Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaadók miért mindig a...

A munkaadók miért mindig a munkások fizetésén spórolnak más költségekre hivatkozva?

Figyelt kérdés
Új helyen vagyok harmadik hónapja és a főnöknő alapjában véve korrektül viszonyul hozzánk.Nem bánt bennünket ha hibázunk.De a fizetéssel eléggé késik a múlt havi második részét most fogjuk megkapni.Az való igaz,hogy vannak kiadásai ennyi belelatasom már van a dolgokba.Csak szinte mindenhol úgy van hogy a munkások azok akiken megszorításokat csinálnak.útiköltséget még egyáltalán nem kaptam.Harom hónapot teljesen én fizettem.Mostmar a negyedik hónapot nem fizetném és akárhogy is van felhozom neki,bár mondta most csak arra koncentrál kifizessen bennünket és más kiadással most nem foglalkozik.Azt nem értem ha valakinek anyagi nehézségei vannak hogy tud költekezni,nagy lábon élni.Ebedet,kifacsart narancslét...stb. rendelni.Céges telefonokat vásárolni előfizetésre.Vagy az ilyen embereknek meg van a biztos anyagi hátterük amit nem adnak fel és a céges dolgokra is meg van az a keret amit rászánnak és nem keverik bele a saját családi kasszát?

2020. febr. 21. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki vállalkozó lesz, elsősorban azért teszi, hogy szintet lépjen az anyagiak terén és nem valamiféle jó szándékból.
2020. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1-es, en mindig azt mondtam, hogy az aki nem kepes a munkavallaloit kifizetni, ne vallalkozzon. Vagy gondolja ujra a ceget.

Mellesleg nekem egyszer nem fizetnek, otthagyom oket a p-ba. Ez is szerzodes, en dolgozom, te fizetsz.

Nem fizetsz, nem dolgozom, mert szerzodest szegtel. Ennyi.

2020. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem, sürgősen keress másik munkahelyet. Az ilyen vállalkozók simán megteszik azt is, hogy hónapokig nem adnak fizetést, aztán kirúgnak a francba.
2020. febr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 nemaRendőrség ***** válasza:
34%

Hosszútávú célokat nem szabad beáldozni rövidtávú célokért.

Fontosabb kifizetni a beszállítót, hogy legyen mit megmunkálni és eladni, mint kifizetni az alkalmazottat és kövi hónapban csődbe menni, mert nem tud a cég alapanyagokat venni

2020. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mert úgyis vannak olyan palimadarak vagy csak ilyen lehetőséget találó munkások, akik így is dolgoznak. Ha megteheti, miért ne tenné?

Szerencsére nekem sosem volt ilyen problémám. Ha megpróbálná bármikor is a főnököm késve fizetni a pénzem, azonnal otthagynám. Még a műszakot sem fejezném be.

2020. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló van benne valami amit írsz...de a munkás nélkül sem működnének bizonyos dolgok.A beszerzés fontos mert anélkül tényleg nem működne a cég meg az együttműködő partnereket is kikell fizetni,csak az a gond így mindig a munkások szorulnak háttérbe és ez egy idő után zavaró tud lenni. A főnöknő os szeretne egyenesbe jönni,minden kezdet nehéz sz való igaz. Csak kérdés valaki mit ért az alatt,hogy egyenesbe jöjjön mert ha úgy nézzük majd mindig tud találni valamit ami mondjuk fontosabb az útiköltségnel.Lehet nem így lesz,nem tudom...de ha ő véletlenül bukja az üzletet akkor ránt bennünket is magával meg a pénzt is amivel tartozik.
2020. febr. 22. 07:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Rohadjon meg az ilyen! Ha nem tud fizetni, ne tartson alkalmazottat!! A pudvást seggét botoxoltatni arra biztos van pénz, meg Balira utazni.
2020. febr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó kajákat rendelni,minőséges üdítőkre, saját autóra,céges telefonokra...stb.van.
2020. febr. 22. 07:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


amíg nem álltok ki a jogaitok mellett, addig a főnököd mindig a kisebb ellenállás irányába fog elmozdulni. Most még nem érvényesítitek a vele szemben fennálló érdekeiteket, tehát annak fizet először (jelen esetben a beszállítóknak) aki hangosabban követeli a jussát. Értelemszerűen ez súlyos szerződésszegés veletek szemben, de hát ti tűritek.


Miért is?

2020. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha esetleg egyszer fordul elő még azt mondom oké, ha kétszer akkor már felvetném hogy amíg nem kapok bért nem dolgozom és közben már sűrűn másik állást keresnék, harmadiknál pedig felmondanék.
2020. febr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!