Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emberileg milyen az, ha...

Emberileg milyen az, ha valakit ki fognak rúgni, de ő úgy állítja be a többiek előtt mintha ő akarna elmenni?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok egy ilyen alkalmazottról? A főnök szólt neki hogy úgy készüljön, a jövő tanévtől, szeptembertől már nem kívánják őt alkalmazni, felvesznek a helyére egy pályakezdőt mert az olcsóbb (bértábla).

És ahogy ezt megtudta, már kezdte is mondogatni a kollegáinak hogy ő úgy döntött (ő!!! hogy nem szakad le a plafon) hogy szeptembertől már nem kíván itt dolgozni mert messze is van (10 évig nem volt messze most nagy hirtelen messze lett) meg egyébként is nem elégedett a szakmai színvonallal.

Szóval azt próbálja elhinteni hogy ha elmegy, az az ő döntése lesz, miközben simán arról van szó hogy kirúgják egy fiatalabb kedvéért. És ennyi.


És mivel a kollegák nem tudják a hátteret így el is hiszik neki.

Mit gondoltok egy ilyen emberről?


Anno pszichológiából tanultam valamit erről, pszichés önvédő mechanizmus-hárítás, vagy projekció vagy valami hasonló volt.

Az lesz a vége előre megmondom , hogy még ő maga is elhiszi majd magának hogy voltaképp ő akart eljönni és nem kirúgták.

Szánalmas.


2020. márc. 3. 10:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a szánalmas a sok kamu iskolás munkaügyes sztoriddal.
2020. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Nagyjából az amit leírtál.
2020. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

" a sok kamu iskolás munkaügyes sztoriddal."+



Néz meg a tanári bértáblát és utána mondd hogy kamu.

Nézd meg mennyit kap egy pályakezdő ped és mennyit egy 30 éve a pályán levő, és rájössz miért éri meg elküldeni a régi és felvenni helyére a pályakezdőt.


Számokkal nehéz vitázni!

2020. márc. 3. 11:03
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a tanári bérekre gondolta hogy kamu, hanem az értelmetlen hisztizésre.
2020. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Menj el négyórás takarítónak nettó 70-ért! :-DDD
2020. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

De miért HISZTI ha felteszek egy kérdést????


Hogy kezelnél egy olyan kollegát aki neked arról pofázik hogy fel fog mondani miközben te tudod hogy dehogy mond fel, helyette kirúgják majd?


(ő nem tudja hogy én tudom mi a helyzet)


megállnád beszólás /röhögés nélkül?

2020. márc. 3. 11:08
 7/35 anonim ***** válasza:
Igen, vállalj 4 órás másodállást, takarítóként és nem lesz ennyi időd ide írogatni :D
2020. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Én együttéreznék vele, és megérteném, hogy megpróbálja megóvni az önbecsülését.
2020. márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Hát.... önbecsülés... nem azért küldik el mert gyenge munkát végez hanem azért mert magasan van a bértáblában "sokat" keres és a pályakezdőnem kell adni 140 nettót neki meg 180 a nettója. Ennyi az ok az elküldésre.
2020. márc. 3. 11:27
 10/35 anonim ***** válasza:
Basszus..sehogy. Kit érdekel, hogy kinek, mit mond? Miért zavar ez téged ennyire? Miért kell vele foglalkozni? Nagyon unatkozol, az a te problémád.
2020. márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!