Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha ezt terjesztik...

Mit tegyek ha ezt terjesztik rólam a munkahelyen?

Figyelt kérdés
A múlt hónapban durva leépítések voltak nálunk, több mint a fele embert elküldték a cégtől, és aki maradt, még a mi fizetésük is kérdéses. Engem viszont pont most raktak át egy jobb helyre, ami több fizetéssel jár. Ezt sokak nem nézték jó szemmel, mert más az állását elvesztette, én meg jobb helyet kapok. Azt kezdték el terjeszteni, hogy biztos kavarunk a főnökkel, azért lett ez így. Meg hogy elvileg azt látják, hogy állandóan nálam van a főnök. Ami nem igaz, mert naponta egyszer jön csak be, megkérdezni minden rendben, van-e munkám. Utána ha be is jön, nem miattam. Mégis az a pletyka megy, hogy összejöttem a főnökkel, azért kerültem jobb helyre. Nagyon rossz így bemenni, azok is csúnyán néznek rám, akikkel eddig jóban voltam. Mit tegyek?
2020. ápr. 5. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Szard le!
2020. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Mondd nekik, hogy nem jön be a főnök. Öreg is, nem nèz ki jól... Aztán nem kell magyarázkodnod. Csak az mentegeti magát, aki hazudik. ;)
2020. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Nxs ***** válasza:
100%
Lehetőleg ne foglalkozz velük
2020. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt hogy igen nagyon jo spanom szoval jobb csendben maradni ;)
2020. ápr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondj: "Ennyire ráérsz egy munkahelyen, ebben a helyzetben is keverni a k×t?"
2020. ápr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Erre nincs jó válasz. Sajnos ez emberek többsége ítélkezik ahelyett, hogy kérdezne. Te fejen is állhatsz, úgy is azt hisznek, amit akarnak. Ha veled jobban is szimpatizál a főnök, az nem a te hibád.

Amúgy én ezt nem bírnám elviselni, én inkább eljönnék onnan.

2020. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondd nekik, hogy tévesek az ismereteik, nem kavarsz a főnökkel és nem kérted magad az új beosztásba. Aki hiszi - hiszi, aki nem - nem. Fő, hogy van állásod!
2020. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
feküdj le a főnökkel, ez a legjobb megoldás
2020. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Miss Endzsi ***** válasza:
Ha ilyen miatt lenéznek, nem is érdemlik, hogy időt szentelj rájuk.
2020. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük. Amikor a jelenlegi munkahelyemre kerültem vezetői pozícióba, a fiatalságom miatt halálra cikiztek. Volt pletyka arról, hogy az ügyvezető a keresztanyám, vagy anyukám legjobb barátnője, meg nem is tudom. Sokféle változat ment és lépten-nyomon megkérdezték kinek a kije vagyok, hogy kerültem ide. Mindezt azért, mert abból a városból származom és arra az egyetemre jártam, ahova az ügyvezető is. (Sosem találkoztunk.) Sosem hitték el, hogy jelentkeztem egy álláshirdetésre. :)

Minden csoda pár hónapig tart, majd elfelejtik. Én pl. jókat nevettem ezen, bár nehéz időszak volt az. Utólag visszagondolva, már a kollégákkal is jókat nevetünk ezen miután mindenki elmeséli nosztalgikusan ki kitől mit hallott rólam és én is elmesélem szerintem melyik pletyka miből indulhatott.

Sajnos olyan szervezeti változások történtek nálatok, ami megviselte az embereket. Amíg valaki rosszul járt (elküldték), addig te jól és ebbe próbálnak olyan dolgokat belemagyarázni, ami a saját lelküket megnyugtatja. Természetesen az ilyen emberek számára az nem opció, hogy te esetleg jobban végzed a munkádat, ezért kerültél oda, ahova... Biztosan jó helyen térdeltél. :) Így legalább mondhatják azt, hogy ők legalább méltósággal távoztak és már boldog is a lelkük.

2020. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!