Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ennyire sokan tudnak...

Ha ennyire sokan tudnak otthonról teljes értékű munkát csinálni, akkor eddig mi értelme volt bejárni?

Figyelt kérdés

Nyilván sok olyan meló van aki nem tud így dolgozni,pl az orvos nem tud telepátiával műteni,ahogy a pincér sem felszolgálni.

De sok papírmelós aki nem végez gyakorlati munkát,meg nem is ügyfelezik,azok ha itthonról teljes értékű munkával tudnak szolgálni,akkor máskor mi a francnak mennek hajnalba például dolgozni?Mi az értelme?



2020. ápr. 14. 12:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

"Magyaran mondva a homeoffice csak kenyszermegoldas, sokan nem vegzik a munkajukat rendesen, ergo visszaelnek a lehetoseggel. Ezt a vezetes nem annyira kedveli."


Én otthon többet dolgozom és hatékonyabb vagyok, amióta bejött ez a vírus, pont a bejárás demotiváló.

2020. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
3%

#11:

Szerintem meg nem kellene ennyire elkényelmesedni, hogy már a munkába járáshoz is lusta lesz az ember. Ennek hosszútávon nem lesz jó következménye, ld. Wall-E.

2020. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Napi kb. másfél órát utazok munkába járás miatt, tömegközlekedésen. Ott csöveznek a hajléktalanok a járatokon, akik ki tudja, milyen fertőzéseket hordoznak. Nem lustaság, csak ha elvárják, hogy vigyázzunk egymásra, mi, akiket nem engednek otthonról dolgozni, pedig tudnánk, miért vagyunk feláldozhatók?
2020. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%

"Magyaran mondva a homeoffice csak kenyszermegoldas, sokan nem vegzik a munkajukat rendesen, ergo visszaelnek a lehetoseggel. Ezt a vezetes nem annyira kedveli."


Ne magadból indulj ki, sokan ugyanolyan produktívak tudnak lenni otthon is, saját maguknak beosztva az idejüket és a feladataikat, nem mindenki áll neki linkeskedni ha épp nincs ki ellenőrizze. A teljesítményt ezer más módon lehet mérni, mint a fizikai jelentéttel. Viszont ehhez bizalom kell, ami egyelőre nem annyira dívik a magyar munkáltatók körében.

2020. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
23%
#14: Az a nagyon sokan a kisebbség a valóságban. Huzamosabb ideig home office-ben munkavégzésnek meg vannak egyéb negatív hatása is az esetleges teljesítménycsökkenésen kívül.
2020. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%
Nekem olyan munkám van, amibe bele kell merülni, gondolkodást igényel, nem robot irodai meló. Otthon hatékonyabb tudok lenni, mert nem szakítanak félbe, nem csicseregnek körülöttem, bent az irodában nincs meg ugyanaz a nyugalom.
2020. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos ez is a magyar mentalitásnak köszönhető,- nem alaptalan a bizalmatlanság... Az úgy szokott kezdődni, hogy "Főnök! Holnap szeretnék 15 perccel előbb elmenni, mert szülői értekezlet lesz!" - Elengedik. Elmegy 20 perccel előbb. Aztán azon kapja magát a főnök, - ha engedi magát vezetni, - hogy aki a múltkor elkéredzkedett, már önállóan cselekszik, - mivel járandóságként tekint arra, amit egyszer megengedtek neki soron kívül. Ezután jön az, hogy menetrend szerint előbb tűnik el az illető a munkahelyéről, - mint az aranyóra. Később már késve is érkezik és előbb megy el. Azután rendszeresen megy egyre később és rendszeresen megy el egyre előbb ugyanez az ember. Körülbelül ilyen szisztéma mentén élnek vissza a munkavállalók egyetlen apró figyelmességgel. Ha véletlenül mégis szóba hozza emberünk, hogy menne, akkor már nem kérés szintjén tálalódik a téma, hanem kijelentő, kapitány stílusban - és ha szót emelsz a jelenség ellen, mint főnök, akkor egy életre szóló gennyládává léptetnek elő se perc alatt. Ahol dolgozom, ott figyeltem meg, amit leírtam! Sokan nem tudják a helyüket, szerepüket a hierarchiában, - meg vannak győződve arról, hogy értük kel fel a Nap.
2020. ápr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert eddig ezzel a területtel az országban nem nagyon foglalkoztak ennyire széles körben. Most a kényszer rávilágított erre a lehetőségre is.
2020. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%

"Az a nagyon sokan a kisebbség a valóságban. Huzamosabb ideig home office-ben munkavégzésnek meg vannak egyéb negatív hatása is az esetleges teljesítménycsökkenésen kívül."

Nálunk a cég 65%-a otthonról dolgozik a fél éves próbaidő után és nem esik tőle a teljesítényük. Normális, fegyelmezett embereknél igenis alap és ilyen emberekből rengeteg van. Az, hogy a te környezeted nem ilyen, elég sokat elárul rólad.. Egyébként természetesen ez sem való mindenkinek, mert vannak, akiknek kell az, hogy egész nap emberek vegyék körül és nem is minden munkakörnél lehet alkalmazni, de azért ne csináljunk más úgy, mintha ez valami extra, kivitelezhetetlen dolog lenne. Természetesen nem úgy kell csinálni, hogy az ágyból pizsamában dolgozol egész nap, kell egy kiakakított munkaterület, tudni kell elkülöníteni a munkával töltött időt a nap többi részétől, de erre megvannak a technikák és sokkal többen alkalmasak rá, mint amit egy klasszikus hierarchikus beállítottságú, begyepesedett, bizalmatlan ember hinné. Én pl. nagyra értékelem a bizalmat és a rugalmasságot és a kollégáim közül csak extrém kevesen voltak eddig, akik ezzel megpróbáltak visszaélni, nem véletlenül nincsenek már a cégnél.

2020. ápr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%

Én nem szeretem a home office-t. Vannak cégek, akik csak online küldik az anyagot, vannak, akiket az isten sem fogja rávenni erre.


Az irodában van egy hatalmas nagy asztalom, és két monitorom. Egy monitorral is lehet dolgozni, ha épp online megkapok mindent, de sokkal több idő, míg ide-oda kapcsolgatom, és megjegyzem a sok adatot.


Ha meg papíron kapom meg a cuccokat, nincs asztalom, ahol lapozgassam. Mivel egyedül élek, nincsenek családi méretű asztalaim. Az étkező asztalnál dolgoztam úgy, hogy laptop az asztalon, ölemben a számlák, ami kész, azt meg egy odaállított székre pakoltam.


Plusz ma 3x is kidobott a benti gépről a rendszer.

2020. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!