Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mekkora hátrány álláskeresésné...

Mekkora hátrány álláskeresésnél folyamatban levő levelezős Msc-képzés, amiből 1 vacak év van hátra?

Figyelt kérdés

Állást keresek, szórom az életrajzom és van is rá érdeklődés nem ez a gond. Hanem az, hogy van egy folyamatban levő mester, 1 év van hátra. Ráadásul csak levelezős, így havi 2 szombat foglalt....

De ez kb senkit se érdekel, megtudják hogy folyamatban levő tanulmányok már repültem is az interjúról. Ill ahova be se hívnak oda meg sanszosan ezért nem.


De miért ekkora probléma egy mesterképzés, aminek lassan vége, eleve levelezős? Mitől félnek? Hogy egy félévben lesz esetleg 4-5 nap amikor nem tudok majd menni? És ez akkora gond?

Más többet lóg kamu betegség miatt a melóhelyről.

Felvilágosítanátok?


2020. júl. 12. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fura, nálam előny volt
2020. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez jellemzően előny szokott lenni.

Kérdező, most valamiért nagyon válogathatnak a munkáltatók, ezt vettem észre az ismeretségi/baráti köröm tapasztalatai alapján is.

2020. júl. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én munka mellett kezdtem a BSc-t, pedig elvileg követelmény volt az állás betöltéséhez a diploma, szóval cégfüggő...
2020. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2 egyetemre jártam párhuzamosan, mikor állást kerestem. Az egyiken a szakdogám volt vissza, a másikon meg ősszel kezdtem, szintén levelezőn. Megkérdezték, hogy mennyire érek rá, mondtam, hogy okkal jelentkeztem teljes állásra és az első pár helyről már visszahívtak...
2020. júl. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azért egy apróságot elmondok. Jelen munkahelyemen (mert állást keresek de van állásom) hirdettek egy sima admin irodai pozit. 1 szem hely a bérezés a gar bérmin (btto 210) és HÁROMSZÁZnál is több pályázat érkezett.

300 ember jönne erre a gané melóra btto 210-ért.

És zöme diplomás.

Budapest.

Itt tartunk.

2020. júl. 12. 19:01
 6/11 A kérdező kommentje:

Na most képzeljük el ha én jelentkeztem volna erre és egyből azzal kedztem volna hogy képzés folyamatban és X napokon nem tudok majd menni.... na kit nem vettek volna fel tuti? Engem. mert van 299 másik jelentkező aki meg nem jár sehova és mindig tud jönni.

Ez van!

2020. júl. 12. 19:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, baromi nagy hátrány. Mindenhol azt vágják az ember fejéhez, hogy nekik végzett ember kell. Nem szívesen adnak tanulmányi szabit. Nehezen tolerálják a vizsgák miatti hiányzást. A munkáltatók szemében a tanulás böszmesok hiányzással ér fel, ami mondjuk utolsó éven valamennyire reális is.
2020. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

" ami mondjuk utolsó éven valamennyire reális is."


MOst viccelsz? pont az utolsó év a leglazább. A tárgyak zömével végeztem, az utolsó félévem diplomadolgozati konzultáció lesz kb az egyetlen tárgyam.

2020. júl. 12. 19:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam pont fordítva volt. Utolsó éven több óra, több vizsga, több beadandó. + a szakdolgozat, államvizsgára készülés. Szal nekem brutál volt, de úgy látom máshol máshogy van.
2020. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Munkanélküliség van, ha azt nézzük Budapesten erre a pozícióra csak 300an adták be ..akkor ez még kevésnek is számít szerintem:D ( 2 milliós városhoz képest) sajnos most annyi ember pályázgat ide oda ,hogy munkáltatóknak egyrészt nincs is idejük mint átnézni , másrészt ha átis nézik akkor meg nagyon kényelmes helyzetbe vannak ,hogy válogassanak.

Akit meg most rúgtak ki válság miatt az meg minden ótvar melót elfog vállalni , csakhogy fizetni tudja a rezsit.

Én is 1 hónapja végeztem a szakmámmal és azóta folyamatosan nézem az álláshirdetéseket , de semmi .. járvány gyakorlatilag most kinyírta időszakosan.Pedig járvány előtt , minden héten volt több hirdetés. Így most énis azt csinálom ,hogy egy időre keresek valami más melót, ami viszonylag nem olyan rossz.

2020. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!