Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy tevékenységet szeret...

Ha egy tevékenységet szeret valaki, akkor tényleg nem teher számára, ha átmenetileg, pár évig keményen kell küzdenie, akár a túlhajszoltságig?

Figyelt kérdés

Egy karrierért rengeteget küzdöttem, konkrétan pár éve semmi más nincs az életemben, csak a munka, tanulás, alvás (ami a karanténidőszak előtt nyilván kevés volt).


Ráadásul ennek a tanulásnak előzménye is van, így mára teljesen kiégtem! Sokat sírok, teher, pláne, hogy érzem a határaimat és egyre inkább azt is, hogy mégse nekem való, ha ennyire nehezen megy. Plusz fáj, hogy semmi más nincs az életemben.


A környezetem azt állítja, hogy azért élem meg teherként, mert nem szeretem. Közben én úgy érzem, hogy imádom és a szívem szakad meg, hogy tovább kell lépnem, dehát tovább kell...


Igazából lényegtelen filozofálgatás ez, de engem most érdekel...


Van olyan, hogy az ember annyira szeret valamit (pl szakma, de egyébként akár más [de nem ember ;)]), hogy még akkor is élvezi a tevékenység végzését, ha élete nagy része erről szól pár évig?


2020. máj. 8. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenben ki lehet égni. Sőt, nekem volt olyan hobbim, amit munkaként folytattam, mert nagyon szerettem, aztán ahogy sűrűsödtek a teendőim és úgy éreztem, hogy már nem arra szolgál, hogy jól érezzem magam közben és utána, hanem egyenesen megutáltam.
2020. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én a szakmát magát szeretem, de a tanulást utálom már, hogy semmi sincs az életemben, amikor meg szabadidőt szakítok magamnak, akkor semmire nincs energiám, csak nézni magam elé (mint most).
2020. máj. 8. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is át tudom érezni... :) 18 éve folyamatosan tanulok és még 3 év vissza van. Kuuuuuurvára elegem van már belőle. :D Pedig szeretem amúgy. De néha irigylem azokat, akik ezt hamarabb letudták. Tegnap is volt egy mélypontom, annyira összecsaptak a fejem fölött a hullámok. Mindig úgy vagyok vele, hogy csak ezt a képzést tudjuk le, majd a következő... De már harmadszorra mondom ezt és mindegyikkel a tököm tele a végére.


Ellentmondásos lehet, de szoríts be valami mást is a napodba szerintem. Nekem jót tett a sport és jót tesz néha olyannak lenni, mint a többi gondtalan ember. Vagy épp a hasonszőrűekkel nyalogatni egymás sebeit.

2020. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eléggé hasonló akkor. Én több, mint 18 éve, ha ált. elsőtől számoljuk.

De alapvetően: sooorstáááárs.


Ha nem tanulok tovább, akkor nem tudok megragadni a szakmában.

Ha folytatom a tanulást, kiégek. Ez biztos.


De sajnos már szakma után fogok nézni, mert ez nem való nekem és tönkremegyek benne. Tényleg csak a fenti tyúk vs tojás eset érdekel, csak kíváncsiságból.

2020. máj. 8. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!