Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magamhoz dédelgetem, majd...

Magamhoz dédelgetem, majd dobom embertípus, avagy miért váltott viselkedést a kiképzőtiszt, mi lehetett ez a jelenet ma?

Figyelt kérdés

Tehát kiképzésen voltunk és nem tudtam egy gyakorlatot megcsinálni. Ugye nekem nagyon sok új és gyakorlom délutánonként, hogy menjen. A többi rendben is van, de bukfenc féle dolog ... az... A lényeg, hogy sztori nem itt kezdődött, hanem párban voltunk és váltani kellett. Akinél utolsónak volt a sporteszköz, az ment a gyakorló másik részére, nekem kellett volna. Viszont a társam, kissé gyenge és nem is olyan, hogy... szóval odament és mentem utána, volt hely a csapatban. Erre a kiképzőtiszt előlépett és az addig rendes ember megmutatta talán a valódi arcát. Rám förmed, hogy külön Főiskola kell ahhoz, hogy értsem, mi a feladat és máris takarodjak a szeme elől. Közöltem, hogy társamnak kellett volna mennie, én már addig a másik részen végeztem, de csak én kellettem szivatni. Na, ok, kaptam tőle szépen, csak néztek mások is. Felidegelt, észrevették rajtam. Csere volt és átmentem és jött ez a bukfenc féle dolog. Közöltem, hogy ezt nem fogom tudni, erre mindenki előtt szép szinten megalázott, hogy nevetség tárgy lettem. Már most azóta, ahogy tőlem telt gyakoroltam, de nem tudok napi rendre térni, csak nem értem, miért lep meg. Ez nem az első eset. Már valaki kilépett, mert úgy bántak vele, mint a... vannak mások is, de nyíltan még alázás nem volt. Inkább engem fogtak ki. Nem csak ő, más is az élő fába első perctől nálam belekötött. Eldöntöttem, hogy hallgatok jobban, hátha az, mivel, ha ugrálok sem fogok semmire menni, de úgy tűnik , nem megoldás. Másképp pedig, nem csak a kiképzőtiszt, de hogy van az, hogy a csapat egy része ,,oké", a másik része meg voltaképpen a perem. A katonaság tudtommal szigort jelentene és nem az, hogy alázzuk porig a másikat. Mellesleg ma kérték, hogy mindenki vigyen holnap curriculum vitae-t, ami nem értem, minek kellhet most. Szóval, szeretném meg tudni, ez mindenhol így megy és ilyen viselkedéssel milyen típus lehet ez a tiszt, tehát ne várjam, hogy jobb lesz? Valamint, hogy mondtam-e neki olyat, mert már kérdezték, nem, semmit. Az előző héten segített nekem, mivel nem volt párom kiképzésen. Ez volt az utolsó és ebben semmi nem történt.

Köszönöm a válaszokat.



2020. júl. 13. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Szóval ha jól értem, világosan elmondták mi a feladat, de te azért sem azt csináltad. Szerinted egy ilyen ember katonának való?


Na ezért viselkedik így.

2020. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mesének vége, jó éjszakát gyerekek!
2020. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
A CV bizonyára azért kell, hogy teljesítse feladatát, azaz ismertesse meg előéleted.
2020. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1: állítsd le magad! Szerinted fer porig alázni mások előtt egy embert, amikor a feladat konkrétan nem is nekem szólt volna, hanem a párnak, aki velem volt? Arról nem is szólván, hogy nem csak ott, hanem más feladat esetében is úgy bánt a másikkal, mint egy állattal sem szokás.

Katonának való? Tudom, mire vállalkoztam, de, ha te jobban tudod öcsi, akkor csöppenj bele nyugodtan. Meglátom, mit szólnál, ha egész nap te és páran ki lennétek fogva, a többi meg ,,puszika" Ha szivtnak, eddig úgy tudtm, mindenkit kőkeményen szivatnak, nem csak az ún, peremet. :D

2020. júl. 13. 22:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod a "kiképzést", akkor lépjél ki!
2020. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vedd figyelembe, hogy a sereg erőszak szervezet.

A 'parancsnok' azért az, mert parancsot ad, nem kér, akkor 'kérelmező' lenne.

Régi seregbéli mondás, de ma is igaz: "A parancsot megbaxni nem szabad, mert akkor szaporodik!"

Talán nem alaptalan feltételezésem, hogy tudod a különbséget a 'kérés' és a 'parancs' fogalmak között.

Nincs vita, nincs visszabeszéd, nincs parancs felülvizsgálat.

Fegyveres erők bármelyik része így működik. (A tűzoltóság is, pedig az nem fegyveres alakulat...)

2020. júl. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Dubitus!


Köszönöm szépen a válaszod, közben az illetővel már rendeztem a dolgot, jobban mondva segítettek azok, akik közel állnak. Egy kérdésem lenne: Mi a legjobb viselkedésmód a helyen? Én hallgatag vagyok (direkt), de úgy veszem észre, csak taposásra adok okot. Míg, hogy működik az, hogy akinek van valakije bent (mert van olyan), annak mindent lehet még mondani is, nem baj, míg másokat kikezdenek? Nem kellene arra nekik felháborodni, ha valaki úgy szól vissza? Na, meg minden apróságba belekötnek rajtam. Próbáltam az engedelmes meghajló típust, de ma betelt a poharam, mikor előre már órákkal rég letisztáztam valamit és utána a másik meg mindenki előtt leolt engem. Azt nem hagytam szó nélkül neki. Szóval, ha szándékosan kifognak, mi a legjobb reakció náluk?

2020. júl. 16. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Alapkiképzésen vagy.

Két választásod lehet:

- szokni,

- szökni.

2020. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Közben vele megoldódott. :)
2020. júl. 21. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!