Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik 3 műszakban dolgoznak...

Akik 3 műszakban dolgoznak azoknak mennyi szabadidejük van az életükre?

Figyelt kérdés

Én is 3 műszakban dolgozok és utálom.

Mikor pl. délután dolgom lenne akkor pont délutános vagyok.

Éjszakát sem szeretem hisz irigykedek, hogy mindenki alszik/bulizik én meg megyek gürizni.

PLusz a fizetés is vicc. (nem tudom máshol milyen) 3 műszakra 128ezer valahány forint és akkor jó kedvvel és lelkesedéssel menjél be dolgozni:D

Ha nem lenne a vírus már rég folyami hajón lennék ahol szintén sokat kell dolgozni, de legalább megfizetik..



2020. júl. 12. 17:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
29%

Ez nem panasz, ez tény. Tudom miről beszélek. Egészségkárosító.



De vannak olyan emberek, akik leszarják az egészségüket.

2020. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Help24 ***** válasza:
51%

Tisztelt Kérdező!


Az a 120 000+ Ft összeg egy gyárban átlagosnak mondható bér ugyanis betanított munka valószínűleg. Vannak helyek, avagy cégek akik pótlékokkal és egyéb juttatásokkal akár többet fizethet(nek), ami nem ritkaság.


Válaszolva a kérdésedre szerintem sokan így vannak, hogy nem tudják rendesen kipihenni magukat mert össze-vissza mennek a beosztás alapján a szervezet pedig idők kérdése és fel borul.


Én 20 éves korom óta szinte csak dolgozok össze-vissza járok beosztás szerint. Most 31 éves leszek és elmondhatom, hogy nem éltem semmit ez alatt a közel 11 év alatt úgy, hogy nem volt nyaralás egy szóval semmi kimozdulás mert vannak céljaim és ezt, csak így lehet véghez vinni.


Csak motiválni tudlak azzal, hogy ne add fel mert fiatalon lehet most keveset élsz ez miatt a 3 műszak miatt, de hidd el, fogod vinni valamire és ne azon agyalj, hogy bezzeg mert a többiek/másoknak milyen jó vagy éppen rossz e három műszakban. Hanem azon gondolkozz, mit tehetsz Te magad azért, hogy változtass ezen.


*A jelenlegi helyzetre tekintettel azaz a vírus, mint inkább globális gazdasági rendszerváltás okozta válsághelyzetben érthető, ha Te is és sokan mások örülnek, ha van munkájuk nem pedig, hogy még válogasson a munkahelyek között, hogy többet keresen.


**De és még egyszer de a biztonság kedvéért tisztelettel kérlek Téged, amint adódik jobb munka, vagy ha már most lépni tudsz több pénzért de nyugodtabb avagy rugalmasabb beosztás szerint akkor minél előbb lépj.


Nagyon sok embernek adtam már tanácsot, hogy mit csináljon igaz, nem vagyok a helyükben és lélek búvár sem, de mégis a fő opció ebben a sokszor térdre kényszerülő világban, hogy mindig magadért tegyél és ne kérdezz csak menny és csináld, haladj, ne add fel és igen bármilyen nehéz is KI KELL BÍRNI.


Nincs még egy ekkora motiváció, mint maga az élet. Ha van rá/lesz lehetőséged igenis lépj menny másik helyre dolgozni ahol többet fizetnek. És ha az jön ki, hogy teszem fel ahhoz kell egy vizsga tedd le pl: targoncavezető stb.


Visszatérve megértem, ha erre is kevés időd akad mert tudom 3 műszak nem egyszerű én is csinálom ma is 30 éves fejjel, de egyet tudok, hogy már nagyon közel vagyok amit el akarok érni és pont most nem adhatom fel, mert a több mint 10 évem alatt nyaralás, szórakozás nélkül kibírva most fogok csak igazán élni igaz kb még 2-3 év.


De már akkor rájöttem 22+ akár hány évesen, hogy míg más addig el cseszte a pénzét addig én félre raktam. Ki mondta, hogy 30+ felett nem lehet ugyan ezt meg csinálni mikor sokan pont akkor mennek tönkre mert rájöttek HOGY EL...SZTAM.


Nekem minden egyes pénzért meg kellett dolgoznom, mert a szüleim így neveltek és semmit nem kaptam tőlük pénzt meg pláne. Ezt nem is bánom, mert legalább van viszonyítási alapom, hogy mennyit kell dolgozni azért amit el akarok érni.


Mindent bele kis barátom, remélem tudtam neked még ha csak egy kicsit is, de segíteni.

2020. júl. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Magyarán nekem bejött a 3 műszak is. Sokkal jobb mint a 4. hiába kell menni több napon át. Leírom hogy csinálom

Buszon lehet szunyókálni még munka előtt 50 perc. várakozási idő kb 20-40 perc műszaktól függően. Aztán elkezdődik a munka felosztod 3 részre. 1. rész kb 2 és fél óra , de nem nézed az időt hanem próbálod érezni. A 2. óra végén 5 perc szünet , 4. óra végén kajaszünet 30 perc ilyenkor nem koncentrálok. 2óra 5-30 perc után elkezdődik a 2. harmad nálam iylenkor érzést váltok és a 5-5-30. óráig így is maradok. utána meg jön az utolsó harmad azt már csak betolom fejben persze dolgozok ugyanúgy , de mellette már el vagyok lazulva és nem az órát nézem. Kis gyakorlás kérdése ajánlom , hogy inkább így dolgozzatok ti is. hazaérve megcsinálom a teendőket, utána alszom pár órát még.

2020. júl. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
N.r.i Részben igazad van! Az ahogy a többség csinálja úgy egészségkárositó. De lehet ésszel is csinálni. Az általám felvázolt módszer csak 1 a sok közül. Nekem marad időm még a sportra is, van hogy busz helyett kerékpárral megyek így kevesebbet alszok mégis frissebb vagyok. MIndent meg lehet oldani csak használni kell az eszünket. (amúgy ha nem lenne meg a nettó 260 én is váltottam már volna , de mivel megdögleni sem akarok ezért kitaláltam ezt a módszert)
2020. júl. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
25%
lehet a bioritmusunkat tudatosan is kontrollálni. Akár az alvásciklust is. erre megamtól jöttem rá ,mára rájöttem hogy meditációnak hívják de magamtól fedeztem fel, sokat voltam egyedül figyeltem az érzéseimet stb. ajánlom nektek is. Sokkal többet ki tudsz hozni magadból ha tudatosan élsz!
2020. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
25%
ÉS érzés alatt sokszor érzetet is értek, meg energiaáramlást stb. Volt hogy blokkoltam is (nem szándékosan persze )és utána évekig küzdöttem pénikrohamokkal. Mára már jobban együttműködö a testemmel mint az emberek 99%-a , de bárki képes rá.
2020. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Na szóval a lényeg. nem könnyű , de mindenre lehet megoldást találni. Ha nem éri mmeg ne vállald , de ha nincs más , vagy a fizetés nagyon jó , akkor találj ki valamit hogy könnyebbé tedd. Az én példám talán egyedülálló de arra ösztönzök mindenkit , hogy próbáljatok ti is inkább így dolgozni. GYorsabban elmegy az idő , negyedannyira se fáradsz ki a végére.
2020. júl. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!