Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehetne tenni? A munkahely...

Mit lehetne tenni? A munkahelyemen senkit nem érdekel a járvány, nemhogy maszkot nem vesz senki de még a távolságot sem tartják meg a kézmosást sem.

Figyelt kérdés
Megértem, hogy egész nap nem kellemes maszkban lenni. Az irodában ahol egyedül vagyok meg az utcán én sem viselem de a közös terekben sem veszik fel és kinézik azt az 1-2 embert aki igen. Hiába írtam ki az irodám ajtajára, hogy belépés csak maszkban nem érdekli őket pedig én még veszélyeztetett is vagyok. Csak a jogszabályokat tartják csak be: ahol a vendégeink vannak ott maszk kesztyű kötelező pedig az szabad tér tehát kb nincs is esélye a fertőzésnek mert nem kerülünk közel egymáshoz. Ahogy zárt térbe kerülnek veszik le a maszkot. 40 fős értekezleteket taratanak és ott sincs senkin maszk. :(

2020. máj. 21. 12:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom a Munka törvénykönyvét is kisiskolások írták akkor. :)


31. Az utasítás teljesítésének megtagadása

54. § (1) A munkavállaló köteles megtagadni az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása más személy egészségét vagy a környezetet közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné.

(2) A munkavállaló megtagadhatja az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása munkaviszonyra vonatkozó szabályba ütközik, vagy a munkavállaló életét, testi épségét vagy egészségét közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné.


Biztos gyerekek írták lol höhöhö.


Amúgy komoly kérdés: ha felettesnek nem akarsz szólni, a jogaiddal nem akarsz élni, akkor mégis milyen választ vársz? :D

2020. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy életedben nem dolgoztál még sehol! Értelmezni sem tudod a munka törvenykönyvét. Nem azt kérték tőlem, hogy fogjam meg a 220as vezetéket. Az az ami egyértelműen az életet veszélyeztetné. A járványhelyzet egy teljesen új dolog, erre ez nem vonatkozik. Max akkor ha bizonyítottan koronavísusos valaki és úgy kellene egy légtérben lennem vele. De az nem törtemhet meg mertnaz utcára sem mehetne ki. Ne harahudj de ilyen buta hozzászólásokra nincs szükségem! Feletessem meg most írom le 3. alkalommal, hogy NINCS jelenleg és gőzöm sincs, hogy mikor lesz majd.
2020. máj. 21. 15:43
 13/25 A kérdező kommentje:
A munka törvenykönyvét nem kisiskolásoknak írták :) szabaiddal élve höhö
2020. máj. 21. 15:45
 14/25 anonim ***** válasza:
19%
Nincs felettesed? Te vagy a cégvezető? Akkor ki rúgna ki, ha nem mennél be? :)
2020. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
37%

Most akkor veszélyezteti a vírus az életed, vagy sem?

Ha nem --> mehetsz dolgozni, nincs probléma

Ha igen --> lsd fentebb

2020. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
14/15 gyanítom ugyan az írta mert mindkettő egy baromság. Attól, hogy noncs közvetlen felettesem még van nagyfőnök egyrészt. Aki egyebként szinten nem hord maszkot, szóval roppant megértő lenne ha jozzá fordulnék. Másrészt azért tudod feltűnik elég hamar ha nem vwgzed el a munkád nem mellesleg pedig van regisztrációs rendszer így ott is feltűnne ha nem regisztraltam. Pluszban minden be van kamerazva és minden ajtót elektronikus zár nyit ami visszakerehető mikor és hova memtél be. Hó végig lenne kb állásom ha ezzel próbálkoznék. Légyszi ezektől az ökörségektől kíméljetek már meg. Miert ilyan irogat akit a szülei tartanak el? Tudod amit itt nyökögsz az pont olyan, higy nem indulok el mert csúszik az út és lehet, hogy elesem. Erre senki nem fog fizetést kapni. Másrészt nem allhat le az élet egy járvány miatt örökre ezért fontosak a vedelmi intezkedesek. Már ha az emberek betartanák. Csak annyira ostobák, hogy amíg bem tapasztalhak meg a daját bőrükön addig nem érdekli őket semmi.
2020. máj. 21. 17:29
 17/25 anonim ***** válasza:
54%
Tehát leírták az összes lehetséges opciót, amit tenni lehetne, de neked egyik se jó. Akkor minek teszed fel a kérdést? Nem Balázska vagy te véletlenül?
2020. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%
Szarok a maszkra. Ahogy sokan mások. Az emberek unják már ezt a mizériát. Ha nem akarod magad kitenni mindennek, akkor maradj otthon, mondj fel, vállalj másik állást, stb.
2020. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
36%

Igen, úgy tűnik Balázskának semmilyen opció nem megfelelő. :D


Gondolom szerinted a jogász is dedós, akit a szülei tartanak el és nem dolgozott még soha.

[link]


Komolyan érdekel, hogy ha minden létező opcióra csak kifogásokkal és személyeskedéssel vágsz vissza, akkor tulajdonképpen milyen válaszokat vártál? De őszintén? Hogy majd valódi, érdemi ötletek helyett mindenki együtt fog keseregni/dühöngeni veled hogy gonosz a munkahely meg a világ, vagy mi?

Felsoroltunk több lehetőséget is, egyik se felel meg. A kollégákra nem lehet atni, a vezetéssel nem lehet beszélni, a jogaiddal nem élsz. Akkor? Szerinted mi egyéb van?

Mindeközben meg írogatod a mocskolódó privátokat is.

Komolyan érdekel, hogy mit vártál, mit szerettél volna látni.


Ja, és nem, nem a szüleim tartanak el, csak én meg tudtam oldani a problémáimat melóban, nem másokat szidtam amiért képtelen vagyok rá. :)))

2020. máj. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat vártam értelmes emberektől nem ostoba a frusztrációjukat itt levezetni akaró rosszindulatú okoskodó valaszokra számítottam. Utolsó te már 10 felesleges ostoba választ írtál? Vajon miért teszed ez? Csak egy költői kérdés volt. Mert valójában tudom, hogy azért mert nincs életed amivel foglalkozhaznál és önbecsülésed sem mert minden válaszoddal csak lenyomni akarod a másikat még véletlenül sem segíteni. Ez az én kérdésem és ha nem tudsz jasznos választ adni akkor felesleges leírnod hatazor ugyan azt a hülyeséget. Jogász pedig nem attól lesz valaki hogy itt bemondja a gyakorin. Egyebként is a jog meg annak az érvényesítése két külön fogalom a való világban. Majd rá fogsz jönni te is.
2020. máj. 22. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!