Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Helyes viselkedés a leépítés...

Helyes viselkedés a leépítés hírére azonnal állást keresni, mikor azt se tudja őt érinti -e a leépítés?

Figyelt kérdés

Kollega célszerűen viselkedik? Keringenek a hírek egy leépítésről de semmi bővebbet nem tudni. Nem tudni kiket érint hány százalékos lesz-semmit se tudni.

Kollega meghallotta és azonnal elkezdett állást keresni már interjúra is járkál. Noha még semmit se tud.

Ez túlhemzsegés vagy nagyon is célszerű viselkedés?


mert ha tényleg belekerül a leépítésbe, nem kell kapkodnia, már lesz egy kész B terve

Ha meg nem kerül bele, akkor leállítja a keresést és kész.

Vagyis mindenképp csak jól jöhet ki belőle, nem?


Arról nem is beszélve mi van ha nem építik le, de ő talál egy jobb állást és maga megy el leépítés nélkül.


2020. jún. 29. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Én szeretem a munkahelyemet, de én is nézegetem folyamatosan az állásokat, és ha felhívnak valahonnan elmegyek interjura. Szerintem tök rendben van, információt kell gyűjteni. 3-5 évnél többet amúgy sem érdemes egy helyen tölteni, mert nem fogsz fejlődni szakmailag. Persze ez végzettségtől is függ.
2020. jún. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad, csak jól járhat vele, ha nézelődik. Pár évente érdemes amúgy is körülnézni a munkaerőpiacon, akkor is ha nem erős a késztetés a váltásra
2020. jún. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanúgy járok el, ahogy az első válaszoló. Nem létfeltétel a váltás, jól érzem magam a helyemen, de ha szembejön egy visszautasíthatatlan...

Rosszul nem jár. Rosszul az a cég jár, ahol megelőzik a folyosói pletykák a hivatalos tájékoztatást. Célszerű lenne bejelenteni ki mire számíthat, mert sokan buktak már ebbe bele. Mindenki megijed, elkezd más munkahelyet keresni, többnyire talál is. Dobbant, pedig lehet hogy szóba sem került a neve a leépítésnél. Olyan embereket veszítenek el a bizonytalanság miatt, akiket nem akartak és hirtelen majd szembe találják magukat egy fluktuációs csúccsal, amikor már az tanítja be az új embert, aki két hete van ott, mert mindenki más, aki ott dolgozott évekig, már megpattant. Nyilván a munka rovására megy és akkor jön egy ördögi kör, amiből marha nehéz eredményesen kikászálódni. Szóval azzal hogy nézelődik csak is a munkahelye járhat rosszul. Ő nem lesz kevesebb attól, hogy meghallgat más ajánlatokat és esetleg el is fogad egy szimpatikusabbat.

2020. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Onnantol kezdve hogy, leépités szóba kerül lépni kel mert ott baj van.Ha marad is az ember csak többet kel dolgozni ugyanazért a pénzért.
2020. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A leépítés nem biztos, hogy egy ütemben zajlik le. Lehet, hogy 3 hónap múlva újabb elbocsátások lesznek.

Az is lehet, hogy nem kedveli ezt a helyet, és ezt volt a végső lökés, hogy másikat keressen.

Ha pedig elmegy, azzal egy másik embert megment a kirúgástól, szóval altruistának is nevezhetjük.

2020. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

".Ha marad is az ember csak többet kel dolgozni ugyanazért a pénzért."


Ez egyáltalán nem biztos mert feladatkörök is leépítésre kiszervezésre kerülnek. pl. eddig mi házon belül csináltuk a szállítólevél archiválást ezek az emberek ki lesznek rúgva, de a helyükre senki se jön és a feladatot se végzi többé senki. Kiszervezték.

2020. jún. 29. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!