Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valós indok lehet a kirúgásra?

Valós indok lehet a kirúgásra?

Figyelt kérdés
Egy ismerősőm ki akarják tenni a munkahelyéről, azzal az indokkal, hogy hazavitte a kifizetésre váró számlákat és feldolgozta. Azzal érveltek, hogy az cég területét nem hagyhatta volna el "bizalmas" okmány. Ez volóban így van? Van erre valami szabályzat, vagy törvény?
2020. máj. 5. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, valos ok. A ceg szabalyzataban siman benne lehet.
2020. máj. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van. De! Engem azért akartak kirúgni, mert munkaidőmben nem volt munkám épp, és egy szomszédos területre (ahova előzőleg be voltam osztva) átmentem segíteni, természetesen ugyanaz a cég, csak másik egység. Fegyelmit kaptam, és elmozdítottak arról a helyről, ahol épp voltam, vissza a régire. Ez semmi mást nem jelentett, csak hogy az ottani góré fújt rám, és előbb-utóbb elkövettem volna valamit, ami miatt tényleg ki tud rúgni. Ebből csak azt akarom kihozni, hogy az ismerősöd gondolja át, hogy biztos ott kell-e maradni. Egyébként amit csinált, tényleg nem helyénvaló, de ha én lennék a főnöke és jóban lennék vele, tuti négyszemközt egy ejnyebejnyével megoldottuk volna, és senki nem is tudna róla.
2020. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!