Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol van az a sok munkanélküli...

Hol van az a sok munkanélküli akik a koronavírus miatt lettek állástalanok? A médiában hallani csak róluk.

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek és én csak 1 olyat akinek megszűnt az állása, de a média nagyon sok emberről. Hol vannak ők?Miért nem látni őket sehol? Szerintem eltúlozzák.
2020. ápr. 20. 11:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

Nekem pl az összes ismerősöm,haverom ,mivel mind vendéglátós . Ebből az következik,hogy mindenki munkanélküli lett ? Nem .

Bármilyen meglepő ,az,hogy te nem ismersz ilyen emberek attól még ez az igazság. Az embernek a mikrokörnyezete nem reprezentatív minta

2020. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

Az ismerōseid mivel foglalkoznak amúgy, mi az állásuk??? Ha többnyire orvos/IT-s/élelmiszeriparban dolgozó ismerōseid vannak valamilyen okból, akkor nem csodálom, hogy nem ismersz ilyen embereket.

Pl. Akik eddig pubban dolgoztak, szerinted hogy oldják meg ezt otthonról végezhetō állásként.. csak egy példa a sok közül, de kis logikával te is rájössz, hogy sok munkával nem megoldható, hogy otthonról végezzük.

2020. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
93%

Munkatársnöm édesanyját hugát is kirugta a virus helyzetre vonatkozoan a kika...

Éppen kézzel lábban keresnek munkát meg uj albérletet mert 160-170-es albérletet igy nem tudják miböl fizetni

2020. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%
Férjem mérnök egy elég nagy multinál, épp most kaszálták le a fél gyártást arra hivatkozva, hogy csökkent a kereslet a koronavírus miatt. Nem öt emberről beszélünk. És ez egy jelenleg is aktív munkahely.
2020. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként én ezeket a lepontozásokat figyelem, szánalmas, kicsinyes...

Mit lehet lepontozni ilyen válaszokon?

Hogy elmondjuk a választ a kérdésre, hogy itthon ülünk tehetetlenül?

Hogy nem asszisztálunk valami összeesküvés elmélethez, hogy igen, biztos túloz a média, meg a kormány, meg orbánmonnyonle?

Hogy nincs semmi rejtély, meg hókuszpókusz, ugyan mégis hol lennének a munkanélküliek, ha nem otthon?


Elnézést hogy nem tudok alátámasztani semmi konteót, meg csillagkaput se nyitottam egy más dimenzióba, egyszerűen csak itthon vagyok.

Kíváncsi lennék, milyen válasz lenne kielégítő, milyen más opció lehet még, hol kéne lenniük a munkanélkülieknek?! Felsorakozva a parlament előtt, hogy lehessen őket mutogatni, hogy mindenki elhiggye?

2020. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%

Nekem sok vendéglátós ismerősöm van. De sok olyat is ismerek, aki éttermet vagy kávézót üzemeltet. A vendéglátósok többsége (az ismerőseim között) elvesztette az állását, a bezárások miatt meg a kávézók és az éttermek veszteséget termelnek. Szóval én sok ilyet ismerek.


De mi az, hogy hol vannak? Rá van írva az utcán az emberekre, hogy "munkanélküli vagyok"? Vagy mindenkinek olyan pólót kellene hordania aki elveszítette az állását, amire rá van írva, hogy munkanélküli az illető? Nem értem a gondolatmenetet.

2020. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként a gyárakban (Budaörsön is pl és a XI. kerületben is tudok ilyet) az irodisták jó részét kirúgták, a gyártósoron is megfelezték az embereket. Szóval nem tudom te hol jársz vagy mit nem veszel észre, de baromi sok ember lett munkanélküli.
2020. ápr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

Jelentettem a kérdést. K--rva unalmas már az ilyen mamahotelben kárörvendő nyomoroncok provokáló kérdései.

Kezdjél magaddal valami hasznosat, segíts anyádnak pl.

És igen, én is elvesztettem az állásomat. Örüljél...majd te is leszel szar helyzetben.

2020. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
89%
"Az ismerōseid mivel foglalkoznak amúgy, mi az állásuk???" Provokál. Ez az a gyökér, aki a járvány kezdete óta teszi fel az ál-értetlenkedős szemét kérdéseit.
2020. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Pedig hidd csak el a szomorú valóságot.

A baráti körben többek 60 év körüli édesanyját/édesapját elküldték, mivel veszélyeztetettnek számít a kora miatt. Pénteken a barátom édesapja is megkapta a levelet a munkaviszonya végéről.

Nagyon sok vendéglátós ismerősünk van, pultosok, szakácsok, pincérek. Most mind otthon vannak. Az egyik pultos hiába dolgozott le napi 12 órát legalább, 4 órában volt bejelentve.

Nekem hatalmas szerencsém volt. Több évig dolgoztam pultosként, február végén váltottam és lettem eladó egy kis üzletben. Most én is munka nélkül maradtam volna.

Szóval igen, vannak munkanélküliek, csak ők gondolom otthon vannak és agyalnak, reménykednek.

2020. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!