Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Butaság lenne azért felmondano...

Butaság lenne azért felmondanom, mert az üzemorvosi vizsgálaton bevezetik a vércukor mérést?

Figyelt kérdés
Vércukor mérés lesz, de ettől nagyon félek, mert jobb nem tudni hogy cukorbeteg esetleg az ember, mert lehet rövidebb élet így de nyugodtabb. A cukorbetegség egy borzasztó betegség, szigorú diéta stb. Rendszabályok amiket be kell életed végéig tartanod, borzalom, az élet minőséged borzasztó lesz, talán jobb a tudatlanság ilyen esetben
2020. júl. 1. 07:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
#10 De, járok metet felíratni, hogy kiválthassam teljes áron 😒 Bocs már, hogy nem akarok lépten-nyomon összecsuklani a hipózás miatt. És akkor ennyit a "zabálásról"; alig eszek egész nap, mert étvágytalan vagyok, azt itt most hadd ne részletezzem, mik miatt. (#8)
2020. júl. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
51%
A 2 válaszod, totál ellentétben áll egymással, úgyhogy ezt inkább engedjük el :)
2020. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
17%

Erre szerintem nem kell ráparázni. Attól, hogy épp milyen értéket mutat a műszer befolyásolhatja , hogy előtte mit fogyasztottál.

Hidd el nekem lenne a legnagyobb bajom, ha cukros lennék, mert csokifüggő vagyok, ráadásul semmit nem tudok megenni, amibe édesítő van, egyszerűen túl gejl minden (rengeteg félét kóstoltam). Akkor inkább éhenpusztulok.

2020. júl. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
84%

Te teljesen idióta vagy?

Mi az hogy rövidebb így az élet de nyugodtabb? Nem tudom hány éves lehetsz (de gondolom 30 alatt), de te inkább meg akarsz halni 40-50 évesen a kezeletlen cukorbetegségben csak azért hogy össze-vissza zabálhass? Nem élnék inkább 70 évig?

Amugy meg hidd el nem nyugodtabb úgy az élet hogy cukorbeteg vagy de nem tudsz róla. Mivel elő jönnek a tünetek... pl látásromlás. Mehetsz majd 2 évente csináltatni 30 000 ft-ért új szemüveget. Vagy a sok ivás-ezáltal pisilés. Nem fogsz tudni végigaludni egyetlen éjszakát sem. Ahogy fel-le ugrál a cukrod folyamatosan, ingerült leszel és ordítani fogsz mindekivel. A sebeid nem fognak gyógyulni, egy karcoláa hetekig rajtad lesz. Aha, igazad van. Marha nyugodt élet.

2020. júl. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
#12 Már miért állna ellentétben? Annyi csak, hogy amikor épp hajlandó vagyok enni valamit (azaz nem meghatározott időpontokban és gyakorisággal) telibef*som, hogy épp mit nem lenne szabad, nem számolok ch-grammocskákat, és az sem érdekel, hogy lassú vagy gyors felszívodású. Ergo ha délután 3-kor két szelet lekváros kenyér (nem tk!) az aznapi első és esetleg utolsó étkezésem, akkor az, egyébként meg 3in1 kávékon élek egész nap.
2020. júl. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom hány éves lehetsz (de gondolom 30 alatt), de te inkább meg akarsz halni 40-50 évesen a kezeletlen cukorbetegségben csak azért hogy össze-vissza zabálhass? Nem élnék inkább 70 évig?


Igen az élet akkor jó ha boldogan élsz és a cukorbetegséggel a legalapvetőbb elemi ösztönbe nyúlnak bele a létfentartási ösztön. Szerintem betegség tudattal, állandó diétával, állandó kezeléssel, állandó orvoshoz járással, sokkal rosszabb együtt élni 70 évig, míg tudatlanul, gondtalanul 50 évig.

2020. júl. 1. 09:13
 17/30 anonim ***** válasza:
89%

Ha cukorbeteg vagy, az vércukor-mérés nélkül is ki fog derülni előbb-utóbb. Vércukorméréssel a hónapokig tartó, "nem értem miért vagyok ennyire szarul" állapotot, az állandó reggeli elalvást (ami miatt simán kirúghatnak), folyamatos fáradtságot, szédülést, állandó vizelési ingert, fejfájást, szomjúságot, egy-két ájulást kerülhetsz el.

Jó, mondjuk én nem vagyok édesszájú, de amúgy semmiről nem kell lemondanom. Ugyanúgy ehetek pl. pizzát, sőt, ugyanannyit, mint előtte, mivel előtte se táplálkoztam szarul, nálam ez egy öröklött dolog. Húst, meg tejtermékeket bármikor ehetek, csak kenyérből meg tésztából nem szabad degeszre zabálnom magam (igen, kenyeret és tésztát is lehet enni. Csak mértékkel).

Egyetlen dolog, ami nálam gondot okozott, az a sport. Nem mindegy, hogy előtte-utána adod be az indzulint, be kell kalkulálni, hogy kalóriákat fogsz égetni, stb... de nem hiszem, hogy titeket ez ilyen mentalitással érintene.


Amúgy jogosítványt se újítotok meg, mert mi van, ha romlott a szemetek? :D

2020. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
17. Szerintem te egyes cukros vagy... Én a kettesre gondolok ami 20 évig is tünetmentes lehet állítólag. Nyilván ha tüneteim lesznek elmegyek..
2020. júl. 1. 09:23
 19/30 anonim ***** válasza:
90%
Cukorbetegség hoz magával egy csomó dolgot, amibe bele nem halsz, viszont belerokkanasz. Ezek megelőzhetőek, ha kezelet cukorbwteg vagy. 3 havonta méaz receptért és évente egyszer vizsgálatra. A diéta normális étkezésnek felel meg. Nem kell koplalni, naponta többször jókat ehetsz. Nincs betegség tudatom, viszont jobban éezem magam mióta kezelve van, mert nem vagyok fáradt, nem szedek minden gombás fertőzést össze stb.
2020. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

18 Igen, egyes típusú vagyok, de nagy különbség nincs. Nyilván nem falhatok be következmények nélkül egy egész csokitortát, de egy jó paprikás krumplit bármikor megehetek.

Egyébként van okod félni? El vagy hízva, vagy gyakori a családodban? Nem olyan szigorú a diéta, mint hiszed. Kaját se kell grammra pontosan kiszámolni, és alkoholt is lehet inni.

2020. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!