Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megosztja a koronavírus a...

Megosztja a koronavírus a dolgozó vagy az éppen nemdolgozó vagy hone offic-ban dolgozó embereket?

Figyelt kérdés
Biztos észrevettétek de aki kénytelen menni, szapulja azt aki vagy home offical kiváltotta vagy szabirament. Miért nem lehet elfogadni, hogy van ahol megoldják ezt, csökkentve a vírus terjedését, van ahol nem. Mindenki jön egyből a kórházakkal stb. Nemcsak ott nemtudják, hanem szàmos helyen sem. Nálunk bár megoldhatnák, nem dolgozta ki a főnök a home office-t pedig 2 hétig gondolkodhatott volna ezen... Nálatok mi a helyzet? Mennyire megy körülöttetek a széthúzás?
2020. ápr. 1. 07:22
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Oksi csak a vírus nem azt nézi hogy huuuu ezmost dolgozni megy őt nembántom de azcsak bandázik őt meg igen... tudom hogy érted csak mondom sokan úgy tesznek mármint akik bólogatnak akkor is, ha lehetne más opció is.
2020. ápr. 1. 10:42
 22/29 anonim ***** válasza:
68%
Én home office-ban vagyok, inkább azt veszem észre, hogy több ismerősöm lesajnál... Van, akit már egy hét után állítottam le, hogy nem kell minden egyes nap jönnie és kopogni, hogy "megnézze hogy vagyok", a többiek legalább csak írogatnak, de valamiért sokan a fejükbe vették, hogy nekem rossz hogy egyedül vagyok itthon egész nap, és szerintük depressziós leszek. Nem igazán értik, hogy ezt a részét leírhatatlanul élvezem és szeretném kihasználni a nyugalmat, magányt, nem kell bactatni.
2020. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Kinél, hogy csapódik le....
2020. ápr. 1. 11:42
 24/29 anonim ***** válasza:
55%
Meg... Nálunk ez opcionális, magad döntheted el, hogy bejársz dolgozni, váltasz home office-ra vagy pedig szabira mész. Na most ezzel nem is lenne semmi gond, csak nálunk a 90% nem ismeri a home office fogalmát és azt gondolják, hogy az azt jelenti, hogy akkor otthon lehetek és nem kell dolgozni. Elég sok munkánk van mostanában és nekem elegem van ebből, mert azt látom, hogy senki nem akar dolgozni, akár bent az irodában akár otthon. Legyünk megértőek azzal, aki otthon van a gyerekével, hiszen neki most nagyon nehéz. Legyünk megértőek azzal, aki home officeban dolgozik, hiszen neki most nagyon nehéz. Legyünk megértőek azzal, aki nem tud otthon lenni a gyerekével és beteszi az ügyeletbe, hiszen neki most nagyon nehéz. Legyünk megértőek azzal, akinek a férje vigyáz a gyerekére otthon, hiszen neki most nagyon nehéz. De, hogy amúgy ki megértő azzal, aki dolgozik, és mások munkáját is végzi a sajátja mellett? Na azt nem tudom... Én már napok óta mást sem hallok csak azt, hogy ez megy, hogy "add rá a Cilikére a kabátot, nem, ne azt, a sárgát" meg munkaidőben írják a gyerek házifeladatát, szervezgetik a családi nyaralást (????), sopánkodnak-kávézgatnak-pletykálnak, küldik be a munkát, mert "jajj én ezt itthon sajnos nem tudom megcsinálni, mert nincsen ez meg az, meg ilyen program és olyan program" és senki nem hajlandó dolgozni. Persze, ha szóvá teszem, hogy ne telefonálj munka közben, mert nem tudsz koncentrálni, elrontod és kezdheted előröl, plusz mindenki mást is zavarsz a munkában, akkor én vagyok a szemét... A főnök pedig annyit mond, hogy "jó, hát én azért nem szeretnék kiszúrni senkivel, meg kell érteni őket, mennyire nehéz ez most mindenkinek'... Szóval nekem elegem van ebből.
2020. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
61%

Ezt a részét én se értem, amit 78%-os mond.


Az én környezetemben is mindenki kérdezi egymást, hogy bírod a home office-t?


Azt a részét, hogy reggel nem kell teljesen kicsípnem magam reggel? Hogy másfél órával később kelhetek? Nem telik drága idő a túlzsúfolt tömegközlekedésen aszalódással? Hogy teljes csendben tudok végre dolgozni? Hogy a kollégákkal igazából ugyanúgy tudok kommunikálni, sőt, volt, akivel az irodából is teamsen beszéltünk, mert helyileg máshol dolgozik...

Vagy azt kellene utálni, hogy ha 17-kor kilépek a rendszerekből, bekapcsolom a saját laptomat, zene és kezdek is edzeni és az edzéssel akkor végzek, amikorra hazavergődnék?

Vagy azt kellene nehezen viselnem, hogy munka után és az esti egyetem távoktatása előtt van időm elmosogatni? Van időm kenyeret kenni vagy zabkását készíteni, nem egy random pékségbe kell beszáguldani a Móriczon majd onnan rohanni tovább az egyetem felé?


Ha az lenne a kérdés, hogy bírod, hogy esténként nem mozdulhatsz ki egy-egy sörre, biliárdra, kirándulásra barátokkal, azt megértem.

De ha az a kérdés, hogy bírod, hogy nem kell napi másfél órát aszalódnod a BKV-n vagy hogy bírod, hogy nyugodtan dolgozhatsz, akkor.... What?

2020. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Megkérdezhetem, hogy miért van kb minden válasz lepontozva?

(Az enyém a #22-es például, de másoknak is hasonlóan áll, pedig a kérdésre válaszoltunk....)

2020. ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
37%
#26, mert sok embernek ilyen a mentalitása. Nem tetszik nekik, hogy vagyunk páran, akiknek nem kell bejárnia, ráadásul még a munkánkat se veszítettük el. Hogy merészeljük?
2020. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
49%
Én igazából irigylem azt, aki dolgozik, akár munkahelyen, akár home office-ban, mert én jelenleg nem tudok.
2020. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Értem miről beszéltek kb ezekre gondolok énis.
2020. ápr. 1. 15:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!