Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért bunkó a munkások többsége?

Invader Nik kérdése:

Miért bunkó a munkások többsége?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés főként a gyári munkásokra jellemző.


Azt értem hogy valaki nem tud, vagy éppen nem akar különböző okok miatt továbbtanulni és megelégszik azzal a kétkezű munkával ami van. (Ez szintén egy becsületes munka.)


De miért van az hogy általában, különösen gyárakban elképeztően alpáriul viselkednek, egyfolytában csak a szexről és nőkről beszélnek, lenézik a másikat, semmi lelkesedés nincs bennük, tipikus az "úgyis óra bérben vagyunk" mentalitás és esetenként még munka közben is isznak (alkoholt).



2020. jún. 1. 10:28
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán van köze se a végzettséghez, se a munkához. Hallottál már egyetemistákat beszélgetni, láttad már őket bulizni? Dettó ugyanaz. Egyszerűen az emberek döntő többsége paraszt és ösztönlény. Nem attól lesz az, hogy mit dolgozik, illetve fizika szigorlatra készülődve se lesz illedelmesebb, mint korábban volt.
2020. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

Én vegyi gyárba melóztam, ott ilyet nem tapasztaltam, hogy bunkók lennének, inkább fordítva.

Ott egyébként tilos is az alkohol fogyasztása, sőt szondát is fújatnak ki- és belépéskor.

2020. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
Őket többnyire az élet nevelte, így többet többet tudnak róla, ellenben nyersek maradtak.
2020. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy látom, páran továbbra is a kivételeken lovagoltok. Most ez olyan dolog, vannak cirkuszban született, szelíd medvék és oroszlánok, amik nem bántják az embert, de ettől még a többségük veszedelmes ragadozó.

Ami még nagyon jellemző ez effélékre, hogy szeretik magasba képzelni magukat, azt hiszik, hogy nélkülük megállna a gyár, meg hogy a Nap is miattuk kel fel. Valamint azt is, hogy mert évtizedek óta ott vannak, akkor ők már nem lesznek elküldve, mert akkor a cégnak végkielégítést kellene fizetnie. Volt egy alkoholista idióta kollégám, aki kb. 30 éve ott dolgozott, és rendszeresen bejárt piásan. És egyszer belilult neki a szonda, már borítékolódott is, hogy a nyári leállás kezdetével elbocsátják. Azt kihagyta a számításából, hogy ha fegyelmi okok miatt küldik el, akkor nem kell végkielégítés adniuk.

2020. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

24.-nek.


Egyik előző helyemen a termelési vezető járt be piásan, de persze a menedzsment tagjait nem szondáztatták.

Aztán kirúgatta az egyik őrt, aki a városban volt régebben magas beosztású zsaru... 2 hét múlva már nem volt jogsija, a gyár behajtóján fújatták meg a rendőrök. Volt róla videó, de leszedette a Youtube-al.

2020. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam tanárként is de gyárban is sima melósként. Mondjuk úgy, hogy sori melósokat mivel szinte bárkit felvesznek, rengeteg típusú ember dolgozik egy helyen, akik lehet a magánéletben egymáshoz sem szólnának. Ha nem vagy benne az elsők között akiket nem lehet kifogni, vagy beállasz más fikázásába, utána esélyed sincs szinte, csak utálattal fogsz bemenni egy idő után. Ez a megszoksz vagy megszöksz dolog van. De máshol is lehet, csak talán irodákba azért kell valami tudás is, szóval nem mindegy, hogy valaki valamire bunkó, vagy csak a tudatlan parasztsága miatt bunkó a másikkal. Mert előbbivel beszélhetsz erről, utóbbi azt se fogja tudni, hogy te miről beszélsz. Érzelmi intelligenciáról beszélek itt most.
2020. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig két gyárban dolgoztam 19 éves vagyok. Tényleg bunkók voltak ott is a melósok. Hiába volt jó a munkám, mindig én voltam lenézve mert én voltam a fiatal... Pedig csak nekem volt szakmám az összes közül. Meg egy 27 éves srácnak de ő se volt bunkó. Akinek viszont nem volt végzettsége na ők olyanok voltak mint az állatok. Nem mentem el érettségizni mert azt hittem haszontalan dolog. Hát inkább elmegyek valamit tovább tanulni csak ne kelljen mégegyszer gyárba dolgoznom.
2020. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Amit én egyenesen röhejesnek tartok, hogy ezek azt hiszik, hogy alanyi jogon jár nekik a tisztelet. Tehát, hogy mert életkor szerint a szülőm lehetne, és évtizedek óta ott nyomja az igát, nekem tisztelnem kell őt.


27: A több, mint két év gyári munka után én is beíratkoztam levelező érettségire. Igazából nem azért, mert reméltem tőle valamit, és tényleg nem is vettem konkrétan hasznát annak, hogy megvan. Hanem mert a gyárban a kollégák szellemileg leamortizáltak egy kicsit, és úgy gondoltam, szippantani akarok egy kis tudományt.

2020. jún. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Hát jól mondja a mondás hogy lehúzzák saját magukhoz az embert bizonyos személyek. Ezek meggyőzik egymást hogy a diplomás a segfely, meg a lusta... de mert ő kummantva sokszor ott van egy évtizede egy gyárban úgy csinál mint aki országot épített fel.

Valaki írta h mint a kiskirályok úgy viselkednek. Az a helyzet hogy ha ezek összefognának tényleg megtorpanna egy gyár mert a tapasztalat sokat jelent. Jó nyilván nem mindenhol de lehet ilyen. Mondom voltam ilyen helyen és a felettes is inkább átrak téged máshova vagy elkuld minthogy a régebbi emberét hacsaknem ha nyiltan ő ellene is van szóval hogy őt kuldi el.

2020. jún. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
29: Akikről én beszélek, azok a gyáron belül is a legminimálisabb tudást és felelősséget igénylő munkát végezték. Kirúgják, 100-an döngetik a helyéért a kaput, seperc betanítani valakit a helyére. Semmi nem torpant volna meg, ha tömegesen felmondanak.
2020. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!