Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi idő után nem "gáz"...

Mennyi idő után nem "gáz" elmenni szülni egy új munkahelyről?

Figyelt kérdés

Egy éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, és eredetileg egy olyan kolleganőm mellé vettek fel betanulni, aki szintén szeretne babát, csak akinek sajnos nem jön össze régóta.


Igazából nem szeretném "cserben hagyni" a céget, főleg, mert nem egyszerű ide betanulni, de már benne vagyok a korban és őszintén szólva, mivel körülöttem senkinek nem akar összejönni a gyerek, nyilván bennem is ott van már a para, mi van, ha csak halogatom, aztán még 2-3 év múlva is ott ülök a helyemen, mert nem jön össze a baba.


Nyilván egyszerűbb lenne, ha a kolleganőm bejelentené, hogy gyereket vár, mert ezesetben vennének fel helyette valakit, de úgy érzem, erre meg nem várhatok, mert ki tudja, mikor lesz náluk valami....:/


Csak nyilván, mint írtam, szeretnék korrekt lenni és nyilván nem lenne rossz ide visszajönni dolgozni...



2020. jún. 4. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Stabil párkapcsolatban élsz? Be mernél vállalni egy gyereket, aki egy életre szól? A munkahely ebben a döntésben ne az elsődleges szempont legyen, mert akkor mindig lesz olyan kolléga, akit magad elé helyeznél.
2020. jún. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, ezek a feltételek teljesülnek, de nyilván nem lehet figyelmen kívül hagyni a munkahely kérdését, hiszen ebből élek és tartom el a gyereket...
2020. jún. 4. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha az első két kérdés oké, akkor azt kell mérlegelni, mekkora veszteséget okozna a gyerekvállalás, mennyire vagytok anyagilag felkészülve, hogy te például kiesnél a munkából és kevesebbet vinnél haza. A gyerek plusz költségekkel is jár, ez mennyire fér bele. És bár sose kelljen ezzel kalkulálni, de azt sem árt mérlegelni, hogy ha valami miatt egyedül maradnál te vagy a párod a gyerekkel (akár csak egy baleset miatt), az mekkora nehézség lenne.

Én itt vagyok 35 évesen család nélkül, de nekem nem volt stabil párkapcsolatom, és egy darabig stabil anyagiak sem, hogy bevállaljak egy gyereket. Ha minden klappolt volna egy gyerekhez, nem a munkahelyet néztem volna, főleg azért, mert bármikor kihúzhatják az ember alól a munkáját, elég hozzá egy átszervezés is.

2020. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben a saját érdekeidet kell nézni, ha te gyereket akarsz/akartok a pároddal, akkor a legfontosabb érdek itt, nem a kolléganő. Persze értem, hogy jófej szeretnél lenni, de elsősorban saját magadon kell segítened, a cég majd megoldja.
2020. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy mennyi idő után. Nálunk legalábbis nem igen szokott örülni senki sem ha valaki elmegy szülni, mert plusz munka nekünk, új ember is kell, meg addig is fenn kell tartsni a helyét holott csak viszo a pénzt.


Szerintem ha, akarod csinál. A munkáltatö sose fog neki örülni.

2020. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy lehelt a próbaidő.


Nálunk az elmúlt 1 évben 4 nő ment el az irodából szólni,.. Ahogy letelt a próbaidejük már mentek is.

2020. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk a próbaidő általában 3 hónap, egy gyereket kihordani meg 9, aki már pocakos kismamát vesz fel, az ne csodálkozzon, hogy szülni megy, ha meg közben lesz terhes, az még több hónap, ha valaki nem veszélyeztetett terhes, általában csak az utolsó hónapban megy el szülési szabadságra, addig dolgozik.
2020. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Semmikor sem gáz, még ha egy jó munkahelyed is van, akkor sem vádolhat senki, hogy cserbenhagytad őket.
2020. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
1 év után belevágni a babavállalásba szerintem már munkáltatói oldalról sem elítélendő. Még úgy is legalább fél évig ott leszel, azért ez nem az a kategória, hogy épp, hogy betanítottak és már le is lépsz.
2020. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!