Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Butaság lenne azért felmondano...

Butaság lenne azért felmondanom, mert az üzemorvosi vizsgálaton bevezetik a vércukor mérést?

Figyelt kérdés
Vércukor mérés lesz, de ettől nagyon félek, mert jobb nem tudni hogy cukorbeteg esetleg az ember, mert lehet rövidebb élet így de nyugodtabb. A cukorbetegség egy borzasztó betegség, szigorú diéta stb. Rendszabályok amiket be kell életed végéig tartanod, borzalom, az élet minőséged borzasztó lesz, talán jobb a tudatlanság ilyen esetben
2020. júl. 1. 07:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Butaság lenne emiatt felmondani. Én nem bánnám, ha lenne ilyen mérés is üzemorvosin, meg azért az orvos sem hülye, hogy cukorbetegnek nyilvánítson esetleg egy ebéd utáni magasabb érték miatt.

Egy ismerősömnek idősebb korában derült ki, hogy 1-es típusú cukorbeteg, vagyis ezzel született, csak valahogy nem jöttek elő problémák. Anyám 2-es típusú cukros, és egész jó ételeket tud így is összerakni, van, amire figyelni kell, de elég sok alternatíva van.

2020. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

20. Örülök hogy ezt írod5, de azért nagy különbség van, kettes esetében van saját inzulin termelés, szerintem ez nagyon sokat számít.


Persze család nagy része cukros 35 éves vagyok és pár éve mértek már 6.4es éhomi cukrot

2020. júl. 1. 10:33
 23/30 anonim ***** válasza:
88%

Nagyanyam 88 evesen halt meg, legalabb 40 evet cukros volt. Az volt a legkisebb problemaja.

Apam inzulint ad be evek ota. Nagy ivben tojik a dietara, azt iszik es eszik amit akar.

Nekem is megmondtak az orvosok hogy ne lepodjek meg ha en is beallok a sorba, megsem vagyok ugy berezelve mind te.

Van nalam fiatalabb kollegam, a cukor durvabbik változatával, de meg ő is vigan eli az eletet, nem ilyen elkeseredett paragép mind te.

2020. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
85%
Miért lenne "nyugodtabb" az élet mindenféle szövődményekkel, végtagok nélkül, stb..?? Tényleg nem értelek.
2020. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
24. A tünetmentes kettes típusú cukorbetegség főként nagyér szövődményeket okoz ezért szerencsére nagyobb esélyem van férfiként pláne egy infarktus miatti halálra, mint hogy levágják a lábam.
2020. júl. 1. 11:47
 26/30 anonim ***** válasza:
6%
Egyébként miért evidens, hogy levágott lábakkal/megvakulva tovább kell élni? Oké, nincs eutanázia, de megoldja az ember... És akkor tényleg az van, hogy élt x évig normális, gondtalan életet, 70-80 éveket élni pedig amúgy sem igazán érdemes, különösen Mo-on, mert az a kor már cukor (és annak szövődményei) nélkül sem valami szép a többségnek.
2020. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
77%
Hát elég valószínű, hogy benne vagy már, ha anno már emelkedettet mértek. Nem értem miért kell megvárni, hogy súlyosabb legyen, amikor lehet gyógyszerrel is kezelni, nem feltétlen kell inzulin. Attól még cukorbeteg vagy, hogy nem foglalkozol vele. Ha nem figyelsz rá, szarul leszel, szédelegni fogsz, fáradékony leszel, látásod romolhat.
2020. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
27. Azóta fogytam azért és sok embernek hosszú ideig van emelkedett értéke és az csak egyszeri mérés volt, szóval így is valószínű?
2020. júl. 1. 12:59
 29/30 A kérdező kommentje:

27. Találtam egy cikket, orvosit, hogy 33 százalék eséllyel lehetek cukros eszerint


Nagyon fontos, hogy felismerjük és megakadályozzuk a prediabétesz kialakulását és átalakulását

diabétesszé. Felmérések szerint a prediabéteszesek legalább 33%-a 10 évnyi időtartam alatt

cukorbeteg lesz, másik 1/3-uk állapota nem változik és a harmadik részük vércukor szintje

különböző okokból normalizálódik.

2020. júl. 1. 13:36
 30/30 anonim ***** válasza:
Egyébként mérheted magadnak is, veszel otthonra egy gépet, és nézed.
2020. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!