Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emberileg milyen az, ha...

Emberileg milyen az, ha valakit ki fognak rúgni, de ő úgy állítja be a többiek előtt mintha ő akarna elmenni?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok egy ilyen alkalmazottról? A főnök szólt neki hogy úgy készüljön, a jövő tanévtől, szeptembertől már nem kívánják őt alkalmazni, felvesznek a helyére egy pályakezdőt mert az olcsóbb (bértábla).

És ahogy ezt megtudta, már kezdte is mondogatni a kollegáinak hogy ő úgy döntött (ő!!! hogy nem szakad le a plafon) hogy szeptembertől már nem kíván itt dolgozni mert messze is van (10 évig nem volt messze most nagy hirtelen messze lett) meg egyébként is nem elégedett a szakmai színvonallal.

Szóval azt próbálja elhinteni hogy ha elmegy, az az ő döntése lesz, miközben simán arról van szó hogy kirúgják egy fiatalabb kedvéért. És ennyi.


És mivel a kollegák nem tudják a hátteret így el is hiszik neki.

Mit gondoltok egy ilyen emberről?


Anno pszichológiából tanultam valamit erről, pszichés önvédő mechanizmus-hárítás, vagy projekció vagy valami hasonló volt.

Az lesz a vége előre megmondom , hogy még ő maga is elhiszi majd magának hogy voltaképp ő akart eljönni és nem kirúgták.

Szánalmas.


2020. márc. 3. 10:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk anyiban, hogy az az ember, aki tudja, hogy alaptalanul ki akarják rúgni, mert valaki mást akarnak felvenni a helyére (különösen ha olcsóbbat vagy csókosat, de egyébként akárkit), de ő maga jó munkaerő, akkor ezzel a főnöki húzással nagyon erősen megsértik az önképét és az önértékelését.


Tehát énvédelemből megfordítja a nyársat: ő megy el, és ezt hangoztatja is. Mert ha ő mondja azt, hogy olyan sXzar helyen nem dolgozik többé, akkor a munkahely lesz a negatív, és az önképe (önértékelése) kissé helyrebillen. És okkal, ha a főnök olyan aljas volt vele, mint ahogy írod - és ha az úgy is történt.


Semmi baj nincs ezzel az emberrel, a főnökkel azonban annál több.

2020. márc. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Tanárhiány van MINDENHOL... De te miért is örülsz hogy kirugják?(Na ez ami igazán szánalmas)

Ha valakit X év után elküldenek ott komoly végkielégítést KELL fizetni. Az hogy bértáblát nézegetünk nem változtat azon hogy csak KOMOLY indokkal lehet eltávolítani bárkit is, főleg ha határozatlan idejű a szerződése. A "találtunk olcsóbbat-fiatalabbat" NEM tartozik ezek közé. A másik meg hogy ha valaki pszichológiát tanul közben meg idegbetegmódon reagál az nálam a "nem igazán hihető" kategória.

2020. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

"sak KOMOLY indokkal lehet eltávolítani bárkit is"



Ez legyen a főnökség gondja. Te se lehetsz olyan naiv hogy azt hiszed nem találnak okot ha akarnak. Lesz ok. Majd valamit előrángatnak, megbeszélik jogásszal is lepapírozzák és támadhatatlan lesz. A munkajogászok ebből élnek.



A pszichológiáról megy annyit: ELTE-n végeztem (ott is...) és még szigorlatoztam is, ált pszichóból is meg fejlődéslélektanból is.

Erről ennyit. Indexem még megvan.... bemutatható.

2020. márc. 3. 11:40
 14/35 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg ő akart eljönni, és kiügyeskedte (mondjuk szándékosan ejtett apróbb hibákkal), hogy elküldjék. Mert így ki kell fizetniük a végkielégítést. Erre nem gondoltál, Balu?
2020. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

"Ha valakit X év után elküldenek ott komoly végkielégítést KELL fizetni. "


Konkrétan 3 hónapot. Nem egy lottó ötös. Ráadásul és ha véletlen nem fizetik ki, akkor mi van? Megtehetik.

Akkor vagy perel a károsult (polgári per!) vagy nem. Ha perel akkor X év mire lesz valami. Ha nem perel , akkor eleve semmi se lesz.

De javíts ki ha tévedek!

2020. márc. 3. 11:42
 16/35 A kérdező kommentje:

"Erre nem gondoltál, "


nem , erre nem gondolta, mert ismerve ezt a helyet kb lesheti hogy itt végkielégítést kap. ld előző pont.

Erre nem gondoltál? Nem csak jogkövető munkáltatók vannak ám.

2020. márc. 3. 11:43
 17/35 A kérdező kommentje:

" És okkal, ha a főnök olyan aljas volt vele, mint ahogy írod - és ha az úgy is történt."


Mondjuk azt nem vágom abban mi az aljas ha lecserélek egy drága terméket egy olcsóbbra? Mondják gyakran a munkahely az üzlet és nem szerelem, nem család. Ez az ember ennyit kér az annyit kér-melyik kér kevesebbet? Azt alkalmazom.

Ennyiről szól és nem többről.


Akkor én is aljas vagyok mert felmondtam a kábeltévét a régi cégnél és átmentem a digihez mert ott olcsóbb? Logika ugyanaz.

2020. márc. 3. 11:46
 18/35 anonim ***** válasza:
Neked tulajdonképpen mi bajod? Szerencsétlen belekerült egy szomorú helyzetbe, erre neked semmi empátiád, idejössz fröcsögni gyakorira hogy milyen szánalmas, hogy 10 év után elküldik stb. Tudod, ki a szánalmas igazából? Te. Csak ezt nem fogod megérteni, mert hiába a "hatalmas" pszichológiai tudásod, még egyszerűen nem vagy azon a szinten, hogy megértsd, mennyire gáz vagy.
2020. márc. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

En is több esetben talalkozom ezzel a jelenseggel!


En anno bebiszitter voltam törveny szerint heti 30 ora a munkaidö "zsebpenzert"es köteles a csalad nyelvtanfolyamra beiratni.


Engem heti 7 nap napi 10-12 oraztattak(vendeglöjükbe is betettek mosogatni),nyelvtanfolyamra keresem ellenere sem irattak be, es mindezt a heti 30 oras törvenyi "zsebpénzert".

Nem akartam velük kicseszni igy Elöre szoltam hogy keressenek masik szittert mert jövö honaptol nem vagyok. Erre az olasz apuka fogta magàt es kitett az utcara azzal a felkialtassal hogy ö mondhat csak nekem fel, èn nem!


Masik amikor beharangoztam a baratomnak hogy ez meg az a bajom szeretnem ha megoldanank mert igy nem müködhet, fogta magàt es mihelyst erezte hogy szakitok inkabb gyorsan kidobott ö hogy nehogy en dobjam öt.


Masik exem szinten nem hagyta hosz szakitsak igert füt fàt, aztan mindenki elött bemocskolt es nyilvanosan dobott ki, holott màr nem is jartunk együtt mert szakitottam de ö adta ezt mindenki tudtara azzal a kamuval hogy en milyen aljas vagyok es ö kidobott ezert. Es mily érdekes!mindenki neki hisz, mindenki engem nez sz.rnak.

2020. márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Igazad van!
2020. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!