Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mióta szokás ismételt kézbesít...

Mióta szokás ismételt kézbesítésért külön fizetni? Hol tudok panaszt tenni úgy, hogy foglalkozzanak is velem érdemben?

Figyelt kérdés
Még szerdán reggel jött az sms a postától, hogy a mai napon megkísérelik kézbesíteni a csomagomat. Egész nap otthon voltam és vártam a csomagot. Még csak nem is panelban lakunk, ahol a postásnak keresgélnie kéne hova csengessen be és fel kéne jönnie, hanem egyszerű kertes házban, ahol elég egyértelműen ki van írva a házszám. Erre másnap megtaláltam az értesítőt a postaládában, hogy a csomagomat letétbe helyezték a postán. Az értesítőn volt egy telefonszám, amin ismételt kézbesítést lehet kérni. De mi ismételt rajta ha először se hozták ki??? Kértem "ismételt" kézbesítést hogy járvány közepén ne kelljen bemenni a postára a tömegbe és megkérdeztem a telefonban hogy van ez, de csak magyarázkodtak, hogy azt nem is kellett volna kivinni, meg mittudomén. Másnap már végre hozta a futár a csomagot, viszont 325 forintot kért ismételt kézbesítés címén. Azt mondja nem ő "hozta" előző alkalommal és nem ő dobta be az értesítőt. Oké, ebbe nem mentem bele, viszont az biztos hogy szeretném ha a körmére néznének annak, aki a múltkor lusta volt kihozni. Nem arról a nyamvadt 325 forintról van szó, hanem arról, hogy milyen jogon kell külön fizetni azért, hogy tényleg elvégezzenek egy szolgáltatást, amiért egyszer már fizettem. Hogyan tudok panaszt tenni úgy, hogy foglalkozzanak is érdemben a problémámmal, hogy ez többet ne forduljon elő?

2020. ápr. 25. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Hat, orulhetsz hogy egyaltalan megvan a csomagod. Regesreg leszoktam rola, hogy BARMIT a magyar postara bizzak, annyi jol mukodo futarceg van mar.


Panaszt tehetsz, de a 325 forintot sose fogod viszontlatni. Majd kivizsgaljak 90 nap alatt, mire eljut odaig az ugy az adott kezbesito reg nem is dolgozik ott, a posta meg sz*rik az egeszre. Ertem hogy bosszanto, meg minden, de hidd el, teljesen felesleges meg telefonalgatni is.

2020. ápr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Mindenhol lehuznak ezt tanuld meg. Én utánvéttel rendeltem valamit és ezért rám verték még plusz 350 Ft-ot. Amivel tudnak behúznak. Nem csak a posta. Mindenki.
2020. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell fizetni mert a feladó (ha belföldi a csomag)a legolcsóbb díjszabású postacsomagot választotta amiben csak egy kézbesítési kísérlet van,az "üzleti" csomagban 2 kézbesítés van amit a feladási díjban megfizetnek.Van pár variáció,még az is változhat hogy 5 v.10 napig lesz letétben a postán.

Ha külföldi,"kínai"a csomag akkor azt meg tényleg nem viszik ki mert azt is a lehető legolcsóbb módon adták fel,a posta valami ~150Ft-ot kap csomagonként a külfölditől a költségeire tehát nem éri meg nekik.

2020. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Azt én értem. De a HÁZHOZ szállítás, nem azt jelenti, hogy letétbe helyezés a postán. Az értesítőt be tudta dobni, akkor már fájt volna becsöngetni, vagy bedudálni és odaadni a csomagot?
2020. máj. 1. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egy más kérdés hogyha a postás ott áll a ház előtt kezében a csomaggal akkor miért nem kézbesítí is-(azt én sem értem pedig voltam csomagos postás és nekem megérte felmászni velük a lift nélküli házakban a 4.emeletre-több borravalót is kaptam mint néhány kollégám...)amíg nyomkodja a PDA-t és kinyomtatja a cetit akár be is csengethetne.

De tényleg van olyan csomag amit pár éve nem vihetnek ki,nem is kapja meg a kézbesítő csak rögtön az értesítőt dobják be-ez nem tudom milyen lehetett,attól függ hogy szabályos volt-e vagy trehányság.

2020. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!