inkább Írország esetleg Skócia.
2020. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Miért élsz ott, ha csak picsogsz? Mehetsz németbe is akár, ha meg csak angol nyelvtudásod van, akkor angol nyelvterületű helyekre. Nem értem, hogy mire jó ez a hiszti.
2020. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

#77 megkerdezhetem mit csinalsz Norvegiaban?

Amugy en is mennek Angliabol, es Norvegiaval szemezgetek.

De nem azert mert rossz itt, hanem mert 14 ev utan mar kellene a valtas, plusz en se szimpatizalok a Brexittel, foleg, hogy a nem feher britek egyre hangosabbak, hogy az europaiaknak el kellene menni. sokszor voltam fultanuja ilyeneknek.

De amugy en nyugat Londonban elek, itt azert a 80% az feher, tisztak az utcak, es biciklivel jarok dolgozni, meg akkor is ha errefele meg mindig sorban allnak az emberek a buszmegalloban.

2020. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Es kerdezo, nem tudom, hogy te merre laksz, de nekem a meetup.com nagyon sokat segitett, hogy olyan emberekkel talalkozzam, akikkel egy hullamhosszon vagyok.
2020. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Én szerettem kint élni, és bánom, hogy visszajöttem ebbe az országba... Jó környéken laktam Londonban. A kinti fizetéshez képest rohadt olcsón meglehet úszni az étkezést, egyedül a tömegközlekedés ami drága, de kompenzálja azt, hogy remekül meg van szervezve, meg, hogy nem kell bíbelődni a jegyvétellel stb... Az albérleti árak meg már itthon sem olcsóbbak az átlagfizetéshez képest Budapesten és a legtöbbje meg nincs is alapjáraton több főre szabva, tehát ezért se megyek bele jobban...


Imádtam az ételeket és azt, hogy alternatívaként ott voltak a török boltok, ahol pl. „rendes” süteményeket és pékárut lehetett venni. Meg aztán, volt kifejezetten magyar bolt is, tehát... Nem, mint ha hiányzott volna. Rengeteg féle hal, zöldség... Na meg az üdítők, nasik, egyes sörök minősége sokkalta különb, mint itthon... Na és a tipikus üzletláncok is vernek az itteni társaikra pl. Lidl...


Az emberek? Ahol laktam, abban a közben mindenki normális volt, pedig vegyes-vágott volt a felhozatal. A parkokat nem übereli Magyarországból egy sem (pl. A Városliget és a Nagyerdő is elbújdoshat). Tiszták, és életvidámak, és senkit sem érdekel a másik :D De ez úgy mindenre igaz. Egyedül a fiatalabbak akik szeretnek kötöszködni, de mással még sosem volt problémám, azaz kivéve kikkel? Na? A magyarokkal és a szomszédos társainkkal... A magyarok úgy kibeszélnek és szharoznak mindent, mint annak a rendje (tisztelet a kivételnek). Szinte mindig mindenhol belefutottam egy magyarba, és az volt a csoda, ha nem ócsárolt Angliával kapcsolatosan vmit. Komolyan, az a kategória, hogy megélhetési bevándorlók vagyunk, aztán még nekünk áll feljebb? Nem csoda, hogy egyre többen utálják a magyarokat...

Sosem féltem Londonban, még ha hírhedtebb rossz környékre kellett mennem, ellenben Budapesten. Este? Van annyi élet a „külvárosban” is, hogy ne érezd magad feszélyezve. A fekák (azaz a tipikus banda tagok)? Magasról tesznek rád.

A pub-ok hangulata magábaszippant, ragadós a jókedv alkohol nélkül is, azt az atmoszférát nehéz leírni.

Munkahelyen, ha tudod, hol a helyed, és van némi alázat és tisztelet benned, akkor simán be lehet illeszkedni. Nem azt mondom, hogy mindenki imád mindenkit, de hallomásokból is azt vontam le, hogy jobbak a munkakörülmények és maga az emberek hozzáállása is.


Nem vagyok egy túlzottan szociális típus. Tehát nekem az elfoglaltság kimerült abban, hogy sétáltam, parkoztam, felfedeztem a környéket, buszoztan (szeretek buszozni), hétvégente bementünk a centrumba és ott a látványosságokat néztük, pub vagy étterem, ha volt vmi rendezvény a parkban akkor kinéztünk rá, egyetemhez bementünk stb... De rengeteg egyéb dologra is lett volna alkalmam menni, mint pl. silent disco, paintball, repülés, különböző sportok, a közösségi házban is mindig volt vmi... Tehát rengeteg lehetőség van.


Londonon kívül: igazából ugyanezek megvannak a szomszédos városokban is. Azokkal a helyekkel sem volt semmi problémám.


Semmi extrát nem csináltam kint sem, de valahogy mégis élettel telibb voltam. Azóta itthon meg legszívesebben eretvágnék (nem szó szerint), annyira nagy a kontraszt az életminőségben és abban a bizonyos „életérzetben”, holott kint többet nélkülöztem, mint itthon... Nem volt ennyi anyagi javam, és ilyen jó élletterem, barátaim itthon voltak, de mégis...

2020. márc. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Szutyok hely Anglia, én ugyan nem éltem kint hosszabb ideig, de az biztos hogy soha nem is fogok (már csak a Brexit miatt sem). Állandóan esik, hideg van, es minden megfizethetetlen, legalábbis a "bevándorlóknak". De a angolok olyan törvényeket hoztak amivel gyakorlatilag ellehetetlenítik a külföldieknek az ott élést, így ennek a kérdésnek hamarosan nem lesz létalapja, hehe
2020. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!